WhatsappWhatsapp TIKANIKLIK AÇMA, TIKANIKLIK AÇMA FİRMALARI İSTANBUL

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  
tikaniklik-acma

Robotla
Tıkanıklık Açma

Firmamız Avrupa’dan getirdiği son teknoloji cihazlarla, İstanbul ve İzmir geneline hizmet vermektedir. Tıkanıklık açma konusunda, firmamızdan 7/24 hizmet talep edebilirsiniz. İstanbul ve İzmir’in tüm ilçelerine 1 saat içerisinde, mobil araçlarımızla hizmet vermekteyiz.

tikaniklik-acma

Tıkanıklık açma konusunda firmamızdan 7/24 hizmet talep edebilirsiniz. Tıkalı lavabo açma konusunda uzmanların binalar ve alt yapılarda geniş kapsamlı araştırma çalışmalarını başlattığı bilinmektedir. Açma çalışmalarına önemli olan, doğru alet kullanımı ve buna ek olarak da tespit çalışmalarının düzenli bir şekilde sağlanmasıdır.Aynı zamanda problem olarak büyük olan tıkanmalar, boru hatlarını daha çabuk çatlatma ve buna ek olarak ileri derecede duvarlara zarar verme durumuna kadar gider. Binalardan boru hatlarına gelen yoğun pislik tıkanmaları ve buna  bağlı olarak da çok güvensiz hatların bu alanda doğması büyük sıkıntıları da beraberinde getiren etkenlerdir. Tıkanmaların meydana gelen alanlarında, çok yoğun kirli bir tabaka  oluşurken, aynı zamanda ileri aşamada tıkanmalarda boru hatlarında tamamen hasara yol açan faktörlerdir.Tıkanık boru açma konusunda öncelikle çalışmaların sistemli ve daha çok uzman ekipler tarafından gerçekleşmesi gerekmektedir. Bunun avantajı olarak da, düzenli boru açımı ve daha kolay temizleme yöntemleri de aynı zamanda ortaya çıkmış olacaktır. Boruların her bölgesinde yoğun olarak meydana gelen ve bunun da dezavantajı olarak binalara gelen hatların çatlaması gibi çok kötü durumlar kendini göstermiş olacaktır.Tıkanmalar yüzünden bina içlerinde duvar aralarında büyük çatlamalara kadar giden sıkıntılar kendini daha çok göstermiş olacaktır. Tıkanmalardan dolayı ileri  seviyeye giden çatlamalar ve borulardan yükselen daha kötü pislik karışımları kendini göstermiş olacaktır. Tıkanmaların açılmasında bölgesel olarak uzmanların ve tesisat çalışmalarını sürdüren kişilerin verdiği sistemsel çalışmalar ön planda olacaktır.Tıkanıklık açma fiyatları genellikle tıkanıklığın boyutuna göre değişmektedir.Bu çalışmaları, daha çok malzeme kullanımı ve buna  ek olarak da daha çok ekip çalışmasının sağlanması direk etki  eden faktörlerdir. Tıkanmalar artık çok daha  düzenli çalışmalar ve boru hatlarında hasarsız ekip çalışması sağlanarak süper şekilde açma çalışmaları kendini gösterecektir. Tıkanmaların ana nedeni olan pis oluşumlar, binalardan boru hattına girerek, bu alanlarda ciddi bir risk meydana getirir. Bu nedenden dolayı da, tıkanmaların izleme yöntemleri kullanarak, çok  daha geniş kapsamlı bir araştırma tespiti yapılmasında direk etki eden yöntemlerdir.Görüntülü kanal açma sistemlerinde, uzman ekiplerin yaptıkları sistemsel çalışma örgütlenmesi ve tamamen ekip çalışması sayesinde mükemmel hızlı derece açma çalışmaları kendini göstermektedir.Lavabo açma İstanbul diye arama yaptığınızda google ve diğer arama motorlarında firmamızı kolaylıkla bulabilirsiniz.

Kanal Açma

tikaniklik-acma

Hizmetlerimiz konusunda artık çalışma alanı olarak verilen hizmetin boyutu çok daha geniş kapsamlı olduğu için sorunsuz bir biçimde ileri derecede borular açılmaktadır.Kanal açma, gelişen teknoloji çalışmaları ve cihaz kullanımı olarak daha yaygın kullanılan aletler bu konuda yardımcı olmaktadır. Tıkanmaların daha hızlı ve daha çok sorunsuz bir biçimde sağlanması için bu çalışma metotlarının tam olarak algılanması gerekmektedir.Kanal açma firmaları , modern teknik ve daha çok ileri seviyede uygulanan yeni gelişmelerin sistemsel döngüsü sayesinde açma çalışmaları sorunsuz bir şekilde devam eder. Uzmanların vermiş olduğu çalışma kapasitesi ve buna ek olarak alt yapılarda tespitlerin yaygın olarak sağlanması sorunsuz açma işleminde çok daha fazla önemlidir. Robotla gider açma yöntemi kullanılarak ileri seviyelere varan ve bu sayede daha çok açma işleminin gerçekleştiği yeni yaklaşımlar bu alanda mümkün olduğundan daha fazla ol kaydeder. Bu  durumdan sonra da, çalışmaların daha yönlü bir şekilde ve daha çok ileri aşamada gerçekleşmesi mümkün duruma gelmektedir. Lavabo açma hizmeti sayesinde, çok daha düzenli ve bir o kadar da borulara hasar vermeden ileri aşama da boru açma çalışmaları sağlanmış olacaktır.Hiç beklenmedik zamanlarda tıkanı veren tuvalet ve banyo giderleri ertelenebilecek sorunlarımızdan değildir maalesef. En kısa zamanda çözülmesi gerekir. Bu gibi sorunlarınızda lavabo tıkanıklık açma işi yapan kişi ve işletmeleri arıyabilirsiniz. Birçok kişide zaten tesisat ve kılavuzcu numarası vardır. Çünkü; böyle bir şeyin ne zaman lazım olacağı hiç belli değil. Siz de bir iletişim numarası yoksa internetten araştırma yapmayı deneyebilirsiniz. Gelişmiş şehirlerde hizmet veren tıkanıklık lavabo açma işletmeleri internete iletişim bilgilerini eklemektedirler. Aradığınızda da kısa süre içerisinde bulunduğunuz yere gelirler. Yanlarında durumu kısa sürede çözebilecek aletler ve araçlarla.

Pimaş Açma

tikaniklik-acma

Tuvalet pimaş tıkanıklığı açma için en çok kullanılan yöntem basınçlı sudur. Gider ağzına tutulan basınçlı su, giderdeki her şeyi ileriye doğru götürür ve tıkanıklığı açar. Bunun minimalize edilmiş hali, tuvalet pompalarıdır. Ancak basit tıkanıklıkları açacak kadar yeterli olan tuvalet pompaları geçici bir çözümdür. Tıkanıklığın sebebi gider basınç dengesi olabilir. Türkiye’de giderler tek bir uçtan çekilirler. Yani kanalizasyonlarda sürekli olarak tek bir yöne akım vardır. Fakat çarpık kentleşme, sonradan kanalizasyona eklenti yatırma vb. durumlarda bu basınç dengesi değişebilir. Çözümü de maalesef, çok kolay olmaz. Basınç denegesi sorununu çözmek için ekstra borular eklenebilir, boruların yönü değişebilir hatta kanalizasyon hattında büyük değişikliklere gitmek gerekebilir. Dikkatsiz yapılan evlerde bu sorun sıkça ortaya çıkmaktadır. Tıkanıklıklar açılmazsa ne olur? Tıkanıklık geçici olarak açılır veya hiç açılmaz ise geri tepmeler oluşabilir. Kanalizasyon hattının bütün gideri tıkanıklığın olduğu yere vurabilir. Çünkü ortada bir basınç eşitsizliği vardır, bu eksikliği hava veya sıvı ile doldurmak da fiziğin bir kanunu. Sorunlarınızı kökten çözmesi için bir tesisatçıya ihtiyacınız vardır. Kılavuzcular,  robotla pimaş açma konusunda deneyimli kişilerdir. Her eve, her tesisata göre farklı pimaş tıkanıklık açma yöntemleri uygularlar. Bilinçsiz şekilde uygulanan yöntemler büyük  sorunlara sebebiyet verebilir. İşi uzmanına bırakmanız en doğrusudur.Giderlerin tıkanmasının en büyük sebebi, atılan alakasız maddelerdir. Bebek bezi, tuvalet kağıdı, toprak vb. maddeler gideri çabucak tıkarlar. Bu maddeleri atmamanız, attırmamanız gerekiyor. Yalnızca siz değil; üst kat komşunuz da bu hatayı yaparsa problemi her iki dairede yaşayabilir. Ortak giderlerinde en kötü yanı budur. bloklar halinde 2 ayrı gider borusu olarak kanalizasyona bağlanırlar. Yüksek katı binalarda ayrı giderlerin olması hassasiyet taşıyan bir konudur. Eğer yeterli gider yoksa bütün tuvaletlet ve banyolar tıkanır. Metan gazı sıkışması, lüzumsuz bütçe tüketimi vb. yaşanacak sorunlardan sadece birkaçıdır.

tikaniklik-acma

Özellikle metan gazı birikimi ölümcül sonuçlar doğurabilmekte. Her yıl ülkemizde yüzlerce kişi tuvalet ve banyolardaki tıkanıklıklardan kaynaklanan metan gazında hayatını kaybetmekte. Tıpkı soba zehirlenmesi gibi son ana kadar ne olduğu anlaşılamayan metan gazı zehirlenmesi çok çabuk gerçekleşmektedir. Temiz kullanılmayan tuvalet ve banyolarda ortya çıkabildiği gibi tıkanıklıkla da boy gösterebiliyor. Metan gazının en çok biriktiği yer ana gider hattıdır. Yani sokaktan geçen kanalizasyon hattı. Birden fazla dairenin kullandığı gider kanalizasyona bağlanırken sıkıntı çıkarabilir. Yabancı maddeler atılmasa dahi ana giderin düzenli şekilde işlememesi nedeniyle tıkanıklık olabilmekte. Burada elbette binayı yaptıran kişilerin ihmali kadar, alt yapı yetersizliği de vardır. Bina içinde kullanılan boruların son derece kalişteli olmaları gerekir. Ucuz ve kalitesiz borular, asit ile zayıflar ve çözülmeye başlarlar. Dışarı çıkan giderler de bir başka soruna sebep olurlar. Boruların da mümkün olduğu kadar geniş olmaları gerekir. Tesisat detayları her tuvalete, banyoya ve bina yapısına göre değişebilmektedir. Bu yüzden uzmanları ile çalışmak gerekiyor. İletişim numaralarını internetten veya telefon kayıt sorgulamalarından bulabilirsiniz. Tıkanıklıkları engellemenin birkaç yolu vardır. Öncelikle gidere tıkanıklığa sebep olabilecek madde atmamanız gerekir. Sonrasında da giderinizi ayırmanız gerekir. Eğer apartmanda yaşıyorsanız ve mümkünse giderinizi diğer dairelerden ayırın. Bu sayede başkalarının sebebiyet verdiği pimaş açma ücretlerini ödemek zorunda kalmazsınız. Tıkanıklık gece saatlerinde oluştu ise veya herhangi bir şekilde tesisatçı bulamıyorsanız, tuvalet pompası yardımıyla geçici olarak gideri açabilirsiniz. Yeterli olmazsa gidere sıcak su dökebilirsiniz. Bu da yeterli olmazsa tıkanıklığın olduğu yeri havalandırmanın devam edeceği şekilde bırakın. Havalandırmayı asla kapamayın ve en kısa sürede bir tesisatçı ile görüşün. Tıkanıklık geri veurur ise bütün evinizi alt – üst edebilir. Eşyalarınıza, halılarınıza ve  duvarlarınıza zarar verebilir. Tuvalet ve lavabo sistemlerinde açık kapak basınç sistemi vardır. Örneğin; tuvalet gideri her an açık olmasına rağmen basınç bölgesindeyken oradan hiiçbir şey çıkamaz. Bu özellik son 10 yılda üretilen tuvalet ve banyolarda var. Eskisine göre daha yavaş olan bu sistem, aynı zamanda eskisine göre daha güvenlidir.

Tuvalet Açma

tikaniklik-acma

Herkesin bir tıkanıklık anında ulaşabilmek için tesisatçı numarası bulundurması şarttır. Çok zaman hayat kurtaran bu alışkanlık sizin ve evinizin çok zarar görmemesini sağlayacaktır. Tıkanıklık şayet bekletilirse alt katlara da vurabilmektedir. Tuvalet açma konusunda firmamızdan yardım alabilirsiniz.Duvarlara sızabilir ve komşularınızı rahatsız edebilir. Ayrıca çok kötü bir koku yayacaktır. Ki bu metan gazının habercisi de olabilir. Özellikle Sonbahar veya İlkbaharda tıkanıklık yalarsanız, ölebilirsiniz  dahi. Metan gazı sıkışmalarına dikkat etmeniz hatta gerekirse buunun için sensör taktırabilirsiniz. Metan gazı oldukça tehlikeli bir gaz türüdür. Yüksek zehir ve enerji barındırır. Yakıt olarak kullanılabilmesine rağmen insan sağlığı için fazlasıyla zararlıdır. Tesisatçıların uyguladığı yöntemleri sırasıyla takip ediniz. Binanıza ve sisteminize  uygun hizmetler sunup sunmadıklarını internet sitelerinden inceleyebilirsiniz. Fiyatlar, işlem garantisi, avantajlar vb. farklılıklar ile hepsi benzerdir. Yalnız tesisat yaptırırken marka olana ve garantili olana yönelmek gerekir. Borularınız, tuvalet sistmeniz ve gider basınç ayarlamalarınız ileride bir sorun yaşamanızı engeller, sorun yaşasanız da ortadaki sorunu çözerler. Doğru tesisat işlemleri uygulatmaya çalışınız. İl ve ilçenize hizmet veren tesisatçılara ulaşarak yarım saat kadar bir süre içerisinde avinizde olmalarını sağlayabilirsiniz. Çalışma süresi oldukça kısadır. Ofis ve misafir ağırlama evlerinde de yaşanabilen bu sorunların çözümünde elbette çabuk olunulmalıdır. Tıkanıklığa neden olacak malzemeleri attıysanız ne attığınızı tesisatçıya söyleyiniz. Buna uygun şekilde tıkanıklık açma yöntemi uygulanır. Örneğin; bir tomar tuvalet kağıdı gideri tıkamış durumda ve ilerlemekte inat ediyor. Bu sorunu halletmek için tesisatçılar çözeltili su kullanırlar. Çözeltili su giderdeki tıkanıklık yaratan maddeyi bulur ve eritir. Plastik borulara karşı işlevsizdir. Çok azı dahi bütün kanalizasyon sistemini temizleyebilir. Uygulanışı sırasında kesinlikle yüzden ve gözden uzak tutulmalı, mümkünse uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Kesin çözümlerden biri de basınçlı su vermek. Giderde ne varsa ana hatta taşımanın en kolay yoludur, basınçlı su. Ancak tehlikelidir de. Eğer tıkanıklık açılmaz ise sular geri vurabilmektedir. Bu tür sorunlara karşın tesisatçılar her ne kadar toplama motoru da kullanıyor olsalar da, yaşanması dahi istenmemektedir. Böyle bir sorun yaşadığınızda artık kimi, nasıl arayacağınızı biliyorsunuz. İnternetten veya tehberden size en yakın tesisatçı adresini isteyerek sorunu halledebilirsiniz. Ayrıca yöntemler arasında kendi başınıza kullanabileceğiniz bir iki tanesi de yer almaktadır. Profesyonel tıkanıklık gidericilerin yanında mutlaka evinizde bir adet tuvalet pompası bulunmalıdır. Bunun dışında da bir adet tesisatçı iletişim numarası bulunsa çok iyi olur. Ne zaman gerekeceği belli olmaz.

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara