WhatsappWhatsapp su tesisatında kaçak nasıl bulunur | 0532 328 41 59

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  
22Ara 2019

su tesisatında kaçak nasıl bulunur

Sızıntıları kontrol etmek için su sayacınızı kullanın. Sıhhi tesisat sisteminizde sızıntı olup olmadığını belirlemenin en iyi yolu, önce su sayacınızı kontrol etmektir. Su sayacınızı bulun ve hareket edip etmediğini görmek için kaçak göstergesini kontrol edin. Ölçüm cihazınızın markasına bağlı olarak, kaçak göstergesi, küçük bir üçgen şekilli kadran veya sayaçtan su akarken dönen küçük bir gümüş jant olabilir. Kadran hareket ediyorsa, büyük olasılıkla, bir sızıntı var.

su tesisatında kaçak nasıl bulunur

Veya bir sayaç okuması alabilir ve 1 veya 2 saat bekleyebilir ve başka bir sayaç okuması yapabilirsiniz (bu süre zarfında su kullanılmadığından emin olun). Okuma değiştiyse, bir sızıntınız var.

Bir sızıntınız olduğunu belirledikten sonra, bir sonraki adım sızıntının evinizin içinde mi yoksa dışında mı olduğunu belirlemektir.

su tesisatında kaçak nasıl bulunur

Evinizin ana kesme vanasını bulun ve vanadaki suyu kapatın.  Tipik olarak, kapatma vanasını bodrum katında veya garajda doğrudan bir dış mekan musluğunun arkasında veya bir dış mekan musluğunun altında bulabilirsiniz.

Yine, bu süre boyunca su kullanmadığınızdan emin olarak kaçak göstergesini hareket açısından kontrol edin veya sayaç okuma yöntemini kullanın. Sızıntı göstergesi hareket etmeyi durdurursa veya sayaç okumalarında bir değişiklik olmazsa, evin içinde bir sızıntı vardır. Kaçak göstergesi hareket etmeye devam ederse veya sayaç okumalarında bir değişiklik varsa, kaçak sayaç ile ev arasında dışarıdadır. Sızıntıyı bulamıyorsanız, bir tesisatçı çağırmanız gerekebilir.

su tesisatında kaçak nasıl bulunur ? 

Gider tıkanıklığı işlemlerinizi hızlı ve güvenilir şekilde çözebilmemiz için bizlere 0532 328 41 59 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara