WhatsappWhatsapp Tıkalı wc nasıl açılır? | 0532 328 41 59

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  
19Şub 2020
Şub 19, 2020

Tıkalı wc nasıl açılır?

Bir sıhhi tesisat sisteminin nasıl yapıldığını ve eviniz için bir tane yapmadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Sıhhi tesisat ve DIY meraklılarını hedefleyen bu yazı ile, bir hidrolik sistemin türlerini ve özelliklerini özetlemek ve size çalışmasına genel bir bakış sunmak istiyoruz. Bu şekilde wc konusunda detaylı bilgiye sahip olacaksınız.  Bu bilgiler sizi tesisatçı ile Tıkalı wc nasıl açılır? , sorusuna yanıt olacaktır.

İki sistem tercih edilebilir;

Birincisi ile, her sıhhi tesisat farklı borular aracılığıyla su dağıtım şebekesine bağlanır.

İkincisi ile, her bir besleme noktası (lavabo, çamaşır makinesi, lavabo, duş …) tek bir esnek hortuma ayrı ayrı bağlanır. Ray bağlantıları olmadığından, bu sistem sızıntı durumunda çok kullanışlıdır; Aslında, sadece hasarlı bölgeye müdahale etmesine izin verir. Sıcak su ve soğuk su toplayıcıları müdahale durumunda kolay erişilebilir bir noktada bulunan bir kutunun içine yerleştirilecektir.

Birkaç daireden oluşan bir bina için bir şube inşa etme hipotezini ele alalım. Dağıtım borularını bağlamak için bir veya daha fazla dikey sütun monte etmek gerekecektir. Tıkalı wc asıl açılır? 

Temiz su bağlantısı: Her dairede, soğuk ve sıcak su borularının dallandığı temiz bir su bağlantısı vardır. PVC, bakır veya plastik boruları tercih edebilirsiniz.

Drenaj boruları: her cihaza bir drenaj borusu bağlanır ve kara su kolonuna bağlanır. Drenaj boruları genellikle zeminden geçirilir (alternatif olarak duvarların alt kısmında).

Pis su sıhhi bağlı olan bir egzoz borusuna akışı (örneğin bir lavabo almak) ve sifon tüpten (ikinci her zaman deşarjından kokuları tarih bu kaçınmak amacıyla, su içerir). Sifondan geçen su, yeraltı drenaj borusundan devam eder. Periyodik olarak, sifonu, içinde biriken kalıntılardan (yiyecek, sabun, saç …) temizlemek için sökmenizi öneririz; bu, kötü kokunun yayılmasına neden olmasının yanı sıra, suyun geçişini engelleyebilir ve boruları tıkayabilir.

Gider tıkanıklığı işlemlerinizi hızlı ve güvenilir şekilde çözebilmemiz için bizlere 0532 328 41 59 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara