WhatsappWhatsapp Tıkanmış Kanalizasyon Nasıl Açılır

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Tıkanmış Kanalizasyon Nasıl Açılır?

Şehirlerde yaşayan insanların, hem evlerinde hem de işyerlerinde kullandıkları sular, belirli bir sistem dahilinde kanalizasyon adı verilen şebekeye karışmaktadır. Atık ve kirli sular, binaların içerisine döşenen boruların yardımı ile sağlıklı bir şekilde şehir kanalizasyon sistemine karışmaktadır. Bu durum, alt yapı açısından ve insan sağlığının korunması çerçevesinde oldukça önemli bir yapıdadır. Kanalizasyon sistemleri, farklı sebeplerden ötürü zaman içerisinde tıkanıklık problemleri ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bu tip durumlarda tıkanmış kanalizasyon nasıl açılır sorusu gündeme gelmektedir. Bundan önce kanalizasyon borularının tıkanmasının sebeplerini incelemekte fayda vardır. En büyük sebep olarak, kanalizasyon sistemi içerisine giren büyük, sert yabancı maddeler gelmektedir. Bazı bireyler, ellerine geçen her şeyi su giderlerine atmaktadır. Bu tip durumlarda yabancı maddeler su borularının içerisinden geçerek, kanalizasyon sistemine ulaşmakta ve orada da zamanla birikme yapmaya başlamaktadır. Bundan dolayı da kanalizasyon sistemi zafiyete uğramakta ve tıkanıklık probleminin ortaya çıkmasına sebebiyet vermektedir.

Tıkanmış Kanalizasyon Nasıl Açılır-1

Tıkanıklığa sebep olabilecek nedenlerden bir diğeri ise kanalizasyon sistemine dışarıdan giren yabancı maddelerdir. Çünkü şehir kanalizasyon sistemleri, caddelerin ve sokakların altından geçmektedir. Bu sistem dahilinde bazı bölgelerde lögar kapakları mevcuttur. Sokak ve caddedeki yabancı maddeler bu kapakların deliklerinden kanalizasyon içlerine kadar girebilmekte ve bu bölgelerde tıkanıklığın yaşanmasına sebebiyet verebilmektedir. Bu yüzden tıkanmış kanalizasyon nasıl açılır sorusu oldukça önemlidir. Eski sistemler dahilinde oldukça uzun bir sürede açılmaya çalışılan kanalizasyonlar, teknolojinin gelişmesi ve yeni cihazların üretilmesi ile beraber artık daha kısa süre içerisinde açılmaktadır. Bu noktada yurtdışında ithal edilen aletlerin rolü çok büyüktür. Bu aletler hiçbir hata payı olmadan, kanalizasyon sistemlerini çok temiz bir şekilde açmaktadır. Bu noktada yapılacak işlemlerin başında ise kanalizasyonun hangi bölümünde tıkanmanın olduğunu tespit etmeye çalışmaktır.

Tıkanmış Kanalizasyon Nasıl Açılır-2

Bunun için de kameralı robotlar devreye girmektedir. Bu kameralı robotlar, yurtdışında uzun yıllardan beri kullanılmaktadır. Bir oyuncak arabayı andıran kameralı robotlar, kanalizasyon borularının içerisine bırakılmaktadır. Hareket etme kabiliyetine sahip olan bu robotlar, kanalizasyon borusunun içerisinden, kamerasının yardımı ile görüntü almaktadır. Bu görüntüyü de dışarıda yer alan bilgisayar ekranına canlı yayın mantığı ile aktarabilmektedir. Tıkanmış kanalizasyon nasıl açılır sorusu çerçevesinde, tıkanıklığa sebep olan yabancı madde sağlıklı bir şekilde o bölgeden uzaklaştırılmak zorundadır. Bunun için de her türlü sert ve katı maddeyi parçalayan bir cihaz devreye girmektedir. Bu cihaz özellikle sert maddeler için tasarlanmıştır. Sivri bir uca sahip olan cihaz, tıkanıklığa sebep olan yabancı maddeyi çok kısa bir süre içerisinde parçalamaktadır. Parçaların ileride yeni bir tıkanıklığa sebep olmaması için de o maddeler vakum özelliği ile geri çekilmektedir. Böylelikle daha sonra yaşanacak olan bir problemin de önüne geçilmiş olmaktadır. Bu anlamda çalışan cihazlar, sorunu tamamen ortadan kaldırmaktadır.

Tıkanmış Kanalizasyon Nasıl Açılır-3

Tıkanmış kanalizasyon nasıl açılır problemi bu şekilde çözülmüş olmaktadır. Burada dikkati çeken husus ise eski teknolojilerin tamamen terk edilmiş olmasıdır. Modern sistemler sayesinde kanalizasyon borularının içerisindeki her türlü yabancı madde çok kısa bir zaman diliminde temizlenmektedir. İnsan sağlığı için oldukça önemli bir yapıya sahip olan kanalizasyonların bu şekilde temizlenmesi, hem tüm insanların hem de o bölgenin sağlığı için oldukça önemli bir durum teşkil etmektedir. Bundan sonra yapılacak şey ise insanları uyarmak olacaktır. Çünkü her türlü yabancı maddenin kanalizasyon içlerine atılması, bu tip problemlerin ortaya çıkmasına da sebebiyet vermektedir. Yeni sistem teknoloji sayesinde kanalizasyonlar daha sağlıklı ve daha temiz bir şekilde çalışmaktadır.

Tıkanmış Kanalizasyon Nasıl Açılır-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara