WhatsappWhatsapp Tıkanan klozet tuvalet nasıl açılır? | 0532 328 41 59

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  
22Şub 2020
Şub 22, 2020

Tıkanan klozet tuvalet nasıl açılır?

Tuvaleti haftada en az bir kez veya daha fazla batırıyor musun? Eğlenceli değil!  İşte bir tıkanıklığı devam ettiren bir tuvaletin en yaygın nedenlerinden birkaçı ve bunların nasıl düzeltileceği konusunda birkaç ipucu verelim.  Tıkanan klozet tuvalet nasıl açılır?

Bir tuvaleti atmanız gereken tek şey insan atığı ve tuvalet kağıdı. Başka bir şey yok.. İnsanların tıkanıklığa yol açan ve yüzlerini kızartan birkaç şey;

  • tampon
  • Yüz dokuları
  • pamuklu çubuklar,
  • prezervatifler
  • diş ipi
  • bebek bezleri,

 

Tuvaletin yanına bir çöp sepeti koyun, çöp ihtiyacını atayabilirsiniz.

Sineklik, tuvaletin arkadaki tanktan tuvalet kasesine su akışın uygulanır ve sifonu oluşturan bir içerir. Kanatçık tam olarak açılmazsa, yeterince su bırakmaz, bu da zayıf bir sifon elde edersiniz. Tıkanmalar, zayıf sifonlu tuvaletlerde yaygındır. Nasıl kullanılır: Kanatçıyı yıkama koluna bağlayan zinciri, yıkama işleminde kanadın tamamen açılacağı şekilde değiştirebilirsiniz. Tıkanan klozet tuvalet nasıl açılır?

 

Tuzakta sıkışmış bir şey

Tuzak, tuvaletinizi drenaj hattından ayıran (ve kötü kanalizasyon gazlarının evinize girmesini engelleyen) S şeklinde bir tüptür. Bir şey (diş fırçası gibi) tuvalete atıldıysa, bu tuzağa sıkışmış olabilir. Daha sonra, onu yıkamada, bu nesnenin etrafına daha fazla tekerlekli sarılır ve sonunda bir tıkanıklığa yol açar. Bir piston, kanalizasyon tahliyesinden tüm kalıntıları göndererek sorunu çözebilir, ancak diş fırçası tuzakta kalır çünkü şekli S eğrisinden geçmeyi zorlaştırır. Nasıl yapacağınız: Ne yazık ki, tuzaktan bunun gibi nesnelere bakın için, tuvaleti yerden çıkarmalı ve aşağıdan almalısınız. Bu bir acıdır, bu neden diğer olası nedenleri ortadan kaldırıyoruzdan emin olun. Bundan hiç rahatsız etmeyin, hatalar daha da fazla soruna ve daha yüksek maliyetlere yol açabileceğinden bir profesyonel işe almanız gerekir. Dikkat: Tuvaleti yerden kaldırırsanız, tuvaletin içindeki mum halkasını değiştirdiğinizden emin olun. Bu, atık suyun evinize sızmasını önleyen mühürdür. Tıkanan klozet tuvalet nasıl açılır?

 

Eski, düşük akışlı bir tuvalet

Daha eski bir düşük akışlı tuvalete sahipseniz, yeterli yıkama gücüne sahip bulunmaktadır. Düşük akışlı tuvaletler ilk kezında, harika değildi ve bunların ev sahibi sorun bildirdi. O zamandan beri geliştirilmiş tasarımlarını çok geliştirdiler. Ancak bazı evlerde hala eski modeller var. Nasıl kullanılır: Tuvaletinizi daha modern bir sürümle çalışır.

 

Kanalizasyon hattı sorunları

Bu, tuvaletlerinizin / drenlerinizin sorun için bir sorunsa, kanalizasyon hattı olabilir. Ağaç kökleri kanalizasyon hattına  engel olabilir.  Tıkanan klozet tuvalet nasıl açılır?

 

Gider tıkanıklığı işlemlerinizi hızlı ve güvenilir şekilde çözebilmemiz için bizlere 0532 328 41 59 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara