WhatsappWhatsapp Su Sızıntısı Bulma

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Su Sızıntısı Bulma kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramalardan bazıları şu şekildedir; su sızıntısı bulma robotu, su sızıntı bulma cihazı, su kaçağı bulma cihazı fiyatları, su kaçağı bulma aleti, su kaçak bulma aleti, su kaçağı bulma dedektörü, kaçak su bulma dedektörü, su sızıntısı nasıl tespit edilir, su kaçağı bulma yöntemleri, su kaçağı bulma yöntemi, tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Su Sızıntısı Bulma

Mesken içlerinde bazı durumlarda ortaya çıkan sorunlardan birisi de su sızıntısı problemidir. Su sızıntısı bulma işlemleri profesyonel firmalar tarafından yapılması gerekmektedir. Su sızıntısına neden olabilecek birçok farklı etken mevcuttur. Bu etkenlerin başında da su tahliye sistemini sağlayan boruların kalitesi gelmektedir. Çünkü boruların dayanıksız malzemeden üretilmesi, su sızıntılarının ortaya çıkmasındaki en büyük neden olarak bilinmektedir. İnşaat sırasında mesken içerisine döşenen su borularının üretildiği malzemenin kalitesi yüzünden ortaya çıkan su sızıntıları, hayatı çekilmez bir hale sokmaktadır.

Su Sızıntısı Bulma-1

Su sızıntısı bulma işlemleri çerçevesinde uygulanan farklı yollar mevcuttur. Bu yollar uzun senelerden beri yurtdışında başarı ile kullanılmaktadır. Artık ülkemizde de bu teknoloji ürünü cihazlar eşliğinde su sızıntıları kolay bir şekilde ortaya çıkarılmaktadır. Su sızıntısını bulmak için geliştirilen cihazlar, bilgisayar alt yapılı bir sistem ile çalışmaktadır. Bu cihazların en büyük özelliği de, insan gücüne ihtiyaç duymadan ve herhangi bir şekilde kırma ya da dökme işlemine başvurmadan sızıntının olduğu yeri tespit edebilmesidir. Bu noktada hem dinleme hem de görüntüleme esasına dayalı olarak çalışan cihazlar kullanılarak, sızıntının olduğu yer kolay bir şekilde tespit edilebilmektedir. Bunun için uzman personeller eğitim almıştır ve cihazları da bu eğitimden sonra kullanmaktadırlar. Sızıntı probleminin olduğu yere gelen uzman personel dinleme ya da görüntüleme cihazlarına başvurarak, sızıntının olduğu yeri tespit etmektedirler. Eski dönemlerde uygulanan sistemler artık terk edilmiştir. Önceki yıllarda su sızıntısı problemini tespit edebilmek için eve gelen ustalar, duvarları, fayansları ve hatta tavanları kırıp, dökmekteydi. Bu işlem yapılırken de zaman zaman borulara daha büyük zararlar verilmekteydi. Bunun yanı sıra kırma ve dökme işlemlerinin ardından ev adeta bir harabeye dönmekte ve fazladan da birçok masraf çıkmaktaydı. Fakat gelişen teknoloji ile beraber su sızıntısı bulma yöntemleri daha masrafsız, daha hızlı ve daha temiz bir hale gelmiştir. Bu çerçevede uygulanan yöntemlerden birisi görüntülemedir.

Su Sızıntısı Bulma-2

Görüntüleme yöntemlerinden birisi de termal kamera ile gerçekleştirilmektedir. Duvar içlerindeki tesisatı gösteren bu kameralar, ısıya duyarlı bir şekilde tasarlanmıştır. Cihaz uzman bir personel tarafından duvar üstlerinde gezdirilmektedir. Bölgeyi ayrıntılı bir şekilde tarayan bu cihaz, duvarın içerisindeki boruları da ekrandan göstermektedir. Böylelikle sadece birkaç dakika içerisinde sızıntının olduğu yer kolay bir şekilde tespit edilmektedir. Görüntüleme esasına göre çalışan bir diğer sistem ise boru içerisine sarkıtılan kablolar eşliğinde gerçekleşmektedir. Özel bir malzemeden yapılan bu kablolar, ucunda yer alan kameralar ile de boru içlerinden görüntü almaktadır. Ayrıntılı bir şekilde görüntü alan bu cihazlar, içeride olan biten her şeyi canlı yayın mantığı ile bilgisayar ekranına aktarmaktadır. Görüntüler detaylı bir şekilde izlenmekte ve sorunun olduğu yer bu kamera görüntüleri eşliğinde tespit edilmektedir. Dinleme yöntemi ile de su sızıntısı olan bölgeler kolay bir şekilde tespit edilmektedir. Sese duyarlı olan cihazlar eşliğinde dinleme faaliyeti yapılmaktadır. Akustik ses cihazı, su borularının içerisinde olan sızıntıyı değişen sesten anlayabilmektedir. Bu ses değişikliği de hemen ekrana yansımakta ya da dinleme yapan personele iletilmektedir.

Su Sızıntısı Bulma-3

Su sızıntısı bulma işlemi çerçevesinde sorunun yeri tespit edildikten sonra problemi tamamen ortadan kaldırma aşamasına geçilmektedir. Bunun için de sadece sızıntının olduğu yerde bir alan açılmaktadır. Bu alan açma işleminin ardından da arızalı olan boru tamir edilmektedir. Eğer boru çok fazla deforme olmuşsa, yeni ve daha sağlam bir boru ile değiştirme işlemi yapılmaktadır. Böylelikle problem de çok kısa bir süre içerisinde çözülmüş olmaktadır.

Su Sızıntısı Bulma-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara