WhatsappWhatsapp Su kaçağı nasıl tespit edilir? | 0532 328 41 59

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  
22Kas 2019

Su kaçağı nasıl tespit edilir?

Su kaçağı nasıl tespit edilir? Su sızıntısı hem evinizin içini hemde içini yavaş yavaş yok edebilir. Peki, bu sorundan kurtulmak için ne yapmanız gerekir; Birkaç ipucu verelim;

Su sayacınızı bulun ve hareket edip etmediğini görmek için sızıntı göstergesini kontrol edin. Ölçüm cihazınızın markasına bağlı olarak, kaçak göstergesi, küçük üçgen şeklinde bir kadran veya sayaçtan su akarken dönen küçük bir gümüş tekerlek olabilir. Kadran hareket halindeyse, şansınız kaçıyor demektir.

Veya ayrıca sayaç okuma yapabilir ve 1 veya 2 saat bekleyebilir ve başka sayaç okuyabilirsiniz (bu süre zarfında su kullanılmadığından emin olun). Okuma değiştiyse, bir sızıntı var demektir.

Su kaçağı nasıl tespit edilir?  Sızıntının olduğunu belirledikten sonra, bir sonraki adım, sızıntının evinizin içinde mi yoksa dışında mı olduğunu belirlemektir.

Su kaçağı nasıl tespit edilir?  Evinizin ana kapatma vanasını bulun ve vanadaki suyu kapatın. Tipik olarak, kapatma vanasını bodrum katında veya garajda doğrudan dış mekan musluğunun arkasında veya dış mekanda musluğun altında bulabilirsiniz.

Yine, bu süre zarfında su kullanmamaya dikkat ederek, kaçak göstergesinin hareketini kontrol edin veya sayaç okuma yöntemini kullanın. Sızıntı göstergesi hareket etmeyi durdurursa veya sayaç okumalarında bir değişiklik olmazsa, evin içinde bir sızıntı var demektir. Sızıntı göstergesi hareket etmeye devam ederse veya sayaç okumalarında bir değişiklik olursa, sızıntı, sayaç ile ev arasındadır.

Sızıntıyı tespit edemiyorsanız, bir tesisatçıyı aramanız gerekebilir.

Gider tıkanıklığı işlemlerinizi hızlı ve güvenilir şekilde çözebilmemiz için bizlere 0532 328 41 59 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara