WhatsappWhatsapp Tesisat Kacak Tespiti

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Tesisat Kacak Tespiti kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramalardan bazıları şu şekildedir; tesisat kaçak tespiti, tesisat kaçak tespit cihazı, tesisat kaçak tespit cihazı fiyatları, tesisat kaçak tespit, su tesisat kaçak tespiti, sıhhi tesisat kaçak tespiti, kalorifer tesisatı kaçak tespiti, su tesisat kaçak bulma cihazı fiyatları, su tesisatı kaçak bulma cihazları, su tesisat kaçak bulma, tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Tesisat Kacak Tespiti

İnsanların her türlü su ihtiyacını karşılayan borular, su tesisatı olarak adlandırılmaktadır. Bu su boruları bir ev ya da işyeri içerisinde kullanılan suyu temin etmek için dizayn edilmiştir. Oldukça önemli bir yapıda olan bu tesisat sistemi, bazen çeşitli problemler ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bu problemlerin başında da su kaçağı sorunu gelmektedir. Su kaçağına neden olan etkenlerin başında ise seçilen yanlış ve kalitesiz malzeme yer almaktadır. İnşaat yapılırken birçok firma, kalitesiz ve dayanıksız malzemeden üretilmiş olan boruları tercih etmektedirler. Bu borular yıllar içerisinde kullanıma da bağlı olarak aşınmaya ve çürümeye başlamaktadır. Bunun sonrasında da su kaçağı adı verilen problem kendisini göstermektedir. Tesisat kaçak tespiti uzman firmalar tarafından başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu anlamda faaliyet gösteren firmalar, en yeni ve en gelişmiş teknolojiyi kullanarak, tesisat kaçağını çok kısa bir süre içerisinde meydana çıkartmaktadır.

Tesisat Kacak Tespiti-1

Tesisat kaçak tespiti için faaliyet gösteren firmalar, en son teknolojiyi başarılı bir şekilde kullanmaktadırlar. Bu açıdan bakıldığı zaman işin şansa bırakılması gibi bir durum da söz konusu değildir. Çünkü yurtdışından ithal edilen cihazlar eşliğinde herhangi bir kaçak su olayı çok kısa bir süre içerisinde ortaya çıkarılmaktadır. Bu noktada üretilen ve son teknolojinin ürünü olan aletler, tesisat içerisinde oluşan kaçakları çok kısa bir zaman dilimi içerisinde çözmektedir. Bu aletlerin çalışma prensipleri ise birbirinden farklıdır. Cihazlardan birisi dinleyerek tesisat kaçak tespiti yapmaktadır. Bu cihazın çalışma özelliğine göre duvarlarda, fayanslarda ve her türlü ortamlarda dinleme yapılmaktadır. Akustik ses cihazı olarak bilinen bu alet sayesinde değişen sesler ve frekanslar kolay bir şekilde bulunabilmektedir. Bunun için de uzman personel tarafından bu cihaz kullanılmaktadır.

Tesisat Kacak Tespiti-2

Kullanım mantığına göre de cihazın bir ucunda yer alan kulaklık bölümü, görevli personel tarafından kulağa takılmaktadır. Daha sonra da cihazın diğer ucu ile fayans ve duvarlar dinlenmektedir. Sesin değiştiği yeri hemen tespit edip algılayan cihaz bunu da uzman personele bildirmektedir. Sonrasında ise uzman personel noktasal bir biçimde sorunun olduğu yeri bulabilmektedir. Bir diğer yöntem ise kameralar eşliğinde yapılan görüntüleme yöntemidir. Bu yönteme göre de özel bir cihaz kullanılmaktadır. Cihazın en büyük özelliği ise sahip olduğu kamera sistemidir. Bu kamera sistemi cihazın ucunda yer alan uzun kabloların içerisinde yer almaktadır. Boru içerisine indirilen kablolar içeriden görüntü alarak bu görüntüyü ekrana iletmektedir. Ekran başında yer alan firma görevlisi de görüntüleri analiz etmekte ve kaçağın olduğu bölgeyi tespit etmektedir. Bu açıdan bakıldığı zaman sorun çok kolay bir şekilde bulunabilmektedir.

Tesisat Kacak Tespiti-3

Tesisat kaçak tespiti işleminin bu kadar basit ve masrafsız olmasını sebebi ise gelişen teknolojidir. Çünkü teknoloji ile birlikte artık kırmadan, dökmeden ve eve zarar vermeden kaçak olan bölge çok kolay bir şekilde ortaya çıkarılabilmektedir. Bu açıdan bakıldığı zaman teknolojinin ne kadar önemli olduğu anlaşılmaktadır. Tespit işlemlerinin ardından ise olayın tamamen çözülmesi süreci başlamaktadır. Bu anlamda hasar gören boru değiştirilmektedir. Eğer boru fayans altında is sadece bir fayans parçasının kaldırılması yeterlidir. Borunun hasarına bakılarak yeni bir borunun da o bölgeye monte edilmesi şarttır. Boruda çok fazla hasar yoksa bu defa devreye özel bir yapışkan madde girmektedir. Bu yapışkan madde gider içerisinden bırakılmaktadır. Borunun hasarlı bölgesini onaran bu yabancı madde ile birlikte artık problem tamamen ortadan kalkmış olmaktadır. Bu sayede de en ucuz ve en masrafsız bir şekilde problem bitmektedir.

Tesisat Kacak Tespiti-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara