WhatsappWhatsapp Su Kaçaklarına Çözüm

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Su Kaçaklarına Çözüm kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramalardan bazıları şu şekildedir; su kaçaklarına çözüm, su kaçağı çözüm merkezi, su kaçağı kimyasal çözüm, su kaçağına kesin çözüm, tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Su Kaçaklarına Çözüm

Hemen her eski yapının sorunu olan su kaynaklarına çözüm bulmak eskisi gibi zor değildir. Su kaçakları genellikle alt katta yaşanan akmalar ve tavan sararmaları sayesinde ortaya çıkar bu gibi durumlar hiç hoş durumlar değildir. Bu sıkıntı komşuların arasını açmakta ve en kısa zamanda çözüm bulmak gerekmektedir. Su kaçaklarını öncelikle tespit etmek ve su kaçağı olan bölgenin acilen tamir edilmesi gerekmektedir. Eski yöntemler ile su kaçaklarının tamiratı oldukça uzun sürmekte ve oldukça meşakkatli olmaktadır. Bunun nedeni ise her yerin kırılması gerekmekte ve ev aynı bir şantiyeye dönmektedir. Bu durum oldukça can sıkıcı olmakta ve fazlaca masraf çıkarmaktadır. Bundan dolayı bu bir durumlar ile karşı karşıya kalacak olur iseniz yapmanız gereken tek şey konusunda uzman firmalar bulmaktır. Bu tür profesyonel firmalar kullandıkları ekipmanlar ile duvarları kırmadan su kaçaklarının yerlerinin tespit etmektedir. Bu şekilde tespiti yapılan arızalar da en az masraf ile çözüme kavuşmaktadır.

Su Kaçaklarına Çözüm-1

Bazen sonradan bazen ise binanın ilk yapılışında yapılan hatalar nedeni ile su kaçakları gibi istenmeyen durumlar söz konusu olabilmektedir. Bu su kaçaklarına çözüm olarak duvarlar kırılmadan su kaçaklarının olduğu bölgeler tespit edilebilmektedir. Ama bunu herkes yapamamakta sadece konusunda uzman olan kişiler tarafından yapılabilmektedir. Bu konusunda uzman olan kişiler kullandıkları cihazlar ile evinize gelmekte ve çalışmalara başlamaktadırlar. Ama bu çalışmalar tamamen yüzeysel olup kesinlikle hiçbir yer kırılmamaktadır. Öncelikle su borusu bulan cihazlar ile evin tesisatını geçtiği yerler belirlenir. Sonrasında elektromanyetik dalga cihazları sayesinde su kaçakları dinleme yöntemi ile tespit edilir. Bu hamleden sonra termal kameralar kullanılmaya başlanır. Termal kameralı cihazlar sayesinde arızanın olduğun yer incelenir ve arızanın boyutu belirlenir. Arızanın boyutu belirleme işlemi de tamamlandıktan sonra bu arızanın nasıl giderileceği kararlaştırılır. Arıza boru kırılmasından kaynaklanıyor ise veya boru kırılmış ise yapılması gereken o alanda bulunan parçanın değiştirilmesi olacaktır.

Su Kaçaklarına Çözüm-2

Sadece küçük bir alan açılarak buradan parça değiştirilecek ve arıza ortadan kalkacaktır. Ama boruda bulunan arıza sadece ufak bir veya birkaç delikten oluşmakta ise boru içerisine delik kapatıcı özelliği olan kimyasal sıkılmalıdır. Bu sayede bu kimyasal o delikleri kapatacak ve duvar hiç kırılmadan su kaçaklarına çözüm bulunmuş olacaktır. Böylece en az masraf ile bu istenmeyen durumdan kurtulma şansınız olacak ve bu dert de burada bitecektir. Ama siz bu konusunda uzman olan firmalardan destek almak yerine eski tip çalışmalara yönelecek olur iseniz tüm evin harabeye dönme ihtimali olacaktır. Ayrıca bu kırım işleri oldukça masraflı olacağından dolayı bu durum da oldukça can sıkacaktır. Bu işlem de çok sağlıklı olmayacağından dolayı muhtemelen tüm tesisatın değişmesi gerekecektir. Bu tesisatın değişmesi ve tekrardan tamiratının yapılması ortalama 1-2 hafta sürecek ve bu zaman zarfında o ev kullanılmaz duruma gelecektir. Bu da hiç istenmeyen bir durum olduğundan dolayı uzman kişilerden yardım almak oldukça akılcı bir çözüm olacaktır.

Su Kaçaklarına Çözüm-3

Kısaca özetlemek gerekir ise su kaçaklarına çözüm seçenekleri oldukça gelişmiş durumda olduğundan dolayı bir arıza ile karşılaşmanız durumunda mutlaka konusunda uzman ekipler tarafından kırmadan su kaçakları tespit edilebilmektedir. Bu sayede evin duvarları sağlam kalacak ve gereksiz masraflar çıkmayacaktır. Bu işlemler tahmin ettiğinizden daha ucuza mal olacak ve sizi gerçekten şaşırtacaktır. Bu sebeplerden dolayı mutlaka böyle bir sıkıntı ile karşı karşıya kalındığında konusunda uzman olan firmalardan destek alınması gerekmektedir. Böylece hem daha kısa zamanda çare bulunacak hem de daha az masraflı olacaktır.

Su Kaçaklarına Çözüm-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara