WhatsappWhatsapp Tıkalı su borusu nasıl açılır? | 0532 328 41 59

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  
14Şub 2020
Şub 14, 2020

Tıkalı su borusu nasıl açılır?

Yerleşik pas veya sert su mineralleri gibi tortu, evinizin sıcak su borularında birikerek nihayetinde su basıncını bozabilir. Sıcak su borularınızda soğuk suyun geri yıkanması tortuyu temizleyebilir ve evinizdeki boruları ayırmak zorunda kalmadan su akışını iyileştirebilir. Bu projeyi denemeden önce, musluklarınızın tıkanmaya neyin neden  olduğundan emin olun. Suyunuzda sert su veya çok fazla tortu varsa, bu bakımı yıllık olarak yapmak iyi bir fikirdir.

Tıkalı su borusu nasıl açılır? Su ısıtıcısını ve giriş vanasını kapatın. Bir gaz ısıtıcısı ise, pilot ışığının da söndüğünden emin olun. Bahçe hortumunu ısıtıcının tahliyesine bağlayın, ucu bir yer giderine yerleştirin ve su ısıtıcısının altındaki tahliyeyi açın. Suyun yer giderine aktığından emin olun.

Musluğun havalandırıcısına bir bozuk para veya lastik tıpa yerleştirip havalandırıcıyı tekrar vidalayarak su ısıtıcısının en uzak musluğunu takın.

Tıkalı musluktaki soğuk suyu açın ve 40 dakika boyunca çalıştırın. Bu süre zarfında musluk ve su ısıtıcısında sızıntı olup olmadığını kontrol edin. Soğuk su, yüksek basınçta sıcak borulara zorlanacak ve çökeltileri bahçe hortumundan yıkayacaktır. 40 dakika sonra suyu kapatın.

Tıkalı su borusu nasıl açılır? Evinizdeki çamaşır bağlantısı varsa Adım 2 ve 3’ü tekrarlayın.

Hem fişleri hem de bahçe hortumunu çıkarın, su ısıtıcısının giriş valfini açın ve tahliye valfini kapatın. Su ısıtıcısını doldurun ve tekrar açın. Bir gaz ısıtıcısıysa, pilot ışığı tekrar açın. Bu adımdan sonra her şey orijinal konumuna geri dönmelidir.

Evinizdeki tüm musluklardaki havalandırıcıları çıkarın ve temizleyin. Havalandırıcılar elle sökülerek çıkarılabilir. Havalandırıcılardaki ağ tortu yakalar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara