WhatsappWhatsapp Tıkanık Boru Açma

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Tıkanık Boru Açma kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramalardan bazıları şu şekildedir; tıkanık boru açma makinası, tıkalı boru açma, tıkalı boru açma kimyasalı, tıkalı kanal açma makinaları, kanal tıkanıklık açma makinası, tıkalı boru açma teli, tıkalı boru açma yöntemleri, tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Tıkanık Boru Açma

Meskenlerde birçok problem ortaya çıkabilmekte ve can sıkıcı bir hal alabilmektedir. Bu problemlerden birisi de boruların tıkanması olarak adlandırılmaktadır. Boru tıkanıklığının çok fazla sebebi vardır ve bu sebeplerin hepsi de o meskende yaşayan insanlardan kaynaklanmaktadır. Çünkü insanlar gelişi güzel bir şekilde birçok yabancı maddeyi boru içerisine atabilmektedir. Örneğin mutfak lavabosu, tıkanıklığa sebep olan bir bölge olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle bulaşık yıkama sırasında yemek artıkları çöpe dökülmeden mutfak lavabosuna boşaltılmaktadır. Yemek artıkları boru içlerine girmekte ve buralara yapışmaktadır. Zamanla biriken bu artıklar boruların tıkanmasına sebebiyet vermektedir. Tıkanık boru açma bu gibi durumlar için uygulanacak bir yöntemdir. Bir diğer sebep ise tuvaletlerde karşımıza çıkmaktadır. Çok fazla ve bilinçsiz bir şekilde kullanılan tuvalet kağıdı, tıkanıklığın bir diğer sebebi olarak bilinmektedir. Çünkü tomar tomar kullanılan tuvalet kağıtları, boruların dirsek adı verilen bölümünde birikmeye başlamaktadır. Bu bölümde biriken tuvalet kağıtları, boruların tıkanmasına sebebiyet vermektedir. Kadın petlerinin tuvalet giderlerine atılması da bir diğer sebeptir. Bunun yanı sıra banyo sırasında dökülen saç desteleri de boruların tıkanmasına yola açabilmektedir.

Tıkanık Boru Açma-1

Tüm bu sebeplerden dolayı tıkanan borular tıkanık boru açma işlemleri çerçevesinde açılmaktadır. Bunun için de ülkemizde faaliyet gösteren birçok kurumsal ve profesyonel firma mevcuttur. Bu firmaların en büyük özelliği ise tıkanıklığa sebebiyet veren durumları modern yöntemler ile ortadan kaldırmalarıdır. Tıkanıklığın olduğu bölgenin öncelikle tespit edilmesi gerekmektedir.Bunun için de modern cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar görüntüleme esasına göre çalışmaktadır. Boru içerisine kablolar eşliğinde giren cihaz, kamera sisteminin sayesinde içerideki her alanı görüntülemektedir. Alınan görüntüler ise cihazın bağlı olduğu ekrana yansımaktadır. Yani görüntü aktarımı sırasında bir zaman kaybı söz konusu değildir. Ekrandan izleme yapan personel ise görüntüleri analiz etmekte ve sorunun olduğu bölgeyi kolay bir şekilde tespit edebilmektedir.

Tıkanık Boru Açma-2

Görüntülerin sağladığı bir diğer avantaj ise tıkanıklığa sebep olan yabancı maddenin türünü gösterebilmesidir. Çünkü buna göre bir plan yapılmakta ve uygulamaya sokulmaktadır. Tıkanık boru açma işlemi sırasında, yabancı maddenin türüne göre bir yol izlenmektedir. Eğer bu yabancı madde yumuşak ise bu noktada devreye tazyikli su girmektedir. Basınçlı bir şekilde boru içerisine verilen tazyikli su, tıkanmaya sebep olan yabancı maddeyi sürüklemekte ve tıkandığı yerden söküp atmaktadır. Böylece sorun ortadan kalkmış olmaktadır. Eğer tıkanıklığa sebep olan yabancı madde sert ve katı bir yapıya sahip ise bu defa farklı bir alet ile bu problem ortadan kaldırılmaya çalışılmaktadır.

Tıkanık Boru Açma-3

Tıkanık boru açma yöntemi sırasında yabancı ve sert cisimlere karşı uygulanan yöntem biraz daha farklıdır. Bu tip maddeler için ucu oldukça sivri olan ve her türlü yabancı maddeyi parçalayan bir cihaz devreye girmektedir. Bu cihaz etkili bir şekilde yabancı maddeye darbe vurmakta ve onu parçalamaktadır. İşlem bu kadar ile de sınırlı değildir. Çünkü hemen sonrasında parçalanan maddenin dışarıya çekilmesi gerekmektedir. Çünkü bu maddeler ileride başka bir tıkanıklığa daha sebep olabilmektedir. Bundan dolayı da vakumlama özelliğine sahip olan bir alet, boru içerisinde parçalanan yabancı maddeyi dışarıya çekmektedir. Böylece problem de tamamen ortadan kalkmış olmaktadır. Eski sistemlere göre oldukça farklı ve yaratıcı olan bu yeni yöntemler sayesinde, tüm boru tıkanıklıkları çok kısa süreler içerisinde sona erdirilmektedir. Burada önemli bir mevzu ise insanların bu konularda dikkatli olması gerektiğidir. Çünkü bilinçsiz bir biçimde her türlü yabancı maddenin borulara atılması huyundan vazgeçilmelidir.

Tıkanık Boru Açma-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara