WhatsappWhatsapp Tesisatta su kaçağı nasıl bulunur ? | 0532 328 41 59

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  
9Oca 2020

Tesisatta su kaçağı nasıl bulunur ?

Küçük damlaları büyük hasara neden olmadan bulun ve düzeltin.  Çürüme ve diğer pahalı hasarlara neden olmadan önce yaygın su sızıntılarını bulmanın ve durdurmanın basit yollarını gösteriyoruz. Bunların çoğunu küvet ve duşlar, drenler, lavabolar ve tuvaletler etrafında bulacaksınız. Peki, tesisatta su kaçağı nasıl bulunur?


Duş kapısını test edin

Bir duş kapısının etrafına su sıçra. Su çerçevenin arkasından dışarı sızarsa, çerçeveyi içeriden doldurun. Zemin,küvet bağlantısı boyunca yeni bir boncuk çalıştırın.

Sıçrama sızıntıları, bir duş perdesi veya duş kapısının yanından kaçan sudur. Tesisatçılar bize bunun en yaygın banyo sızıntısı olduğunu söylüyor. Küçük gelse de, bu sızıntı, zeminin küvet veya duşla buluştuğu alt zemine sızması durumunda büyük hasara neden olur. Çok geçmeden vinil döşeme veya fayanslar gevşemeye başlar. Daha da kötüsü, kontrplak alt zemini delamine eder ve çürür, büyük, pahalı bir çay saati ve değiştirme projesi gerektirir.

Küvet ve Duş Sızıntıları

En zararlı küvet ve duş sızıntıları, su muhafazadan dışarı sıçradığında meydana gelir. Karo ve tahliye kaçakları da büyük hasara neden olabilir.

Küvet ve duş: Karo kaçakları

Karo sızıntıları, su, bozulan harç veya kalafattan sızdığında ve karonun arkasındaki duvara girdiğinde ortaya çıkar . Karoyu ayarlamak için kullanılan malzemelere bağlı olarak, bu karo duvardan düşmeye, duvar çerçevesinin şiddetli çürümesine ve alt zemin, kirişler veya tavana zarar verebilir.

  • Tuvalet tabanının etrafına sızan su.
  • Gevşek veya hasarlı döşeme.
  • Aşağıdaki tavandaki lekeler.
  • Üzerine bastığınızda hafifçe sallanan bir tuvalet. Bu hareket sonunda tuvalet ve dolap flanşı arasındaki mum contasını kıracaktır.

Sızıntı sayıları yüzlercedir. Bu konuda bir uzmandan destek almanızı öneririz.

Gider tıkanıklığı işlemlerinizi hızlı ve güvenilir şekilde çözebilmemiz için bizlere 0532 328 41 59 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara