WhatsappWhatsapp Tıkanıklığı Açma

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Tıkanıklığı Açma

Banyo, tuvalet tıkanıklığı açma için birilerine ihtiyacınız olabilir. Bu gibi durumlarda tesisatçılar en iyi hizmeti sağlamaktalar. Tıkanan tuvalet ve banyolarınızı çeşitli yöntemleri kullanarak kısa sürede açabiliyorlar. Farklı nedenlerden tıkanan giderleri, farklı yöntemlerle açmak gerekiyor. Örneğin; suda çözünemeyecek maddelerden  dolayı tıkanan giderlerde sadece basınçlı su kullanılabilmektedir. Daha büyük bir boruya geçmediği sürece bu tıkanıklıklar giderilemiyorlar. Evlerde tuvalet ve banyolara kesinlikle bu tür maddeler atılmamalıdır. Banyo giderinde biriken saç topakları da tıkanmaya yol açıyor. Evde kendiniz de bazı yöntemlerle boru tıkanıklığı açma denemelerine girişebilirsiniz. Örneğin; sıcak su dökebilirsiniz. Sıcak su, giderdeki maddelerin çözülmesini sağlar ve tıkanıklığı giderebilir. Bir başka yöntemde mutfak lavabolarında zaten sıkça kullanılmaktadır. El pompası aletiyle veya hareketiyle mutfak gideri çoğu zaman açılabilmektedir. Avuç içinizi lavabo giderinin üzerine birkaç defa basıp çekerek veya pompayı kullanarak tıkanıklığı açabilirsiniz. Daha küçük taneler olduğu için bu yöntem kullanılabilmektedir. Aksi halde bu da yeterli olmazdı. Profesyonel kişilere banyo tıkanıklığı açma işi yaptırırsanız daha güvenli ve kesin sonuçlar elde edersiniz.

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Tuvalet ve banyolarda tıkanıkllığı açarken tesisatçılar aynı zamanda borularınızın kullanım ömrünü, tesisatınızın değişip – değişmemesi gerektiğini de söyleyebilirler. Eski tesisatlarda gider tıkanıklığı açma işlemi daha çok gerçekleştirilmektedir. Boru içinde birikinti haline gelen giderler tıkanmaya yol açabiliyorlar. Basınçlı su verdirerek sorunu çözebilirsiniz. Basınçlı su boruda biriken maddeleri de temizlediği için oldukça etkili bir yöntemdir. Ancak her binada uygulanamamakta. Tesisatı zayıf binalarda yüksek basınç sebebiyle borulara zarar verebiliyor. Bu da sızıntılara yol açabiliyor. Genç tesisatınızın olması her zaman avantajınıza olacaktır. Tesisatı komple değiştirmek logar tıkanıklığı açma için yapılabilecek en mantıklı şeydir. Bir kere değiştirilen tesisatta on yıllarca sorun çıkmaz. Kaliteli malzemelerin ve uygun genişlikte boruların kullanılması gerekmektedir. Tıkanıklığı önlemek adına boruların sağlamlığı ve iç yüzeyleri çok önemlidir. Hiçbir maddeyi yüzeyde barındırmayan iç kaplamalar daha kalitelidir. Ayrıca geniş olması da büyük bir avantaj. Türkiye kanalizasyon boruları oldukça küçüktür. Bununla birlikte, bina içindeki gider boruları da küçüktür. Yeterli gider çekimini sağlayamadığı için oluşan tıkanıklığı açma için tesisat işletmeleri birçok yere açılmıştır. En iyi tesisat malzemeleri, tesisatçıda alınır. Hırdavatçıda veya alışveriş merkezlerinde satılan malzemeler maalesef yeterli kalitede değillerdir. İşin uzmanı kişilerden alışveriş yaparak kendinizi sağlama alabilirsiniz.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Mahalli giderde tıkanıklık açma gerekiyorsa zabıtayı arayabilirsiniz. Zabıta ekipleri gereken çalışmaları yapması için yine tesisatçıları çağıracaktırlar. Argo tabirle kılavuzculuk olarak bilinen tıkanıklık açma işi, bina sayısı arttıkça öneme binmektedir. Birden fazla katın aynı gideri kullanması, kalitesiz tesisat ürünleri ile satılan sıfır evler vb. çokça soruna neden olmaktalar. Tesisatçılar da bunu bildikleri için en uygun fiyatlarla, en iyi kalitede hizmet taşıyorlar. Birçoğu internete ilan vermekte ve bulunabilirliğini arttırmakta. Çünkü tıvalet, banyo tıkanıklığı olduğu zaman bu işi bekletmenin mümkünatı yok. Kesinlikle o gün içerisinde çözülmesi gerekiyor. Tesisatçıların da bir an önce olay yerine gelip, çalışmalara başlaması gerekli. Yapılan işin zorluğunu tahmin edebilirsiniz. Basit tıkanıklıkları gibi, su baskınından kaynaklanan tıkanıklıklar da olabilmekte. Çok yağış alan bölgelerde logarın dolmasıyla bütün gider evin içine geri dönmekte. Böyle bir olay başınıza gelirse gidere tuvalet pompası takın ve hemen tesisatçı çağırın. Tuvalet pompası çok uzun süre dayanmayacaktır. Bir süre sonra yerinden çıkar ve giderden su sıvı gelmeye devam eder. Özellikle İzmir, Çanakkale ve İstanbul’da yaşanan bu sorundan insanlar çok şikayetçi. Yeterli alt yapı çalışmaları yapılmadığı için insanlar mağdur olmaktalar. Yağmur yağdığında eskimiş tesisatları farklı tehlikeler de beklemekte. Bunlardan en tehlikelisi, metan gazı. Yağmurda logarın dolmasıyla geri dönmeye çalışan giderler tuvalet içi basınç ile sıkışabilmekteler. Geri dönemedikleri ve ileri gidemedikleri için sıkışmaya başlıyorlar. Giderlerin kendi enerjisi de yer almakta, bu sayede ısınıp, gaz haline dönebiliyorlar. Ardından da tuvalet deliğinden evini içine giriyor bu gaz. Oldukça ölümcül ve anlaşılması güç olduğu için bugüne kadar birçok hayat aldı. Tesisatınız eskiyse ve bölgeniz çok yağış alan bir yerse tuvaletinizin havalandırmasını her zaman açık tutun.

Klozet Tıkanıklığı Açma

Tesisatınızı en iyisi ile değiştirmek sizin kârınıza olacaktır. Bir seferde ödenilen para çok yüksek gibi görünse de, azar azar tamirler için ödenenden daha ucuza gelir. Sürekli sorun çıkaran, baş belası bir tesisatın kimseye faydası yoktur. Bu yüzden en uygun fiyatlar ile yeni bir tesisat yaptırmaya çalışın. Tesisat işletmelerinde birçok kaliteli seçenek bir arada sunuluyorlar. Eviniz apartman dairesi, müstekil, dublex olsun fark etmez; hepsi için farklı tesisat çeşitleri var. Komple bir değişiklik yaklaşık 1 hafta sürüyor. Bu bir haftada önceki tesisatınız sökülüyor, yenileri yerleştiriliyor. Tabii, tesisatın değişmesi için duvarlarınız açılmak zorunda. İşlem bittikten sonra duvarlarınız da eski haline getiriliyor ve eviniz size yepyeni bir tesisat ile sunuluyor. Tıkanıklıkların oluşmalarının başlıca sebebi geçmişte üretilen tesisatlar. Bu tesisatlarda yeterli basınç gücü yok, yeterli dayanıklılık da yok. Giderin sorunsuzca ilerleyebilmesi için gerekli olan basıncın tuvalet tarafından kendiliğinden sağlanması gerekir. Bunu çift taraflı, paralel boru ile veya kavis  ile sağlayan tesisatçılar, bu kısmın doğru yapılması halinde %80 oranında tıkanıklığın önüne geçilebileceğini söylüyorlar. Eğer yeni bir tesisat yaptırmaya karar verdiyseniz lavabo ve tuvaletlerinizin bu kalitede olmalarına önem gösterin. Tesisatların kendi içinde farklı güvenlik seçenekleri de var. Su taşkınını önleyen, kapak kapayan vb. Eğer gider geri geliyorsa ve bu belli bir seviyeyi aşmışsa tuvalet gideri kendiliğinden kapanıyor. Bu sayede taşma ve evin kirlenmesi engelleniyor.

Pimaş Tıkanıklığı Açma

Tabii, giderin kapaılması hiçbir şeyin çözümü değil, sadece bir önlem. Lavabolarda da kullanılan benzer bir mantık var. Su bir seviyeye geldiğinde iki lavabo deliğinden gönderilmeye bşalıyor. Çok basit gibi görünen bu güvenlik önlemleri evinizi, paranızı koruyacak türden. Siz tesisatınızı en kalitelisinden yaptırsanız dahi hiç sebep yokken sorun yaşanabiliyor. İşte böyle durumlara karşın ekstra güvenlik önlemleri alınmalı. Tıkanıklığı önleyen farklı teknolojiler, farklı metodlar geliştirildi. Hepsinin bir tesisatta yer almasıyla tıkanıklığın önüne büyük ölçüde geçileibliyor. Elbette bunun için en önemli olan kullanım biçimi. Giderlere asla bez, tuvalet kağıdı, toprak, plastik vb. materyaller atılmamalıdır. Suda çözünemeyecek hiçbir şeyi giderlere bırakmayınız. Ki bu giderler arasında mutfak gideri de yer almakta. Yiyecek – içecek artıklarını lavaboya dökmemelisiniz. Mutfak giderleri, diğer giderlere göre daha küçük ve incedir. Bu yüzden çabuk tıkanır. En çok tıkayan madde, çay artığıdır. Banyolarda da saç birikintileri aynı tıkanıklığa sebep olur. Tesisatınıza özenli davranırsanız, o da uzun süre sorun çıkarmayacaktır. Bazı tesisatlar düzgün kullanım halinde 25 yıla kadar garantilidir. Herhangi bir sorun yaşadığınızda da yalnız değilsiniz. Size yardım etmek için her şehirde, her ilçede hizmet veren tesisat işletmeleri yer almaktadır. Bu işletelere geleneksel yollarla da ulaşabilirsiniz, internet aracılığıyla da. Hemen hemen bütün tesisat işletmeleri iletişim bilgilerini rehbere ve internete eklemiş durumdadır. Gerektiğinde buralarda ilgili aramayı yaparak bulabilirsiniz. Tıkanıklıktan önce gereken önlemleri almayı unutmayınız.

Bazı Merak Edilen Sorular
Lavabo Tıkanıklığı Açma Fiyatları
Tuvalet Tıkanıklığı Açma Ne Kadar
Tuvalet Tıkanıklığı Açma Fiyatları
Lavabo Tıkanıklığı Açma Fiyatları
Klozet Tıkanıklığı Açma Fiyatları

 

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara