WhatsappWhatsapp Üst Kattan Su Akıyor

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Üst Kattan Su Akıyor , kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramlardan bazıları şu şekildedir; üst kattan su akıyor, üst kat su akıyor, apartmanda üst kattan su akıyor, evime üst kattan su akıyor, üst kattan banyoma su akıyor, üst kattan eve su akıyor, üst kattan su akıyor nereye şikayet edilir, üst kattan su akıyor şikayet, üst kattan su akıyor ne yapmalıyım, tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Üst Kattan Su Akıyor

Özellikle eski yapılarda çok duyulan şikayetlerden bir tanesi üst kattan su akıyor gibi bir şikayettir. Bu durum alt katta bulunan evin tavanının üst kattan sızan sular ile sararması ve sıvasının dökülmeye başlaması gibi belirtiler ile ortaya çıkmaktadır. Bu sorunları çözmek için yapılması gereken tek şey üst katın tesisatın akan bölgelerini tamir ettirmesi gerekmektedir. Bu soruna alt kattan yapılacak bir şey yoktur. Bu tür su kaçakları tesisat sızıntısından, pis su borusu tıkanıklığından, banyo da bulunan seramiklerin arasından kaynaklı bir sızıntıdan veya tesisat çatlaklarından kaynaklanabilir. Tüm bu sorunlar için profesyonel destek veren firmalar bulunmaktadır. Tesisatta hata bulunan noktayı tespit ederek yapılacak olan tamirat çalışmaları hem daha kısa sürede çözülecek hem de daha az maliyet ile çözüm sağlanacaktır. Bundan dolayı böylesi istenmeyen durumlarda eski tip çalışmalara başvurmadan yani komple tesisat kırılmadan sadece sızıntının olduğu bölgenin tamiratı ile yapılabilmektedir.

ust-kattan-su-akiyor

Sizin de üst kattan su akıyor gibi bir şikayetiniz var ise yapmanız gereken derhal bu konu hakkında üst komşunuzu bilgilendirmek olmalıdır. Daha sonrasında komşunuz bu sorunu çözmek için bir tesisat desteği almalıdır. Alınacak destek ile sorun giderilecek siz de bu dertten kurtulacaksınız. Önemli olan sorunun nereden kaynaklandığını bulmak olacaktır. Eski yöntemlerde tüm tesisatın değişmesine karar verilmekteydi bunun sebebi ise tüm sıhhi tesisatın yer ve duvar içine gizlenmiş olması idi. Bundan dolayı sızıntının kaynağı bulunamamakta ve tüm tesisat değiştirme kararı verilmekteydi. Gerçi çok eski bir yapı ve çok eski bir tesisat ise sıkıntı daha sonra tekrardan başka yerden yaşanabileceği için belki de bu tür eski yapılarda tüm tesisatın değiştirilmesi en doğru karar olabilir. Ama böyle bir durum söz konusu değil ise yapılması gereken uzman kişilerden yardım almak olacaktır.

ust-kattan-su-akiyor-1

Bu yardım sayesinde bu uzmanların kullanmış oldukları akıllı sızıntı tespit cihazları sayesinde kırım işi yapılmadan tesisatın nereden arıza verdiği tespit edilebilmektedir. Böylece sadece arıza veren noktalara işlem yapılmakta ve sadece bu bölgeler tamir edilerek bu sorun ortadan kaldırılmaktadır. Bundan dolayı böyle bir sorun yaşanması yani üst kattan su akıyor gibi bir şikayetin olması durumunda mutlaka konusunda uzman olan kişilerden yardım almak avantajınıza olacaktır. Bu size hem zamandan tasarruf ettirecek hem de evinizin dört bir yanının kırılmasını engelleyecektir. Belki de ufak bir çatlaktan dolayı tüm tesisatı değiştirmek zorunda kalabileceğinizden dolayı su akma gibi problemlerde mutlaka akıllı sızıntı bulan cihazlar ile hizmet veren firmalardan destek almanız gerekmektedir. Hem bu sayede cebinizden eski yöntemlere göre daha az para çıkacaktır hem de daha kısa sürede problem çözülecektir.

ust-kattan-su-akiyor-2

Kısaca konuyu özetlemek gerekir ise özellikle eski yapılarda üst kattan su akıyor gibi şikayetler oldukça sık yaşanmaktadır. Bunun sebebi tesisatın çürümüş olması, tesisatın herhangi bir yerinde çatlak olması, pis su borularının sızdırıyor olması ve seramik çatlaklarından kaynaklanan sızıntılar olabilir. Bu sıkıntıdan kurtulmanın kesin ve en kısa süreli çözümü konusunda uzman olan ve bünyesinde su sızıntı bulucu cihazları bulunduran firmalardan destek almaktır. Bu sayede tüm ev kırılıp dökülmeden sadece sızıntı olan bölgenin tamiratı ile bu sızıntı sıkıntıları ortadan kalkacaktır. Bu sayede hem eviniz kullanılmaz duruma gelmeyecek hem de cebinizden daha az para çıkacaktır. Ama 25 – 30 yıllık tesisatların yenilenmesi de önerilmekte olduğundan dolayı özellikle demir boru tesisatı kullanılmış ise bu tesisatların komple yenilenmesi de gereken uygulamalar arasında yer almaktadır.

ust-kattan-su-akiyor-tel

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara