WhatsappWhatsapp Tuvalet Tıkandı

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

 Tuvalet Tıkandı kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramalardan bazıları şu şekildedir; tuvalet tıkandı nasıl açılır, tuvalet tıkandığında ne yapılmalı, tuvalet tıkandı ne yapmalıyım, tuvalet tıkandığında, tuvalet tıkandı ne yapmam lazım, tuvalet tıkandı ne yapmalıyız, tuvalet tıkandı ne yapmak lazım, tıkanmış tuvalet açma, tıkanmış tuvalet açıcı, tıkanmış tuvaleti açmak, tıkanmış tuvaleti açmak için, tuvalet borusu tıkandı nasıl açılır, alafranga tuvalet tıkandı, alaturka tuvalet tıkandı ne yapmalıyım, tıkanmış tuvalete çözüm, tuvalet deliği tıkandı, tuvalet sürekli tıkanıyor,tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Tuvalet Tıkandı

Gündelik yaşam içerisinde insanların ihtiyaçlarını karşılayan tuvaletler, zaman zaman çeşitli problemler ile karşılaşabilmektedir. Bu problemler ise tuvalet tıkandı serzenişi ile dile getirilmektedir. Tuvaletlerin tıkanması hem insan sağlığı hem de hijyen açısından oldukça tehlikeli ve zararlı bir durumdur. Tuvaletlerin tıkanmasının altında birçok neden yatmaktadır. Bu nedenlerin temelinde de insanların bilinçsiz kullanımı gelmektedir. Birçok insan tuvalet ihtiyacını karşılarken çok fazla tuvalet kağıdı kullanmaktadır. Bu durum neticesinde su ile erimeyen ve oldukça katı bir hal alan tuvalet kağıdı, boruların içindeki s bölümünde birikmeye başlamaktadır. Dirsek adı da verilen bu bölüm adeta bir kör nokta gibidir. Buraya dolmaya başlayan tuvalet kağıdı, borunun tıkanmasına sebebiyet vermektedir. Bunun neticesinde de tuvalet gideri asli görevini yapamaz hale gelmektedir. Ayrıca bazı kadınlar kullandıkları petleri kolaylık olsun diye tuvalet giderlerine atmaktadırlar. Normalde çöpe atılması gereken bu petler, tuvalet giderlerine atıldığı için tıkanma probleminin de ortaya çıkmasına sebebiyet vermektedir. Tıkanıklık probleminin yaşanmasına sebep olan bir diğer örnek ise saç ve kıl yumaklarıdır. Bu yabancı maddeler de tuvalet tıkanıklığının ana sebeplerini oluşturmaktadır.

tuvalet-tikandi-1

 

Tuvaletin tıkanması karşılığında tuvalet tıkandı şikayetini dile getiren bireyler, kendi yöntemleri ile bu sorunu ortadan kaldırmaya çalışmaktadırlar. Bunun için en çok tercih edilen yol ise pompa ile tuvalet giderini açmaya çalışmaktır. Oldukça eski bir yöntem olan bu sistem dahilinde tuvalet ağzına basınç uygulanmakta ve tıkanıklığa sebep olan yabancı madde dışarıya çekilmeye çalışılmaktadır. Ancak yabancı madde oldukça sert ve inatçı ise bu yöntem işe yaramamaktadır. Bir diğer yöntem ise tuvalet açıcı adı verilen kimyasal bir madde ile tuvaleti açmaya çalışmaktır. Bu da her zaman olumlu sonuç vermemekte ve zaman zaman da tuvalet tesisatına daha büyük zararları vermektedir. Hal böyle iken yapılması gereken şey ise uzman bir firmadan yardım istemek olacaktır. Tuvalet tıkandı diye bu firmalara başvuran bireyler, oldukça modern bir teknik kullanımına da şahitlik edeceklerdir.

tuvalet-tikandi-2

Eve gelen uzman personel, öncelikle tuvaletin hangi bölümünde bir tıkanıklık olduğunu tespit etmeye çalışmaktadır. Bunun için de bir cihaza bağlı olan kabloları tuvalet giderinin içerisine sarkıtmaktadırlar. Bu kablolar basit ve sıradan değildir. Çünkü kabloların ucunda görüntüleme işlemini yerine getiren bir kamera yer almaktadır. Kameralı kablolar, içeriden aldığı görüntüyü hemen bilgisayar ekranına aktarmaktadır. Böylece boru içerisindeki problemli alan kolay bir şekilde görüntülenebilmektedir. Görüntüleme işleminden sonra ise tuvalet içerisinde kalan yabancı maddeyi uzaklaştırmak için basınçlı ve tazyikli su kullanılmaktadır. Bu sayede boru içerisine sıkışıp, kalan yabancı madde çok basit bir biçimde o bölgeden uzaklaşmakta ve sorun da tamamen ortadan kalkmaktadır.  Fakat yabancı madde katı ve inatçı ise doğal olarak tazyikli su bu konuda bir işe yaramayacaktır. Bu yüzden de özel bir cihaz tuvalet içerisine sarkıtılmakta ve bu cihaz yabancı maddeyi kırıp, parçalamaktadır. Bundan sonra da soru bitmiş olmaktadır.

tuvalet-tikandi-3

Tuvalet tıkandı cümlesini dile getirmemek için özellikle insanların oldukça dikkatli olması gerekmektedir. Bu bağlamda tuvalet ihtiyacı karşılanırken gider içlerine yabancı maddenin atılmamasına özen gösterilmelidir. Tuvalet kağıdı bu noktada çok hassas bir mevzudur. Çünkü tomar tomar kullanılan ve giderlere atılan tuvalet kağıtları, ileride tıkanıklık probleminin ortaya çıkmasına sebebiyet vermektedir. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak için daha az tuvalet kağıdı kullanmak lazımdır. Ayrıca kadınlarımızın da özellikle kadın peti konusunda dikkatli olması gerekmektedir. Kadın petlere tuvalet giderlerine değil çöplere atılmalıdır.

tuvalet-tikandi-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara