WhatsappWhatsapp Tıkalı Gider Açma

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Tıkalı Gider Açma kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramalardan bazıları şu şekildedir; tıkalı gider açma makinası, tıkalı kanal açma, tıkalı kanal açma makinaları, tıkalı mutfak gideri açma, tıkalı lavabo açmak için, tıkalı lavabo açma yöntemleri, tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Tıkalı Gider Açma

Evlerde ya da işyerlerinde kullanılan sular, bir sistem dahilinde ve sağlıklı bir biçimde tahliye edilmektedir. Bu anlamda giderler oldukça hayati bir öneme sahiptir. Fakat gider adı verilen bu bölgeler çeşitli sebeplerden ötürü tıkanıklıklar ile karşı karşıya kalabilmektedir. Tıkalı gider açma işlemleri bu çerçevede yapılan bir hizmettir. Bir giderin tıkanmasına sebep olabilecek birçok neden vardır. İlk akla gelen ise insan eli ile ortaya çıkarılan tıkanıklık problemleridir. Birçok birey gün içerisinde gelişi güzel bir şekilde eline geçen yabancı maddeleri su giderlerine atmaktadır. Buna en güzel örneklerden birisi de banyolarda yaşanmaktadır. Banyo esnasında dökülen ve biriken saç, kıl yumakları normalde çöpe atılmalıdır. Fakat bazı insanlar bu tip yabancı maddeleri gider içerisinde atmakta ve bu durum da tıkanıklık yaşanmasına sebebiyet vermektedir. Giderlerin tıkanmasında bir diğer sebep ise özellikle tuvaletlerde kullanılan tuvalet kağıtlarıdır. Bu kağıtlar fazla bir şekilde harcandığı zaman tuvaletin tıkanmasına sebebiyet vermektedir. Çünkü tomarla atılan tuvalet kağıdı, gider içerisine gitmeden boruların dirsek bölümünde birikmeye başlamaktadır. Bu da sorunun büyümesine sebebiyet vermektedir.

Tıkalı Gider Açma-1

Tıkalı gider açma için kesinlikle firmalar ile görüşme yapmak gerekmektedir. Çünkü bu sorunun altından tek başına kalkabilmek oldukça zordur. Bazı insanlar pompa yardımı ile giderleri açmaya çalışmaktadır. Fakat tıkanıklığa sebep olan yabancı madde çok sert ise ya da giderin aşağı bölümünde kalıyorsa, bu işlem hiçbir işe yaramamaktadır. Bundan ötürü de uzman ve profesyonel bir firmaya durumu anlatmak gerekmektedir. Tıkalı giderleri açmak için artık babadan kalma eski sistemler tercih edilmemektedir. Bunun için yurtdışından ithal edilmiş olan modern cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar noktasal bir şekilde tespit yaparak, sorunun olduğu bölgeyi kolay bir şekilde bulabilmektedir. Tıkalı gider açma konusunda uzman olan cihaz, kamera sistemine sahip olması ile büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Tıkalı Gider Açma-2

Bu noktada hizmet veren cihazın uzun kabloları mevcuttur. Bu kablolar içerisinde bir de kamera barındırmaktadır. Gider içerisine sarkıtılan kablo, içeriden aldığı görüntüyü hemen dışarıda bulunan ekrana yansıtmaktadır. Bu ekran başında bekleyen personel ise görüntüleri dikkatli bir şekilde analiz etmektedir. Bu işlemin ardından nasıl bir müdahalede bulunacağı belirlenmektedir. Giderin içerisine öncelikle basınçlı su pompalanmaktadır. Bu su, tıkanıklığa sebep olan yabancı maddeleri yerinden söküp atmaktadır. Bu yöntem genellikle yumuşak olan yabancı maddeler içindir. Eğer tıkanıklığa sebep olan yabancı madde sert ve katı ise bunun için de başka bir cihaz devreye girmektedir. Bu cihaz sayesinde tıkanıklığa sebep olan maddeler ve sıkışmış materyaller parçalanmaktadır. Sivri ucu ile her türlü maddeyi ufalayan bu cihaz, tıkanıklığı açmak için birebirdir. İşlemin hemen ardından ise kalan yabancı maddelerin temizlenmesi ve gider içerisinden çıkarılması gerekmektedir. Bunun için de vakum makinesi devreye girmektedir.

Tıkalı Gider Açma-3

Vakum makinesi tüm yabancı maddeleri sahip olduğu özellik ile dışarıya çekmektedir. Böylece tıkalı gider açma işlemi de sona ermiş olmaktadır.  Giderlerin tıkanmasının ortaya çıkardığı olumsuz durumlar, bu teknolojik yöntem ile kolay bir şekilde aşılmaktadır. Çünkü modern cihazlar ile iş hiçbir zaman şansa bırakılmamaktadır. Ancak bu nokta da insanlara da büyük görevler düşmektedir. Özellikle tuvaletlerde, banyolarda ve mutfaklarda giderlere gelişi güzel maddelerin atılmaması gerekmemektedir. Banyo yapılırken dökülen ve yumak haline gelen saçlar, gider tıkanıklıklarının en büyük sebeplerinden birisi olarak göze çarpmaktadır. Yine mutfakta bulaşık yıkarken gidere atılan yemek artıkları da bu bölgenin tıkanmasına sebebiyet vermektedir. Bundan ötürü daha dikkatli olmakta fayda vardır.

Tıkalı Gider Açma-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara