WhatsappWhatsapp Su Kaçak Tespiti

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Su Kaçak Tespiti kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramalardan bazıları şu şekildedir; su kaçak tespiti nasıl yapılır, su kaçak tespiti firmaları, su kaçak tespiti fiyat, su kaçak tespiti cihazı, su kaçak tespit cihazı fiyatları, su kaçak tespit dedektörü, su kaçağı tespit dedektörleri, kaçak su bulma dedektörü, kamera ile su kaçağı tespiti, su kaçağı tespit fiyatları, su kaçak tespit ve onarım, su kaçağı tespit ve onarım, tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Su Kaçak Tespiti

Bazen sonradan bazen ise binanın ilk yapılışı itibariyle yapılan hatalardan dolayı su tesisatlarında arızalar meydana gelmekte ve bu arızalar su kaçak tespiti ile belirlenmektedir. Bu gibi istenmeyen durumlar genellikle yan ve alt komşunun duvarlarında ve tavan bölgesinde dökülme ve sararma sararmalar ile ortaya çıkmaktadır. Eskiden bu tür durumlar eve bir tesisatçı çağrılarak tesisatın değiştirilmesi ile giderilmekte idi. Ama bu tür tamiratlar arızanın tam olarak nerden geldiğini bilmedikleri için tesisatçıların birçok yeri kırmasına ve gereksiz masraflar ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Günümüzde teknoloji o kadar ilerlemiştir ki su kaçaklarını tespit edebilen cihazlar bulunmuştur. Ayrıca bu cihazlar ile evdeki tesisatın geçtiği noktalar belirlenerek tüm tesisat kontrol edilmektedir. Yapılan bu kontrolün ardından yine teknolojiden faydalanarak arızanın olduğu yer tespit edilmektedir. Tespit edilen bölgeye en uygun onarım çalışması yapılmakta ve kolay kolay kırım yapılmamaktadır. Bundan dolayı gereksiz masraflar engellenmekte ve duvarlar kırılmadan kaçakları tespit edilebilmektedir.

Su Kaçak Tespiti-1

Günümüzde ilerleyen teknoloji kullanılarak su kaçak tespiti yapılmakta ve bu teknolojik cihazlar ile artık duvarlar kırılmadan çok basit bir şekilde arızanın yeri tespit edilerek bu arızalar giderilmektedir. Yapılması gereken su kaçağı olduğu anlaşıldığı anda konusunda uzman ekiplere haber verilmelidir. Bu işi önüne gelen herkes yapamayacağından dolayı bu iş için uzman ekiplerden faydalanmalıdır. Sektöründe uzman olan bu firmalar kullanmış oldukları teknolojik cihazlar ile öncelikle evde rasgele çalışmayacakları için cihaz ile evdeki tesisatın geçtiği yerler belirlenmektedir. Bu hamleden sonra yine cihaz ile arızalı bölge belirlenmektedir. Arızalı bölge belirlenirken genellikle dinleme yöntemi kullanılmaktadır. Bu dinleme yöntemi elektromanyetik dalga duyucu cihazlar ile yapılan çalışmalar sonrasında bilinmektedir. Bu cihazlar su kaçaklarının yerlerini göstermektedir. Daha sonrasında kullanılan cihazların üzerinde kamera olmasından dolayı arızanın ne boyutta olduğu belirlenmektedir.

Su Kaçak Tespiti-2

Arızanın boyutu belirlendikten sonra parça değişimi gerekiyor ise arızanın bulunduğu bölge çok ufak bir şekilde açılarak arızalı parçanın değişmesi sağlanmaktadır. Böylece çok kolay bir şekilde yapılan su kaçak tespit işlemi yine çok kolay bir şekilde sorun çözülerek bitirilecektir. Bazı durumlarda tek bir fayans bile kırmadan sadece boru içerisine kimyasal madde sıkılarak buradaki hasar giderilecek ve arızanın ortadan kalkması sağlanacaktır. Böylece bu tür istenmeyen durumlardan çok az maliyet ile işin içinden çıkılacaktır. Ayrıca kırım işlemi olmadığı için bu tesisat onarım işlemi çok kısa sürecek ve sizi mağdur etmeyecektir. Ama bir tesisatın kırılıp değiştirilerek tekrardan onarımının yapılması en az bir hafta sürecektir. Bu bir hafta o evin kullanılmaması demektir. Bu durum sizi mağdur edecek en çok canınızı sıkacaktır. Bundan dolayı kırım yapmadan arıza tespit edebilen profesyonel firmalardan destek almanız gerekmektedir.

Su Kaçak Tespiti-3

Kısaca özetlemek gerekirse su kaçak tespiti yapılırken mutlaka duvar kırmadan bu tespiti yapabilen firmalardan destek alınması gerekmektedir. Çünkü eski yöntemler kullanılarak yapılan çalışmalar hem tesisatın komple değişmesini hem de fayansların kırılmasını zorunlu kılmaktadır. Fayansların kırılması tesisatın komple değişmesi oldukça maliyetli bir iş olup genellikle 1 veya 2 hafta süren bir çalışma gerektirmektedir. Bu tür çalışmalarda cebinizden hem fazla para çıkacak hem de bir gün bile sürmeyecek olan onarım çalışması size bir veya iki haftaya mal olacaktır. Bundan dolayı başınıza böyle istenmeyen bir durum gelmesi durumunda yapmanız gereken konusunda uzman olan ekiplere haber vererek duvarlar kırılmadan su kaçak tespitinin yapılması sağlanmalıdır. Ayrıca bu şekilde yapılan çalışmalar ile sadece tespit değil onarım işi de duvarlar kırılmadan yapılabilmektedir.

Su Kaçak Tespiti-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara