WhatsappWhatsapp Tıkalı Boru Açma

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Tıkalı Boru Açma kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramalardan bazıları şu şekildedir; tıkalı boru açma kimyasalı, tıkalı boru açma teli, tıkalı boru açma makinası, tıkalı boru açma makinası fiyatları, tıkalı boru açma yöntemleri, tıkalı tuvalet açma fiyatları, kırmadan tıkalı boru acma, tıkalı pimaş boru açma, tıkalı tuvalet açma yöntemleri, tıkalı tuvalet açma yolları, tıkalı lavabo açma yöntemleri, tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Tıkalı Boru Açma

Kent yaşantısı ile beraber birçok konut ve mesken inşa edilmiştir. Bu konutların içerisinde yaşayan insanların kullanması için de, yaşam kaynağı olarak bilinen su, çeşitli sistemler dahilinde bu alanlara yönlendirilmiştir. Özellikle boruların başrolünü oynadığı su sistemleri, zaman zaman sekteye uğrayarak, tıkanıklık problemlerinin de ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Özellikle bilinçsiz bir şekilde yapılan kullanımlar, ev ya da işyeri içerisinde kullanılan suyu tahliye eden boruların işlevini kaybetmesine sebep olmaktadır. Bunun birçok farklı sebebi mevcuttur. Akla gelen ilk sebeplerden birisi, mesken içerisinde yaşayan bireylerin dikkatsiz tavırlarıdır. Çünkü bu dikkatsizlik, birçok yabancı maddenin de bu boru içlerine kaçmasına sebebiyet vermektedir. Boru içerisine bir şekilde giren yabancı madde de, su borularının tıkanmasına yol açmakta ve hayatı çekilmez bir hale getirmektedir. Tam bu noktada uygulanması gereken işlem ise Tıkalı boru açma adı verilen yöntemdir.

Tıkalı Boru Açma-1

Eski dönemlerde tıkanan boruları açmak için kullanılan yöntemler oldukça ilkel ve zahmetli bir görüntü çizmekteydi. Özellikle teknolojinin gelişmediği bu dönemlerde tıkalı olan boruları açmak için kaba sistemler kullanılmaktaydı. Ancak yeni teknoloji sayesinde tıkalı boru açma işlemi oldukça kolay ve hızlıdır. Bu yeni teknolojinin getirisi olarak değişik cihazlar tasarlanmıştır. Bu cihazların en önemli özelliği de herhangi bir kırma ya da dökme işlemine başvurmadan, tıkanıklığın olduğu yeri kolay bir şekilde tespit edebilmesidir. Bu noktada çalışan cihazlar, firmaların uzman personelleri tarafından kullanılmaktadır. Görüntüleyerek sorunun olduğu yeri tespit eden cihaz sayesinde tıkalı boru açma yöntemi çok fazla zaman almamaktadır. Firma yetkilileri öncelikle sorunun olduğu bölgeyi tespit etmeye çalışmaktadır. Bunun için de boruların içlerine kablolar sarkıtmaktadırlar. Bu kablolar özeldir ve ucunda da kamera sistemine sahiptir. Böylelikle içerideki her türlü olumsuz durum kamera sayesinde kayıt altına alınabilmektedir. Bu çerçevede çalışan cihaz borunun içerisindeki her durumu hemen dışarıdaki ekrana yansıtmaktadır.

Tıkalı Boru Açma-2

Adeta canlı yayın mantığında çalışan cihaz, her türlü olumsuzluğu görüntülemektedir. Dışarıdaki ekran başında bekleyen uzman personel de sorunu böylelikle kendi gözleri ile görmekte ve ona göre de bir plan yapabilmektedir. Bu plan dahilinde ise tıkanıklığa sebep olan yabancı maddenin türüne göre bir yol izlenmektedir. Sert ve katı yabancı maddelerin temizlenebilmesi için ilgili bir cihaz devreye girmektedir. Bu cihaz her türlü sertlikteki yabancı maddeyi çok kolay bir şekilde kırıp, parçalayabilmektedir. Bunun için de cihaz oldukça büyük bir öneme sahiptir. Ucunda sivri bir başlığı olan cihaz, boru içerisine özenli bir şekilde yerleştirilmektedir. Boru içerisinde hareket eden cihaz, ucunda yer alan özel platform ile tıkanıklık probleminin ortaya çıkmasına sebep olan maddeyi parçalamaktadır. Bu işlemin ardından da yabancı maddelerin vakum özelliğine sahip cihaz ile geriye çekilmesi gerekmektedir. Bunun sebebi de ileride karşılaşılabilecek olan problemlerin önceden engellenmesi isteğidir.

Tıkalı Boru Açma-3

İşlemin son noktasında ise tazyikli su verilerek borular açılmaktadır. Böylelikle tıkalı boru açma işlemi tamamlanmış olmaktadır. Bu noktada en çok dikkat çeken husus ise tıkalı boruların tespit edilmesi sırasında uygulanan yöntem ve sistemdir. Bu sistem dahilinde herhangi bir şekilde borulara zarar verilmemektedir. Ayrıca tıkalı boruyu tespit etmek için mesken içlerinde kırma, dökme ya da parçalama işlemlerine de gerek kalmamaktadır. Bu açıdan bakıldığı zaman gelişen teknoloji çerçevesinde borular çok kolay bir şekilde açılmaktadır. Burada meskenlerde yaşayan insanlara da büyük bir sorumluluk düşmektedir. Su giderlerine yabancı madde atılmamalı ve boruların asli görevini yapması kesinlikle engellenmemelidir. Böylelikle olası sorunların da önüne geçilmektedir.

Tıkalı Boru Açma-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara