WhatsappWhatsapp Su Kaçakları

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Su Kaçakları kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramalardan bazıları şu şekildedir; su kaçaklarını bulma cihazı, su kaçakları tespiti, su kaçakları nasıl bulunur, su kaçaklarına çözüm, su kaçaklarını bulan cihaz, su kaçakları tespit cihazı, su kaçakları tespit cihazı fiyatları, su kaçak arama dedektörü, su kaçak arama dedektörü fiyatları, su kaçak cihazı, su kaçağı dinleme cihazı, su kaçak dedektörleri, su kaçak görüntüleme, su kaçakları nasıl tespit edilir, su kaçağı onarımı, su kaçağı onarım, su kaçağı var, su kaçak tespit ve onarım, su kaçağı bulma yöntemleri, su kaçağı nasıl yapılır, tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Su Kaçakları

Günümüzde evlerde yaşanan en büyük sıkıntılardan biri su kaçaklarıdır. Bu sıkıntılar sizin evinize veya komşularınıza zarar verebilmektedir. Bu sıkıntılar duvar kabarmalarına neden olduğundan dolayı oldukça can sıkıcı sorunlardır. Eskiden yapılan tesisat tamiratlarında evin neredeyse tamamı delik deşik olmaktaydı. Bu durum daha can sıkıcı ve sinir bozucu bir duruma dönüşmektedir. Bunda dolayı günümüz teknolojileri kullanılarak hiçbir duvar kırılmadan bu su kaçakları tespit edilebilecek ve bu can sıkıcı durum ortadan kaldırılma şansı bulunmaktadır. Bunu yapabilmek için sektörde kaliteli firmalar tarafından verilen kırmadan arıza bulma hizmetlerinden yararlanmanız gerekmektedir. Bu tük profesyonel firmalar kullanmış oldukları cihazlar sayesinde hem evde bulunan tesisatın geçtiği yerler belirlenecek hem de bu tesisatın nerelerinde arıza var o tespit edile bilinecektir. Bundan dolayı evinizde yaşayacağınız her hangi bir su tesisatı arızasında duvarları kırmadan önce mutlaka bu firmalara başvurmanız gerekmektedir.

Su Kaçakları-1

Özellikle eski yapıların baş belası olan su tesisatında ki su kaçakları günümüzde çok kolay olarak çözüme kavuşturula bilmektedir. Bu yeni yöntemleri kullanan uzman firmalar öncelikle su borusu bulucu cihazlar ile evde tesisatın geçtiği noktaları tespit etmektedir. Tesisatın yerleri tespit edildikten sonra sıra arızanın kaynaklandığı yeri bulmaya gelmiştir. Arızayı bulmak için de yine yeni teknoloji kullanılarak tesisatta bulunan su kaçaklarını tespit eden cihazlar kullanılmakta ve bu cihazlar sayesinde arızanın yeri tespit edilmektedir. Termal kameralı cihazlar sayesinde duvar üzerinden arızanın olduğu noktalar izlenir ve arızanın boyutu belirlenir. Arıza su borusunda bulunan çatlak veya kırıktan olmuş ise mutlaka o arızalı parçanın değiştirilmesi gerekir. Bunun için sadece bir tek fayans kırılmalı ve bu kırılan ufacık bölgeden arızalı parçanın değişimi sağlanmaktadır.

Su Kaçakları-2

Bu sayede tüm fayanslar kırılmadan sorun çözülmüş olacaktır. Bunun dışında arıza sadece boruda oluşan ufak deliklerden oluşmuş ise yapılması gereken sadece boru içerisine sıkılacak olan boru içi delik kapayıcı kimyasal sıkmak olacaktır. Bu boru içi delik kapayıcı kimyasallar sayesinde bu ufak delikler kapanacak ve bu su kaçakları derdi bitmiş olacaktır. Hem bu şeklide çözülen sorunlar sayesinde bir tane bile fayans kırılmadan su sızıntıları bitecek olduğundan dolayı masraf oldukça düşük olacaktır. Bunlar düşünüldüğünde yapılması gereken tek şeyin uzman ekipler ile görüşmek olduğu gerçeği ortaya çıkmaktadır. Ama siz eski yöntemler ile bu sorunları çözmek isterseniz tüm tesisatı değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Çünkü evinize gelen tesisatçı hemen size tesisatın değişmesi gerektiğini söyleyecek ve bu durumda tüm fayansların kırılması gerekecektir. Bu durumda yüklü bir masraf ve fazlaca iş yükü çıkacaktır. Bundan dolayı bu tür eski çalışma teknikleri başınızı belaya sokabilmektedir. Yapılması gereken en önemli şey konusunda uzman firmaları bularak sorunu anlatmalı ve bu firmaların su tesisatını kırmadan su kaçaklarını tespit etmelerini sağlamanız gerekmektedir.

Su Kaçakları-3

Kısaca özetlemek gerekir ise günümüzde genelde eski binalarda yaşanmakta olan su kaçakları artık daha kolay yöntemler ile çözüme kavuşturulmaktadır. Bunu yaparken tek bir fayans bile kırılmamakta ve eve hasar verilmemektedir. Bundan dolayı da bu yeni teknoloji size daha az masraf çıkarmakta ve evin hasar görmesini engellemektedir. Bundan dolayı yaşanacak olan su sızıntı problemlerinde mutlaka uzmanlara danışmak gerekmektedir. Çünkü konusunda uzman olan ekipler kullandıkları kameralı cihazlar sayesinde yapılan çalışmalar daha garantili çalışmalar olduğundan dolayı bu teknikleri kullanan firmalardan yardım almak her zaman için çok avantajlı olacaktır. Yani su sızıntıları artık can sıkmayacak ve çok hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulacaktır.

Su Kaçakları-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara