WhatsappWhatsapp Tıkanıklık Açma Makinesi

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Tıkanıklık Açma Makinesi kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramalardan bazıları şu şekildedir; tıkanıklık açma makinası, boru tıkanıklığı açma makinası, rothenberger tıkanıklık açma makinası, tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Tıkanıklık Açma Makinesi

Teknolojinin gelişmesi ile beraber birçok yeni sistem ve makine ortaya çıkmıştır. Bundan dolayı da eskiden kalma usuller artık bir kenara bırakılmakta ve daha farklı yapılar ile problemler çözülmeye başlanmaktadır. Özellikle ev ve işyerlerinde birçok sorun ortaya çıkmaktadır. Bu sorunların başında da tıkanıklık problemleri gelmektedir. Çünkü meskenlerde kullanılan temiz ve kirli sular bir sistem dahilinde mesken içerisinden tahliye edilmektedir. Ancak bu sistem zaman zaman sekteye uğramakta ve su giderlerinde çeşitli sebeplerden dolayı tıkanıklık problemleri yaşanmaya başlamaktadır. Bu problemlerin ortaya çıkmasında birçok farklı neden vardır. Nedenlerin başında ise bilinçsiz kullanım gelmektedir. Gün içerisinde su giderlerine saç, ped, kağıt ya da yabancı madde gibi birçok materyal atılmaktadır. Zaman içerisinde bu yabancı maddeler boru içlerinde birikmeye başlamaktadır. Bunun sonrasında da tıkanıklık adı verilen problem kendisini göstermektedir. Eski sistemlerin ve usullerin önemini kaybettiği şu günlerde tıkanıklık açma makinesi adı verilen bir alet ile meskenlerde, evlerde ve işyerlerinde ortaya çıkan her türlü tıkanıklık problemi büyük bir kolaylıkla ortadan kaldırılmaktadır.

Tıkanıklık Açma Makinesi-1

Bunun neticesinde de meskenlerdeki problemler, eskiye göre daha hızlı ve kolay bir şekilde halledilmektedir. Tıkanıklığın ortaya çıkışındaki bir diğer sebep ise boruların yapısıdır. Ev ya da işyerlerinde su tahliyesini sağlamak için kullanılan borular genellikle iki farklı malzemeden üretilmektedir. Bu malzemeler plastik ya da metaldir. Zaman içerisinde bu borular aşınma ve yıpranma nedeni ile tıkanıklık sorununun ortaya çıkmasına sebebiyet vermektedir. Tıkanıklık açma makinesi ise bu tip sorunları ortadan kaldırmak için tasarlanmış olan bir cihazdır. Bu cihazın en temel özelliği ise her türlü tıkanıklığı kolay bir şekilde ve hiç zaman kaybetmeden açabilmesidir. Tıkanıklık açma işleminden önce tıkanıklığa sebep olan maddelerin olduğu yerin tespit edilmesi gerekmektedir.

Tıkanıklık Açma Makinesi-2

Çünkü buna göre bir yol izlenecektir. Bunun için de kameralı cihazlar ile tıkanıklığın olduğu yerden görüntü alınmalıdır. Bu alınan görüntüler değerlendirildikten sonra diğer aşamaya geçilmektedir. Bunun için de öncelikle tıkanıklığın olduğu boruya tazyikli bir su pompalanmaktadır. Bu su sayesinde tıkanıklık açılmaya çalışılmaktadır. Eğer tıkanıklık daha ciddi bir boyutta ise ve yabancı madde çok sert ise o zaman devreye özel bir cihaz girmektedir. Bu cihazın en bilinen özelliği ise her türlü sertlikteki ve büyüklükteki yabancı maddeyi parçalamasıdır. Cihazın ucu son derece sivridir ve bu özelliği nedeni ile de oldukça başarılı işlere imza atmaktadır. İşlem sırasında kırılan yabancı maddelerin artıklarının geriye çekilmesi gerekmektedir. Çünkü bu yabancı maddeler tekrar bir tıkanıklığa sebep olabilmektedir. Bunun önüne geçebilmek için de vakumlama özelliğine sahip bir alet ile bu yabancı maddelerin hepsi ol bölgeden çıkarılmaktadır. Tıkanıklık açma makinesi bu sayede en zorlu bölgelerde oluşan tıkanıklıkları bile kısa bir zaman dilimi içerisinde açabilmektedir.

Tıkanıklık Açma Makinesi-3

Tıkanıklık açma makinesi yurtdışından ithal edilmiştir. Son bilgisayar teknolojisi ile donatılan bu cihaz uzmanlık istemektedir. Bundan dolayı da bu alete yüksek paralar ödeyen firmalar, öncelikle hizmet içi eğitim çerçevesinde bu aletin kullanımını personeline öğretmektedir. Çünkü hassas olan bu cihazın doğru ellerde kullanılması gerekmektedir. Bu açıdan bakıldığı zaman da cihazın ne kadar faydalı olduğu görülebilmektedir. Bu aletin en büyük avantajı ise kırma ya da dökme işlemine başvurmamasıdır. Çünkü teknolojinin pek gelişmediği devirlerde tıkanıklık açılırken genellikle o bölge kırılmakta idi ve bu durumda ekstradan masraf anlamına geliyordu. Bu tip ilkel sistemler artık geride kalmıştır ve tıkanıklıklar son derece temiz bir şekilde ortadan kaldırılmaktadır.

Tıkanıklık Açma Makinesi-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara