WhatsappWhatsapp Tıkalı tuvalet açma | 0532 328 41 59

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  
15Şub 2020
Şub 15, 2020

Tıkalı tuvalet açma

Tuvaletler Nasıl Tıkanır ? Her ne kadar hemen belli olmasa da, her klozet, porselen armatürün bir parçası olan yerleşik bir tuzak yapılandırmasıyla inşa edilmiştir. Ancak aynı bükme yolu, tuvalete dökülen nesneleri sıkıştırabilir. Bu, normal tuvalet atıkları veya taraklardan oyuncak arabalara veya boya kalemlerine kadar her türlü yabancı nesne olabilir. Çoğu tıkanıklık bir piston ile temizlenebilir. Ancak daldırma işe yaramazsa, bir tesisatçı çağırmadan veya tuvaleti çıkarmadan önce bir tuvalet burgu deneyin.

Tıkalı tuvalet açma nasıl yapılır?

Pistonu hızlı, güçlü itmelerle aşağı doğru itin, tıkanıklığı gevşetmek için tahliyeye yeterince baskı gönderin. Hareketler boyunca iyi bir sızdırmazlık sağlayın. piston yukarı geldiğinde, tıkanmaya gevşetmek yardımcı olan bir emme etkisi yaratır; aşağı indiğinde, tıkanıklığı gidere doğru iter.

Beş veya altı itme işleminden sonra pistonu delikten dışarı çekin. Suyun büyük bir kısmı kaseden ayrılırsa, muhtemelen tıkanıklığı temizlediniz.

Kapağı tuvalet tankından çıkarın. Tıkanıklığın giderilip giderilmediğini görmek için tuvaleti yıkayın, ancak hazır olun: Kase taşacak gibi görünüyorsa, hemen tanka ulaşın ve kanadı aşağı doğru itin (tankın altındaki deliği kaplayan lastik kapak). Bu, taşmayı önlemek için kaseye su akışını durdurur.

Tıkanma gidene kadar daldırma ve yıkama işlemini tekrarlayın.

Tesisatçı Ne Zaman Aramalı

Hem bir dalgıç hem de bir burgu, tıkanıklığı tuvalinizden çıkaramazsa, muhtemelen bir tesisatçı çağırmanız gerekecektir , çünkü tıkanıklık burgu erişiminin ötesinde olabilir. Tuvalet sifonu çekerken suyun evinizdeki diğer drenlere dönüştüğünü görürseniz, bu ciddi bir sorunun işareti olabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara