WhatsappWhatsapp termal kamera ile su kaçak tespiti | 0532 328 41 59

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  
22Ara 2019

termal kamera ile su kaçak tespiti

termal kamera ile su kaçak tespiti

Su sızıntıları ve nem sızması bir evde veya binada ciddi hasara neden olabilir ve çok geç olana kadar tespit edilmesi zor olabilir. Termal görüntüleme kamerası kullanarak ve doğru koşullar altında, yıkıcı testlere başvurmadan gizli su ve nem sorunları bulmak mümkündür.

Nem (her mevsimde), yoğuşma, boru sızıntıları, yağmur ve kar ve hatta insanlar ve hayvanlar nefes almak gibi birçok bina nemi kaynağı vardır. Genellikle düşük bir nem seviyesi iyidir, ancak sızıntılar veya yoğun yoğunlaşma ciddi sorunlara neden olabilir. Termal görüntüleme kamerası duvarlardaki nemi “göremez”, ancak suyun varlığını ortaya koyan ince sıcaklık farklılıklarını ve kalıpları tespit edebilir.

termal kamera ile su kaçak tespiti

  • Binalardaki nem, suyun nerede olduğuna bağlı olarak genellikle tanınabilir bir şekilde yayılır: Duvarlardan su aşağıya doğru yayıldıkça oluşan yukarıdan aşağıya üçgen şekil
  • Tavan – farklı sıcaklıklarda dışarıya yayılan ıslak, nemli ve nemli malzemenin bulunduğu amorf, yapılandırılmamış şekil
  • Sel – su bir duvara yalıtım içine kadar fitil ve duvar saplamaları
  • Nem, bir binada tespit edilmesi en zor konulardan biridir – işaretler ince ve su tavandan damlayana kadar gözden kaçırılması kolaydır.

termal kamera ile su kaçak tespiti

Nem, sadece ince ısı farklarına neden olma eğilimindedir.Nemi algılayabilen bir termal kameranın yüksek çözünürlüğe ve mükemmel termal hassasiyete (NETD) sahip olması gerekir, bu da küçük sıcaklık farklılıklarının görüntüleneceği anlamına gelir.Termal hassasiyet durumunda, daha düşük olan daha iyidir, bu nedenle 30mK hassasiyete sahip bir kamera nem uygulamaları için mükemmeldir, 100mK hassasiyetli bir kamera endüstriyel uygulamalar ve büyük sıcaklık farklarını tespit etmek için daha uygundur.

 Gider tıkanıklığı işlemlerinizi hızlı ve güvenilir şekilde çözebilmemiz için bizlere 0532 328 41 59 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara