WhatsappWhatsapp Su Sızıntısı Nasıl Bulunur

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Su Sızıntısı Nasıl Bulunur kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramalardan bazıları şu şekildedir; su kaçağı nasıl bulunur, kaçak su nasıl bulunur, evdeki su kaçağı nasıl bulunur, evde su kaçağı nasıl bulunur, binada su kaçağı nasıl bulunur, su tesisat kaçağı nasıl bulunur, su sızıntısı nasıl bulunur, tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Su Sızıntısı Nasıl Bulunur?

Mesken içlerinde karşılaşılan problemlerden birisi de su sızıntısıdır. Her evin ya da işyerinin başına gelebilecek olan bu problem, çıplak gözle görülebileceği gibi çoğunlukla da fark edilmemektedir. Oldukça can sıkıcı olan bu problem için su sızıntısı nasıl bulunur sorusuna cevap aramak gerekmektedir. Her şeyden önce su sızıntısına sebep olabilecek durumlardan kaçınmak gerekmektedir. Bunların başında da kaliteli malzeme kullanılması gelmektedir. Bu noktada özellikle inşaat aşamasında, binaların su ihtiyacını karşılayan boruların, iyi malzemeden yapılması şarttır. Çünkü kalitesiz ya da çürük malzemeden üretilen borular, zaman içerisinde su sızıntısının ortaya çıkmasına sebebiyet vermektedir. Su sızıntısı kendisini yüksek su faturaları ya da mesken içerisinde akma, damlama olarak göstermektedir. Özellikle duvarlardan suyun sızmaya başlaması ya da her ay gelen su faturasının oldukça yüksek bir meblağ içermeye başlaması, orada bir su sızıntısı probleminin olduğunun en net göstergesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Su Sızıntısı Nasıl Bulunur-1

Su sızıntısı nasıl bulunur, eski dönemlerde pek de hoş olmayan yöntemler ile cevaplanmaktaydı. Çünkü teknoloji bu alanda pek bir gelişme göstermemiştir ve su sızıntısını bulmak için son derece ilkel yöntemler denenmekteydi. Bu açıdan bakıldığı zaman eski yöntemlerin oldukça masraflı ve can sıkıcı olduğunu söylemek mümkündür. Çünkü sızıntının yerini tespit etmeye çalışan ustalar, meskene geldikleri zaman duvarlardan tavana kadar birçok bölgeyi kırmaya çalışmaktaydı. Bu işlemin sonrasında da meskenler adeta bir harabeye dönmekteydi. Ancak teknoloji özellikle su sızıntısını tespit etme konusunda da çok büyük bir gelişme gösterdi ve sızıntılar, herhangi bir şekilde kırma, dökme ya da parçalama işlemine başvurmadan tespit edilmeye başlandı.

Su Sızıntısı Nasıl Bulunur-2

Su sızıntısı nasıl bulunur sorusu bu anlamda birçok cevaba sahiptir. Sızıntı olayı olduğu zaman, öncelikle profesyonel bir firmadan yardım talebinde bulunmak gerekmektedir. Bu firmaların teknolojik aletlere sahip olup, olmadığı da kontrol edilmelidir. Su sızıntısı birkaç farklı yöntem ile tespit edilebilmektedir. Bu yöntemlerden ilki ise dinleme esasına göre çalışan bir makine ile gerçekleştirilmektedir. Akustik ses cihazı adı verilen bu alet sayesinde, sızıntının olabileceği bölgeler, adeta bir doktor steteskopu gibi dinlenerek, bulunmaktadır. Bu cihaz en küçük ses değişikliklerine karşı bile oldukça duyarlıdır. Cihazın çalışma prensibine göre işinde uzman bir personelin de olması gerekmektedir. Uzman personel cihaza ait olan kulaklıkları kullanarak dinleme yapmak zorundadır. Dinleme sırasında suyun sesinin değiştiği yer cihaz tarafından personele bir sinyal ile bildirilmektedir. Görüntüleme tekniği ile de su sızıntısı kolay bir şekilde bulunmaktadır. Bunun için de kameralı sistemlere sahip olan cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar sayesinde boruların içerisinden anında görüntü alınmaktadır. Alınan görüntü analiz edilmekte ve sızma işleminin gerçekleştiği yer ortaya çıkarılmaktadır.

Su Sızıntısı Nasıl Bulunur-3

Su sızıntısı nasıl bulunur işlemleri bu şekilde gerçekleştirilmektedir. Sızmanın olduğu yer tespit edildikten sonra da ilgili bölgeye bir müdahalede bulunulur. Bu müdahale gereğince her bölge kırılmaz, sadece sızmanın olduğu yer kırılır. Bu da oldukça küçük bir alandır. Bu işlemin ardından da ilgili boru tamir edilir. Eğer boru tamir edilemeyecek kadar kötü bir durumda ise borunun değiştirilmesi gerekmektedir. Tüm bu işlemlerin ardından da sızma sorunu tamamen ortadan kalkmaktadır. Bu yöntemler sayesinde su sızıntısı kırma, dökme işlemine başvurmadan tespit edilmektedir. Zaten önemli olan da sızmanın olduğu yeri tespit edebilmektir. Yeni teknoloji sayesinde insanlar artık mağdur olmadan ve meskenler şantiye benzeri görüntüler ile karşılaşmadan sızma problemlerinin yeri kolay bir şekilde tespit edilmektedir. Böylece problem tamamen çözülmüş olmaktadır.

Su Sızıntısı Nasıl Bulunur-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara