WhatsappWhatsapp Su Kaçağı Var

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Su Kaçağı Var kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramalardan bazıları şu şekildedir; su kaçak tespiti nasıl yapılır, su kaçak tespiti fiyat, kamera ile su kaçağı tespiti, kırmadan su kaçak tespiti, su kaçak tespit ve onarım, su kaçağı tespit ve onarım, tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Su Kaçağı Var?

Yaşam içerisinde can sıkıcı birçok problem ile karşılaşılabilmektedir. Bu sorunlardan birisi de su kaçağı adı verilen problemdir. Su kaçağı var denilerek dile getirilen bu problemin birçok farklı nedeni olabilmektedir. Bunların başında da su tahliyesini sağlayan boruların kalitesizliği gelmektedir. Çünkü inşaat sırasında mesken içlerine döşenen su borularının oldukça dayanıklı ve ömürlük olması gerekmektedir. Ancak birçok inşaat firması buna dikkat etmemekte ve boru seçimini yanlış yapmaktadır. Bundan dolayı da su borularının ileride yaşanacak olan kaçak problemine sebebiyet vermesi kaçınılmaz bir hale gelmektedir. Su kaçağının ortadan kaldırılması ve de en önemlisi bu sorunun olduğu yerin tespit edilmesi eski dönemlerde oldukça zorlu bir takım işlemlere sebep olabilmekteydi. Özellikle teknolojinin çok gelişmediği dönemlerde, bir mesken içerisindeki su kaçağını bulabilmek için oradaki duvarlar, tavanlar ve de fayanslar sökülüp, kırılmaktaydı. Bu da sorunun daha da büyümesine sebebiyet vermekteydi. Bu tip eski yöntemler artık çok gerilerde kaldı. Çünkü gelişen teknoloji ile beraber su kaçağı sorunları çok kısa süre içerisinde ortaya çıkarılmakta ve problem de yine kısa bir zaman aralığında çözülmektedir.

Su Kaçağı Var-1

Su kaçağı var problemi dile getirildiği zaman önceki dönemlerde oldukça can sıkıcı yöntemler uygulanmaktaydı. Bu yöntemler eşliğinde mesken içerisinde yer alan su kaçağı problemini çözmek için birçok bölge tahrip edilip, kırılmaktaydı. Bu yöntem ile beraber ev adeta savaştan çıkmış bir hal almaktaydı. Tamamen deneme yanılma yolu ile uygulanan bu yöntem yüzünden evde fazladan masraf da ortaya çıkmaktaydı. Hatta zaman zaman kırma işlemleri sırasında su boruları da büyük zararlar görmekteydi. Bundan dolayı da su kaçağı problemi daha da büyümekte ve içinden çıkılamaz bir hal almaktaydı. Ancak gelişen teknoloji ile beraber tüm bu can sıkıcı yöntemler geride kaldı. Artık kırma ya da dökme işlemine gerek kalmadan su kaçakları kolay bir şekilde bulunabilmektedir. Bu anlamda üretilen cihazlar ile iş şansa bırakılmamakta ve problem ortadan kalkmaktadır.

Su Kaçağı Var-2

Su kaçağının olduğu yeri tespit etmek teknolojik cihazlar ile oldukça kolaydır ve fazla zaman almamaktadır. Bu cihazlardan birisi dinleyerek su kaçağının olduğu bölgeyi tespit etmektedir. Akustik ses cihazı olarak da bilinen bu makine, duvarlarda ve tabanlarda dinleme yapmaktadır. Uzman personel eşliğinde kullanılan bu cihaz, hata payı olmadan suyun sesinin değiştiği yeri tespit etmektedir. Çünkü su kaçağı var probleminde suyun sesi her zaman değişmektedir. Kaçak sorunu olduğu için su sızma yapmaktadır. Bu ses de makine tarafından kolay bir şekilde algılanmakta ve uzman personel uyarılmaktadır. Su kaçağı var sorununu tespit ederken kullanılan bir diğer sistem ise görüntüleme sistemidir. Bu sistem sayesinde boruların içerisine ucunda kameralar olan kablolar sarkıtılmaktadır. Bu kameralar boru içlerinden sağlıklı bir şekilde görüntü almaktadır. Alınan görüntüler de bilgisayar ekranına yansıtılmaktadır. Bu görüntüleri izleyen uzman personel de kaçağın olduğu yeri kısa bir zaman dillimi içerisinde tespit etmektedir.

Su Kaçağı Var-3

Sorunlu bölgenin tespit edilmesinin ardından bu defa da sorunun ortadan kaldırılması işlemine geçilmektedir. Bu işlem çerçevesine ilgili yerde küçük bir kırma yapılmaktadır. Kırma olmadan su borusunun değiştirilmesi ve kaçağın giderilmesi imkansızdır. Bu çerçevede kırılan bölgedeki hasarlı boru tamir edilmektedir. Eğer boru çok fazla zarar görmüş ise bu defa da boru yeni ve daha sağlam bir boru ile değiştirilmektedir. Böylelikle su kaçağı var problemi de büyük bir titizlikle halledilmiş olmaktadır. Bu yöntem sayesinde evler şantiye ortamına da dönmekten kurtulmuş olmaktadır.

Su Kaçağı Var-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara