WhatsappWhatsapp Tuvalet Açıcı

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Tuvalet Açıcı kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramalardan bazıları şu şekildedir; tuvalet açıcı kimyasal, tuvalet açıcılar, tuvalet açıcı pompa, tuvalet açıcı aletler, tuvalet gideri açıcı, tuvalet açıcı ilaçlar, tuvalet lavabo açıcı, tuvalet tıkanıklığı açıcı kimyasal, tıkanmış tuvalet açıcı, tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Tuvalet Açıcı

Mesken içlerinde bazı dönemlerde ortaya çıkan problemler oldukça can sıkıcı olabilmektedir. Özellikle hijyen ile alakalı sorunlar hem rahatsız edici bir ortamı getirmekte hem de sağlık açısından riskli durumlar oluşturmaktadır. Bu sorunların başında da tuvalet tıkanıklıkları gelmektedir. Tuvaletlerin tıkanmasına sebep olan birçok farklı durum vardır. Bunların başında da tuvalet giderlerinin eski olması ve zaman içerisinde aşınması gelmektedir. Bundan ötürü de tuvalet boruları tıkanabilmekte ve suyun bu bölgeden tahliye edilmesini engellemektedir. Bu problemin ortaya çıkmasında bir diğer önemli etken ise bilinçsiz bir şekilde ortaya çıkan kullanımdır. Çünkü tuvalet kağıdının çok fazla kullanılması ve bunun da tuvalet giderine atılması, tuvaletin tıkanmasına sebep olabilmektedir. Özellikle yeni tip tuvaletlerde klozet içerisinden geçen borunun bir dirsek bölümü vardır. Dirsek şeklinde imal edilen bu borunun ilgili bölümüne, atılan tuvalet kağıtları zaman içerisinde birikme yapabilmektedir. Bunun akabinde de tuvaletin tıkanması problemi ortaya çıkmaktadır. Bu gibi durumlarda tuvalet açıcı ile ilgili sorun ortadan kaldırılmaya çalışılmaktadır. Bu anlamda birçok farklı yöntem denenmekte ancak sorunun büyük olması karşısında bu yöntemler hiçbir işe yaramamaktadır.

Tuvalet Açıcı-1

Özellikle pompa kullanarak tuvaletteki tıkanıklığı açmaya çalışmak oldukça yaygın olarak başvurulan bir işlemdir. Bu işlemin işe yaradığı zamanlar olmuştur. Fakat tıkanıklığa sebep olan yabancı madde çok büyük ya da katı ise tuvaletin bu yöntem ile açılması imkansızdır. Bir diğer yöntem ise tuvaletlerin içerisine dökülen kimyasal maddelerdir. Tuvalet açıcı işlemi çerçevesinde üretilen bu yabancı madde, ev sakinleri tarafından tuvalet deliğine dökülmektedir. Bu kimyasal madde tıkanıklığa sebep olan yabancı maddeyi ortadan kaldırmaya yöneliktir. Ancak bu yöntem her zaman işe yaramamaktadır. Çünkü yabancı madde bazı durumlarda işleri de daha kötü bir şekilde etkileyebilmekte ve tuvalet giderine zarar verebilmektedir. Bu gibi durumlarda da hem tuvalet tıkanıklığı devam etmekte hem de boru sistemleri kimyasal maddenin de etkisi ile zarar görmektedir.

Tuvalet Açıcı-2

Bu tip durumlar ile karşılaşmamak için uzman bir tesisat firmasından yardım istemek en akıllıca seçim olacaktır. Bunun için de ülkemizde faaliyet gösteren firmalar ile iletişime geçilebilmektedir. Tuvaleti açmak için gelen uzman personel öncelikle olayın boyutunu tespit etmeye çalışmaktadır. Bunun için de tuvaletin tıkanıklığına sebep olan yabancı maddelerin türünü anlamaya çalışmaktadırlar. Katı olmayan cisimler tıkanıklığa sebep oldu ise tazyikli su ve cihaz kullanılarak tıkanıklık giderilmeye çalışılmaktadır. Bunun için de tuvalet içerisine bir cihaz yardımı ile oldukça tazyikli bir şekilde su pompalanmaktadır. Bu su sayesinde tuvaletin içerisinde tıkanmaya sebep olan yabancı maddeler kolay bir şekilde uzaklaştırılmaktadır. Eğer boru içerisindeki yabancı madde oldukça sert ve katı bir yapıya sahip ise bu durumda devreye yabancı maddeyi kıracak teknolojiye sahip olan bir cihaz girmektedir. Bu cihaz her türlü katı cismi çok kolay bir şekilde kırmaktadır. Kırılan cismin parçaları ise ileride yeni problemlere yol açmaması için vakum özelliğine sahip bir cihaz ile dışarıya çekilmektedir. Tuvalet açıcı bu cihazlar sayesinde, problem çok kolay bir şekilde ve hızlı olarak ortadan kalkmaktadır.

Tuvalet Açıcı-3

Tuvalet açıcı işleme ve özelliğe sahip bu aletler sayesinde, her türlü tuvalet tıkanıklığı problemi büyük bir rahatlıklar çözülmektedir. Bu tip sorunların tekrar yaşanmaması için o meskende yaşayan bireylere büyük sorumluluklar düşmektedir. Bu çerçevede bireylerin özellikle tuvalet kağıdı kullanımı sırasında fazla kağıt kullanmamaları tavsiye edilmektedir. Çünkü bu kağıtlar boruların dirsek bölümünde birikerek, tıkanıklıklara sebep olabilmektedir. Bu yüzden insanların daha dikkatli olmasında fayda vardır.

Tuvalet Açıcı-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara