WhatsappWhatsapp Su Kaçakları Nasıl Bulunur

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Su Kaçakları Nasıl Bulunur kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramalardan bazıları şu şekildedir; su kaçağı nasıl bulunur, su sızıntısı nasıl bulunur, kaçak su nasıl bulunur, evdeki su kaçağı nasıl bulunur, binada su kaçağı nasıl bulunur, su tesisat kaçağı nasıl bulunur, kalorifer tesisatındaki su kaçağı nasıl bulunur, su kaçağı nasıl giderilir, su kaçakları nasıl bulunur, su kaçakları nasıl önlenir, su kaçağı nasıl önlenir, su kaçağı nasıl yapılır, tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Su Kaçakları Nasıl Bulunur?

Bir evin veya işyerinin su kaçağı problemi var ise öncelikle bilmesi gereken su kaçakları nasıl bulunur sorusunun cevabı olmalıdır. Bu sıkıntı biraz geçmiş zaman da olsa idi işiniz gerçekten çok zordu. Tüm tesisat kırılacak baştan aşağı değiştirilecek ve her yer harabeye dönmek zorunda kalacaktı. Ama günümüzde değişen ve gelişen teknolojiden yararlanılarak fayanslar kırılmadan bu su kaçakları tespit edilerek tamir edilebilmektedir. Su kaçağından emin olabilmek için öncelikle sayaç kontrolü yapılması gerekmektedir. Çünkü belki de sayaç arızalı olup tesisat sağlam olabilir. Sular kapalı iken sayaç dönüyor ise yapmanız gereken bağlı bulunduğunuz su dairesine başvurup sayaç kontrolü talep etmeniz gerekmektedir. Eğer ki sayaç sağlam ise bu sefer yapılacak olan tesisat kontrolüdür. Bu çalışmayı eski yöntem ile değil yeni yöntemler ile yapacak olur iseniz duvarlarınız sağlam kalacak ve bu sıkıntıdan daha çabuk kurtulma şansınız olacaktır.

Su Kaçakları Nasıl Bulunur-1

Konusunda uzman kişiler su kaçakları nasıl bulunur çok iyi bilmektedirler. Kullandıkları cihazlar son derece modern cihazlar olup pimaş borularının içini görebilen kameralı cihazlardır. Bu sayede tesisat kaçağının nereden kaynaklandığı tespit edilecek ve duvarlar kırılmadan arıza tespiti ve tamiratı yapıla bilinmektedir. Bu sayede hem cebinizden daha az para çıkacak hem de çok daha kısa sürede tesisat sızıntısı problemlerinden kurtulabileceksiniz. Bundan dolayı eve en yakın tesisatçı her zaman en ekonomik çözüm olmayacaktır. Bunun yerine araştırma yapmalı ve görüştüğünüz firmaların kullanacakları cihazları sormanız gerekmektedir. Kırmadan tamirat yapabilen firmalar ile iletişime geçmeli ve bu uzman kişilere tesisatınızı emanet etmelisiniz. Konusunda uzman her firma su kaçakları nasıl bulunur sorusuna “kırmadan” cevabını verecektir.

Su Kaçakları Nasıl Bulunur-2

Bundan dolayı bu cevabı bulmadan firmalar ile anlaşmamanız gerekmektedir. Teknolojiye uygun modern cihazlara sahip firmalar ile anlaşarak evinizde herhangi bir kırım yapılmadan tesisat sızıntı problemlerinden kurtulma şansınız bulunmaktadır. Bundan dolayı tesisat sızıntısı problemlerinde ilk yapmanız gereken tesisatı yenilemek olmamalıdır. Belki de çok ufak bir çatlak bu soruna neden olabilir. Bundan dolayı boşuna masraf etmemek ve evde bir inşaat ortamı oluşturmamak için öncelikle konusunda uzman olan kişilerden yardım almanız gerekmektedir. Zaten biraz araştıracak olur iseniz artık eski yöntemler kullanılmamakta ve bu yöntemleri sadece sokak arası tesisatçılar kullanmaktadırlar. Bu şekilde yapılacak tesisat tamiratları her zaman daha fazla maliyet çıkaracak ve eviniz aynı bir inşaat havasına dönecektir. Bu gibi gurumlar çok can sıkıcı ve sinir bozucudur. Bundan dolayı konusunda uzman kişilerden yararlanmak her zaman için daha avantajlı çözümlerdir.

Su Kaçakları Nasıl Bulunur-3

Eğer ki su faturanız her zamankinden daha fazla gelmeye başmalmış ise yapılması gereken iki şey vardır. Birincisi sayaç kontrolü ikincisi ise tesisatta sızıntı kontrolüdür. Bunun için ilk olarak tüm çeşmeler kapatılmalıdır. Çeşmeler kapatıldıktan sonra sayacın dönüp dönmediği kontrol edilir. Eğer ki sayaç hala dönüyor ise ilk önce bağlı bulunduğunuz su dairesine başvurmalı ve sayacın sağlam olup olmadığı tespit edilmelidir. Sayaç sağlam ise evde bulunan tesisatın sızıntı problemi var demektir. Bu sızıntı problemini çözmek için konusunda uzman kişilere başvurmak en akılcı çözümdür. Çünkü günümüzde duvarlar kırılmadan tesisat kaçaklarının nereden kaynaklandığı tespit edilebilmektedir. Bu sayede duvarlar kırılmadan yapılacak olan tesisat kaçağı bulma çalışmaları her zaman için daha avantajlıdır. Kullanılacak olan sızıntı bulma cihazları sayesinde kameralı olarak çalışmalar yapılmakta ve duvarlar kırılmadan tesisatta bulunan arızalar tespit edilebilmekte ve bu arızalar anında onarılabilmektedir. Yani kırmadan yapılacak olan tespit ve tamirat çalışmaları her zaman için daha ekonomiktir.

Su Kaçakları Nasıl Bulunur-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara