WhatsappWhatsapp Tesisatta Su Kaçağı

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Tesisatta Su Kaçağı kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramalardan bazıları şu şekildedir; tesisatta su kaçağı nasıl bulunur, su tesisatı kaçağı, su tesisatı kaçağı bulma, kalorifer tesisatındaki su kaçağı nasıl bulunur, kalorifer tesisatında su kaçağı, kombi tesisatında su kaçağı, su tesisatında kaçak tespiti, su tesisatında kaçak bulma, su tesisatında kaçak var, su tesisatı kaçak bulma, su tesisatı kaçak bulma cihazı fiyatı, su tesisatı kaçak bulma cihazı, su tesisatı kaçak bulma cihazları, kalorifer tesisatı su kaçağı giderici, su tesisatı kaçak kimyasalı, tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Tesisatta Su Kaçağı

Su tesisatları içerisinde ortaya çıkan ve insanların canını sıkan en büyük problemlerden birisi de su kaçağı sorunudur. Bu sorunun ortaya çıkmasının en büyük sebebi ise kullanılan yanlış malzemedir. Bu yanlış malzeme ise borulardır. Bu borular genellikle kalitesiz malzemeden seçilmiştir ve bu da tesisat içerisinde su kaçağı sorununun ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Tesisatta su kaçağı sorunu değişik yöntemler ile tespit edilmektedir. Bu yöntemler eskiye nazaran oldukça modern ve temiz yöntemlerdir. Çünkü gelişen teknoloji ile beraber, artık kırma ya da dökme işlemine başvurmadan su kaçağının olduğu bölge sorunsuz bir şekilde tespit edilebilmektedir. Bunun için de dünyanın birçok bölgesinde kullanılan ve son sistem bilgisayarlar ile çalışan cihazlar tercih edilmektedir. Bu cihazlar ile beraber tesisat içerisinde yer alan su kaçakları sorunları, kolay bir şekilde ortaya çıkarılabilmektedir.

Tesisatta Su Kaçağı-1

Tesisatta su kaçağı sorununu tespit edebilmek için birden fazla farklı yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemlerden birisi de dinleme esasına göre çalışan cihaz ile yapılan çalışmadır. Avrupa’dan getirilen bu cihaz, akustik dinleme cihazı olarak da bilinmektedir. En küçük frekansları bile algılayabilecek derecede üretilmiş olan bu makine sayesinde, su kaçağının olduğu bölge çok kısa bir süre içerisinde tespit edilmektedir. Bu cihaz sıfır hata payı ile çalışmaktadır. Cihazın 3 farklı bölümü vardır. Birinci bölümde kulaklıklar mevcuttur. Görevli personel bu kulaklık ile dinleme yapmaktadır. İkinci bölüm ise her türlü ses frekans hareketlerinin gösterildiği bir ekrandır. Ekran üzerinden değişen ses dalgaları açık bir şekilde görüntülenmektedir. Üçüncü bölüm ise duvar ya da her türlü yapı üzerinde dinleme yapan hassas dinleme alanıdır. Bu alan uzman personel tarafından kontrol edilmektedir. Kulaklığı takan uzman personel, cihazın ekranından ve de kulağına taktığı kulaklıktan dinleme yapmaktadır.

Tesisatta Su Kaçağı-2

Cihazın diğer ucu ile de duvar üzerlerinde dinleme işlemini yerine getirmektedir. Bunu yaparken de oldukça dikkatli bir şekilde davranmaktadır. Sesin değiştiği yer ise cihaz tarafından algılandığı zaman hem ekrana hem de kulaklığa yansımaktadır. Şunu unutmamak lazımdır ki, su kaçağının olduğu bölgede her zaman susun sesi değişmektedir. Tesisatta su kaçağı olduğu zaman da su farklı bir ses çıkarmaktadır. Böylelikle de kırma ya da parçalama işlemine başvurmadan su kaçağının olduğu bölge sorunsuz bir şekilde tespit edilmektedir. Bir diğer yol ise kameralar eşliğinde yapılan görüntüleme sistemidir. Bu noktada kameralar cihazın ucunda yer alan kablolara monte edilmiştir. Öncelikle borunun içerisine bu kablolar konulmaktadır. Dayanıklı bir malzemeden üretilen kabloların, boru içerisinde hareket ettirilerek, her ayrıntıdan görüntü alması sağlanmaktadır. Aldığı görüntüleri bağlı olduğu bilgisayar ekranına gönderen cihaz böylelikle sızıntının olduğu yeri de tespit edebilmektedir. Görüntüleri izleyen görevli ise bu işlemin ardından uygulanacak olan yolu seçmektedir.

Tesisatta Su Kaçağı-3

Tesisatta su kaçağı sorunu çözülürken son aşamada boruya müdahalede bulunulmaktadır. Eğer boruda çok küçük bir kaçak mevcut ise bu sorunu çözmek için borunun içerisine özel bir yabancı madde katılmaktadır. Bu yabancı madde borunun hasarlı bölümünü kapatmakta ve sızmaya sebep olan yeri de yapıştırıcı özelliği ile tamir etmektedir. Eğer kaçağa sebep olan su borusu tamir edilemeyecek derecede hasar görmüşse bu defa o bölgeye bir müdahale yapılmaktadır. Bu müdahalenin ardından da boru yerinden sökülür. Yerine ise daha sağlam bir boru monte edilir. Böylelikle sorun da bitmiş olmaktadır. Bu yeni sistem dahilinde su kaçağı problemleri halledilmesi zor bir sorun olmaktan da çıkmış olmaktadır. Böylece problem kısa süre içerisinde çözülmektedir.

Tesisatta Su Kaçağı-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara