WhatsappWhatsapp Tıkanan Alaturka Tuvalet Nasıl Açılır

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Tıkanan Alaturka Tuvalet Nasıl Açılır kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramalardan bazıları şu şekildedir; tıkalı alaturka tuvalet nasıl açılır, tıkanan alaturka tuvalet nasıl açılır, tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Tıkanan Alaturka Tuvalet Nasıl Açılır?

Alaturka tuvaletlerin yerini artık yeni yapım binalarda klozetler almaya başladı ve klozetlere oran ile alaturka tuvalet tıkanma olayı daha fazla olduğu için alaturka tuvalet tıkanıklığı açma ekipleri daha fazla gelişmiş teknikler kullanmaktadır. Alaturka tuvalet tıkanıklığının bu kadar zorlayıcı olması nedeni ile de gider tıkanıklığı açma ustaları bu işin daha basit yöntemlerini bulmaya odaklanmış bulunmaktadır. Alaturka tuvaletlerin tıkanma nedeni ise çoğunlukla insanların yanlış şekilde kullanmasıdır. Alaturka tuvalet içerisine atılan bazı tuvalet kâğıtlarının eriyerek su içerisinde yok olmaması tuvaletin gider yolunun tıkanmasına ve su akışının yavaşlamasına neden olur. Su akışı zayıflayan ve gün geçtikçe daha fazla tıkanan gider alaturka tuvaletten akan suların artık geçişine hiç izin vermez hale gelir ve geri basınç yaparak taşar. Ayrıca tuvaletler sadece kişilerin neden olduğu tıkanıklıklar nedeni ile kapanmaz. Aynı zamanda bina yapımı sırasında alaturka tuvalet borusunun tıkanmasına neden olacak taşların istemeden gider borusuna kaçırılması tuvaletin binaya girdikten kısa bir süre sonra taşmasına neden olmaktadır.

Tıkanan Alaturka Tuvalet Nasıl Açılır-1

Peki tıkanan alaturka tuvalet nasıl açılır? Alaturka tuvalet tıkanıklığınızı anlamanızın çok kolay bir yolu vardır. Alaturka tuvalet tıkanıklığının ilk belirtisi klozetin artık eskisinden daha az akış hızına sahip olmasıdır ki bu durum tuvaletinizin içerisine döktüğünüz en ufak bir su ile bile anlaşılmaktadır. Alaturka tuvalet tıkanıklığı çözümü için ilk yapılması gereken sorunun yüzeysel mi yoksa kanaldan mı kaynaklandığının tespit edilmesidir. Eğer sorunun hangi hat üzerinden kaynaklandığı tespit edilirse çözümü de bir o kadar kolay olacaktır. Tıkanan alaturka tuvalet nasıl açılır sorusunun cevabı, sorunun yüzeysel olduğunu anlamanın yolu tıkanıklığınızın olup olmadığını anlamak ile aynı yönteme sahiptir. Yani suyu alaturka tuvalet deliğine dökersiniz ve eğer eskisinden daha az akış gücüne sahip ise o zaman tuvaletinizin yüzeysel tıkanıklığının olduğu tanısına varılır.

Tıkanan Alaturka Tuvalet Nasıl Açılır-2

Eğer kanaldan kaynaklanan bir sorun var ise çoğu eski nesil alaturka tuvalet tıkanıklığı açma işlemi yapan tesisatçılar bu işlemi kırarak gerçekleştirmektedir. Ancak bulunan teknolojik yöntemler sayesinde çözümün daha kırmadan halledilebileceği görülmüştür. Peki, tıkanan alaturka tuvalet nasıl açılır? Alaturka tuvalet tıkanıklığınızın giderilmesi için kameralı sistemler ile ilk önce alaturka tuvalet tıkanıklığının boyutunu belirleyen firmalar ardında alaturka tuvalet tıkanıklığınızı açmak için tıkanıklık açıcı robotlardan yardım alırlar ve alaturka tuvalet tıkanıklığınızın yer aldığı borular ne kadar eski olursa olsun borulara hiçbir zarar vermeden en kısa sürede tıkanıklığın giderilmesini sağlarlar. Bu sayede eski nesil tesisatçıların yaptığı hasarların çözümü için ayrı masraflara da girişmenize gerek kalmaz.Alaturka tuvalet tıkanıklığı açma işleminin yapıldığı binaya da özellikle dikkat çekmek gerekmektedir. Çünkü alaturka tuvalet tıkanıklığının ortaya çıktığı bina çok önemlidir. Tıkanan alaturka tuvalet nasıl açılır? Alaturka tuvalet tıkanıklığı açma işlemi eğer eski bir bina da yapılıyor ise bu binanın borularına dikkat edilmelidir.

Tıkanan Alaturka Tuvalet Nasıl Açılır-3

Aksi takdirde hassas olan gider boruların klasik yöntemlerin kullanımı nedeni ile parçalanacak ve bu neden ile de tüm binanızın tesisat sistemine yeniden el attırmak zorunda kalacaksınız. Çünkü tuvaletin pis gider sularından yayılan koku tüm binayı kaplayabilecek kadardır ve bu pis gider su borusunun kırılması da sizin ile birlikte tüm binanın da etkilenmesine neden olacaktır. Tüm gider borularınızın tıkanıklığı sırasında uzman bir ekibe başvurmanız gerektiği gibi evinizin en önemli alt yapısına sahip olan alaturka tuvalet tıkanıklıklarının da daha büyük boyutlarda sorunlara yol açmaması için tuvaletinizin gider borusuna yapılacak olan işlemlerde diğer gider borularınıza oran ile daha yüksek tedbirler alınmalı ve mümkün olduğunca borularda kırık oluşturulmadan sorun çözülmelidir ki bu ancak ve ancak yeni nesil gider borusu tıkanıklığı açma sistemleri ile başarılabilmektedir. Eğer sizde daha yeni taşındığınızın binanın alaturka tuvalet tıkanıklığından ya da emektar binanızın alaturka tuvalet tıkanıklığından şikâyetçi iseniz hemen teknolojik yöntemler ile gider tıkanıklığı açma işlemi yapan bir firmadan yardım alın.

Tıkanan Alaturka Tuvalet Nasıl Açılır-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara