WhatsappWhatsapp Su Sızıntısı

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Su Sızıntısı kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramalardan bazıları şu şekildedir; su sızıntısı tespiti, su sızıntısı nasıl önlenir, su sızıntısı bulma robotu, su sızıntısı bul, su sızıntısı önleyici, su sızıntısı nasıl bulunur, su sızıntısı bulma, su sızıntısını önleme, su sızıntısı tespit cihazı, su sızıntısı tamiri, su kaçağı arama cihazı, su kaçağı arıza tespit cihazı, su kaçağı arama dedektörü, su sızıntı tespit cihazları, su sızıntı bulma cihazı, su sızıntısı dedektörü, su kaçağı dedektörü, su kaçağı dinleme cihazı, su sızıntısı fiyat, fayanslardan su sızıntısı, su kaçağı giderici, su kaçağı görüntüleme, su kaçağı hizmeti, havuz su sızıntısı, su kaçağı kırmadan, su sızıntısı nasıl bulunur, su sızıntısı nasıl tespit edilir, su kaçağı onarımı, su kaçağı onarım, üst komşudan su sızıntısı olması, tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Su Sızıntısı

Günümüzde özellikle eski yapılarda yaşanan su sızıntısı çok fazla can sıkmaktadır. Bunun nedeni hem su faturasının fazla gelmesi hem de su sızıntısının komşuları rahatsız etmesidir. Günümüzde yaşanan su kaçakları bazen sonradan olan problemler ile olmakta bazen ise binanın ilk yapılışında yapılan hatalardan dolayı olmaktadır. Yanlış bir boru kullanılması veya tesisatın üzerinden uzun süre geçmesinden dolayı bu tesisatın eskimesi tesisatlarda arızaya sebep olabilir. Bu arızaları gidermek için eskiden tüm tesisatı değiştirmek zorunda kalabilirdiniz. Tesisatı değiştirmek için tüm fayansların kırılması ve daha sonrasında tekrardan onarımının yapılması gerekmektedir. Fakat günümüzde kullanılan teknoloji sayesinde duvarlar kırılmadan su kaçakları bulabilmekte ve bu kaçaklar onarılabilmektedir.  Daha az masraf bu tadilatlar yapılabildiği için böyle bir sıkıntı ile karşılaşıldığında duvarlar kırılmadan bu tür uzman ekipler ile görüşülmelidir.

Su Sızıntısı-1

Binalarda yaşanan sızıntı problemi çok basit çözebilmektedir. Bunun için araştırma yapılmadan su kaçakları tamir ettirilmemelidir. Eskiden olsa ilk akla gelen hemen eve bir tesisatçı çağırmak olacaktır. Fakat günümüzde konusunda uzman ekipler kullanmış oldukları teknolojik cihazlar ile evde hiçbir yeri kırmadan tesisatta oluşan arızayı duvar dinleyerek ve kameralı sistemler ile tespit edebilmektelerdir. Bu şekilde tamamen modern cihazlarla yapılan kaçakları bulma çalışmaları sayesinde evde tek bir fayans bile kırılmadan su kaçağı tespit edilebilmektedir. Bu ekipler evinize geldiklerinde ilk yaptıkları yeni teknolojik cihazlardan olan tesisat borusu belirleme cihazları ile evde tesisat geçen yerleri tespit etmektedirler. Tesisat yerleri belirlendikten sonra bu cihazlar ile su sızıntısı yaşanan bölgeler tespit edilmektedir. Eğer ki su sızıntısını neden olan boru kırık veya çatlak ise hasarlı parçanın değişmesi gerekmektedir.

Su Sızıntısı-2

Bunun için sadece hasarlı parçanın bulunduğu bölge açılacak ve hasarlı parça değişimi yapılarak su sızıntısı engellenecektir. Eğer ki su kaçağı neden olan su borusunda kırık veya çatlak yerine sadece ufak delikler var ise yapılması gereken borunun içerisine delik kapatıcı kimyasal sıkılarak bu deliklerin kapanması sağlanabilir. Bu sayede tekbir fayans bile kırılmayacak ve bu problemden en az masraf ile kurtulmanız sağlanacaktır. Bu sayede evde oluşan su kaçaklarından dolayı ev tesisatını değiştirmeden kurtulacaksınız. Ama konusunda uzman olan ekipler yerine eski tip yöntemleri kullanarak tesisatı komple kırarak değiştiren kişilerden yardım alacak olursanız cebinizden hem daha çok para çıkacak hem de duvarlarınız ve fayanslarınız kırılmak zorunda kalacaktır. Bu duvarların ve fayansları kırılması demek evin bir süre kullanılamayacağı anlamına gelmektedir. Bu da size bir mağduriyet oluşturacak ve can sıkıntısını hatta sinir bozukluğuna neden olacaktır. Bu tür sıkıcı durumlarla karşılaşmamak için tesisat arıza oluşması durumunda kesinlikle konusunda uzman olan kişiler tarafından yapılacak çalışma ile tesisatınız kırılmadan tamir edilmelidir.

Su Sızıntısı-3

Kısaca özetlemek gerekirse evde yaşanan su sızıntısı problemleri için herhangi bir yeri kırmadan bu problem çözülebildiğinden dolayı öncelikle konusunda uzman olan ekiplere başvurulmalıdır. Bu ekipler yapacakları çalışmalar sayesinde duvarlar kırılmadan tesisat arızası bulunacak ve bu arıza en az hasar ile ve hatta bazen hiç hasar vermeden bu arızalar giderilecektir. Bu sayede hem eviniz zarar görmeyecek hem de bu tesisat işinden daha az maliyet ile kurtulma şansınız olacaktır. Bundan dolayı evdeki su kaçaklarında mutlaka teknolojik cihazlar kullanan firmalar ile görüşmeniz gerekmektedir. Bu sayede yaşanan su kaçakları can sıkmayacak duruma gelecek ve cebinizi yakmayacaktır. Yani tesisatta oluşan her sıkıntı için kırım işlemi yapmak her zaman için gerekli olmayacak ve ev boş yere harap edilmeyecektir.

Su Sızıntısı-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara