WhatsappWhatsapp Tıkalı mutfak lavabosu nasıl açılır? | 0532 328 41 59

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  
13Şub 2020
Şub 13, 2020

Tıkalı mutfak lavabosu nasıl açılır?

Tesisat problemleri kişileri hem maddi hem manevi zarara uğratabiliyor. Sizin tıkalı mutfak lavabosunu açabilmeniz için yapabileceğiniz yöntemler var. Ancak yazının ilk başında size önerimiz uzman tesisatçılar ile irtibata geçmeniz yönündedir.

Tıkalı mutfak lavabosu nasıl açılır? 

Evye tahliye edilmediğinde çaresiz bir his olabilir. Su tahliyesi ve kirli bulaşıklarla dolu lavaboyu temizlenmek size zor gelebilir. Ancak kendiniz tıkalı mutfak lavabosunu açmak istiyorsanız; Öncelikle,en kolay ve en ucuz çözüm ile başlayalım. Bir su ısıtıcısı size yardımcı olabilir.  Suyun ısınmasını beklerken, suyu boşaltmak için bir kupa veya küçük bir kap kullanarak lavabonun içerisinden mümkün olduğunca fazla su alın. Ardından, tüm su ısıtıcısını lavaboya dökün ve bekleyin. Su lavaboda duruyorsa ve tıkanıklık hareket etmiyorsa, suya soğuması için zaman tanıyın ve tekrar boşaltın.  Tıkanıklığı açmak için işlemi birkaç kez tekrarlamanız gerekebilir, ancak bu genellikle birçok durma türünde işe yarar.

Soruna neden olan çöp bertarafınız olmadığından emin olun. Tıkanmış bir bertaraf, tahliyeyi durdurabilir, bu nedenle tıkanıklığı giderip temizlemediğini görmek için bertarafı çalıştırın. Ardından, düzgün çalıştığından emin olmak için inceleyin. Atma işlemi aşırı ısınmışsa, lavabonun altında ünitenin yanında veya altında bulunan anahtarı çevirmeniz gerekebilir.

Tuz ve Tuz 

Lavabodan duran suyu boşalttıktan sonra, kaynar suya dökmeden önce tahliyeye yaklaşık ½ fincan sofra tuzu dökün. Birkaç dakika bekletin ve ardından karışımı temizlemek için lavaboyu sıcak suyla yıkayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara