WhatsappWhatsapp Su Kaçağı Bulma, Noktasal Robotla Kırmadan Su Kaçağını Bulma

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Cihazla Su Kaçağı Bulma

su-kacagi-bulma

Firmamız İstanbul ve İzmir Geneline Hizmet Vermektedir.

Tesisatınız ile ilgili problemler yaşıyorsanız yapabileceğiniz birkaç şey var. Elbette herkes gibi öncelikle kendi başınıza sorunu çözmeye kalkacaksınız. Yapmayın! Yanlış işlemler tesisat sorununuzu daha da büyütebilir. En doğru olan şey bir tesisatçı çağırmaktır. Bu kişiler su kaçağı bulma ve çözme konusunda uzmandırlar. Sorun nereden kaynaklandığını çabucak anlarlar ve aynı hızda çözerler. Doğru malzemelerle, doğru şekilde yapılan bir tesisat tamiri daha uzun süreli olacaktır. Bu sebeple işini kaliteli yapan kişilere ihtiyacınız vardır. Maalesef, borulardaki sızıntılar sadece sizin evinizi değil; komşularınızın da evini etkilemektedir. Duvarlarda renk değişimleri, yer kaplamalarında şişmeler, aşınmalar gibi göze hoş gelmeyen manzaralara maruz kalabilirsiniz. Tesisatçılar su kaçağı bulma için belirleyici faktörler yoksa elektronik cihazlar ve geleneksel yöntemler kullanırlar. Böyle bir sorun olduğunu fark ettiğinizde ilk iş suyu ana vanadan kapatmak olmalı. Ardından da tesisatçı çağırmalısınız. Eğer sızıntının olduğu yer belli ise kısa sürede sorununuz çözülecektir. Fakat sızıntı duvarın veya tabandaysa çözüm için süre gerekecek. Sızıntının yeri nasıl belirlenir? Duvarlarda veya tabanda ıslaklık ile kendini belli eden su kaçağını bulmak kolaydır. O alana bir gedik açılır ve su borusu tamir edilir. Belli değilse, tesisatçınız bazı geleneksel yöntemleri uygulayabilir. Örneğin; kulağını duvara dayayıp, dinleme. Su sızıntısı olan yerde halen devam eden su akışı olabilir. Duvarların arasında boşluklar yer aldığı için suyu sesi kolayca duyulacaktır. Eğer bu şekilde sızıntının yeri belirlenemediyse teknolojiden faydalanılacaktır. Yaz olsun, kış olsun su sızıntısı olan bölge, diğer bölgelere göre daha düşük sıcaklıkta olacaktır. Dijital bir termometre yardımıyla su kaçağı bulma kolaylaşacaktır. Belli bir düzlemde ölçümler yaparak sızıntının olduğu yer belirlenebilir. Bu da işe yaramadıysa, tesisatçınız su borusunun olduğu düzlem boyunca duvara gedik açmak zorundadır. Duvarlarınızda açılan gedikler için ne kadar endişelenseniz az.

Noktasal Su Kaçağı Bulma

su-kacagi-bulmaAncak tesisatçılar duvarda açtıkları gedikleri tekrar kapatmaktadırlar. Sızıntının olduğu yer bulunduğunda yapılacak işlemler bellidir. Su borusu tamamen değiştirilebilir. Böylesi en kaliteli sonucu elde etmenizi sağlar. Yenisiyle değiştirilen borularda garantilidirler. İç yüzeyleri kaplamalı oldukları için suyu geçirmezler. Metal borular oldukça sağlamdırlar ancak mevsim şartlarına göre genleştikleri için zaman zaman sızıntılar yaratabilmekteler. En çok sızıntı eklem bölümlerinde olur. İki borunun birbirlerine geçtikleri yerlerde tortu birikimi, su basıncı ve kalitesiz malzeme üçlüsü bir araya geldiği zaman su kaçağı kaçınılmazdır. En doğru tesisat, doğru malzemelerle üretilmiş olanıdır.Tesisatçılar su kaçağı bulma konusunda yeterli bilgi ve deneyime sahip olmalıdırlar. Acemi ellere teslim edilecek iş, büyük masraflara yol açabilir. Sızıntının yerini belirlemek için komşularınızdan da yardım almanız gerekebilir. Boru diğer tarafa yakınsa veya tabandaysa sızıntı komşunuzun duvarında veya dış cephede kendini belli ediyor olabilir. Bu, diğer bina sakinlerini de rahatsız eden bir olay olduğu için kısa zamanda çözümlemeniz gerekir. Eski yapıların dış cephelerine baktığınızda yer yer renk değişimleri görebilirsiniz. Dönemsel sızıntıların yol açtığı lekelerdir bunlar. Kış aylarında büzülen boru ve su, ilkbaharda birden hacimsel olarak genleşir. Kış boyunca eklem yerlerinde biriken tortuların da genleşmesi sebebiyle su dışarı sızabilmektedir. Bir süre sonra kendi kendine duran bu sızıntılar tamir edilmedikleri sürece her yıl düzenli olarak baş gösterirler. Dış cepheyi de iç duvarları da mahvedecektir. Hatta parke ve kaplamalarınıza kadar zarar verebilir. Alt katlarda oturuyorsanız ve tesisat tavandan damlatıyorsa eşyalarınızın başına hiçte hoş olmayan şeyler gelebilir. Sızıntıyı fark ettiğiniz anda tesisatçı çağırmalısınız, peki neden? Çünkü su tesisatı ile elektrik tesisatı yakın yerlerde olabilir.

Kamera ile Su Kaçağı Bulma

su-kacagi-bulmaDuvarlardan geçen bu iki tesisat birbirlerine asla temas etmemeliler. Sızıntı varsa elektrik tesisatına değebilir ve bu da elektronik eşyaların zarar görmesine hatta daha büyük felaketlere yol açar. Binanız 15 yıldan eskiyse bu iki tesisatın aynı yerlerden geçiyor olması daha muhtemeldir. Herhangi bir sorun yaşamadan tesisatçınızı çağırmanız, en iyisi. Her ilde, her ilçede tesisatçı bulunmaktadır. Numaralarını rehberlerden alabilirsiniz veya internette bulabilirsiniz. Türkiye’de her gün onlarca tesisat sorunu yaşandığı için tesisatçılar iletişim imkanlarını arttırmıştırlar. Kaliteli iş yapan işletmeleri bulabilirsiniz.Tesisatınızın geçtiği yerleri eğer önceden bilmiyorsanız, kendi başınıza tahmin etmeniz zordur. Bu işin uzmanları su kaçağı bulma için yıllarca deneyim edinmiş, işinin ehli insanlardır. Binanın yapım yılına, biçimine göre tahmini olarak tesisatın geçtiği yerleri bilebilirler. En az maliyet ile en kısa sürede çözüm sunarlar. Tavsiyemiz, tesisatınızda böylesi bir sorun olduğunda tamir ettirmek yerine komple bakım yaptırmanız. Elbette bu işlemin ücreti tamire göre daha yüksek olacaktır. Ancak tamir ettirmekten çok daha sağlam olacağı için ömür boyu dahi kullanma garantisi verilebilir. Tamir ve bakım esnasında tesisatçılar duvarlarda yarıklar açarlar. Bu yarıklar sayesinde borulara ulaşılabilir. Eğer sızıntı bölgesi tespit edildiyse çok daha küçük bir alanda işlem gerçekleştirilir. Tesisatçılar geçici olarak duvarı eski haline getireceklerdir. Tesisatınızda bu tür problemlere karşı önlemler alın. Yeni bir eve taşınırken tesisat hakkında sorular sormalısınız. Mevsimsel olaylara karşın dayanıklı ürünleri tercih etmelisiniz. Ve en önemlisi, kaliteli olana yönelmeniz. Geçici, ucuz çözümler yeterli değillerdir. Ancak birkaç yıl için sorunu ortadan kaldırırlar. Kesin ve net çözüm için tesisatçınızdan bilgi alınız. Sızıntı musluklarda ise tesisatçı lastik katmanı değiştirecek, musluk iç mekanizmasını kontrol edecektir. Bu tür sızıntılar, damlatma olarak geçerler.

Su Kaçağı Bulma Firması

su-kacagi-bulmaTamirleri çok daha kolaydır. Ancak boruda meydana gelen hasarlar çok daha zordur. Yaklaşık olarak 4 saat çalışılması gerekebilir. Eski tesisatlarda demir su boruları kullanılmaktaydı. Halen bu tesisatları kullanan binalar vardır. Görünüm olarak çok dayanıklı olan bu tesisat, gerçekte fazlasıyla kırılgandır. Kış aylarında uzun süre soğukta kalan borular küçülürler. Sıcakların artmasıyla da genleşirler. Sıcaklık değişimi hızlı olursa maalesef kırılmalar, sızıntılar hatta tesisatı tamamen kaybedebilmek mümkün. O yüzden tesisatçılar son zamanlarda plastik su boruları kullanıyorlar. Soğuk ve sıcakta genleşme payına sahip, anti bakteriyel, dayanıklı bu borular, demir borulardan daha uzun süre kullanılabiliyorlar. Tesisatınızı plastik borular ile değiştirirseniz hem daha dayanıklı olur, hem de tamir edilmesi gerektiğinde kısa iş süresi gerektirir. Maliyet olarak da ucuzdur. Tesisatlarda kullanılan ürünlerin tanıtıldığı sitelerde bu tür boru tipleri hakkında detaylı bilgi alabilmek mümkündür. Borularda en dikkat çekici özellik, anti bakteriyel olmaları. Suyun boruda beklediği sürede borunun kimyasal yapısı suya karışmıyor. Sağlıklı şekilde tüketilen suyun temeli, tesisattır. Size en yakın tesisat işletmesini bulmak için internete göz atınız. İnternette tesisat ile ilgili birçok site ve katalog yer alıyor. Acil bir tamir işiniz varsa verilen telefon numaralarından hemen birine ulaşabilirsiniz. Tesisatı tamir ettirirken lütfen harcamalarınızı kısmayınız. Bu su kaçağı bulma ücreti bir kere ödeyerek sonsuza dek tesisat sorunlarından kurtulabilirsiniz. Ucuz tesisatlar sürekli olarak sorun çıkarmaya devam ederler. Tesisatçınızın önerilerine göre binanıza uygulanabilecek en doğru malzemeleri öğrenebilirsiniz. Bir binayı ayakta tutan başlıca şeydir tesisat. İhmal edilmemesi, tamirinin hemen yapılması gerekir. Bulunduğunuz semte ile göre en yakın tesisatçıyı arama motorları ile kolayca bulabilirsiniz.

Su Kaçağı Bulma Yöntemleri

Su kaçağı bulma uzmanı fiyatları mekanlarınızın boyutuna ve bakılacak daire yada iş yeri sayısına göre değişiklik gösterebilir.En uygun fiyat ise cihazlar ile yapılanlarda çıkmaktadır.Çünkü bu sayede eski tesisatçılar gibi dairenizin her noktasını kırıp yüksek maliyetler çıkarmazlar.Noktasal olarak robotla su kaçağı bulma işlemi ile su kaçağı fiyatı daha uygun hale gelmektedir.Bunun Su kaçağı bulmada kullanılan en iyi yöntem robot cihazlar ve kamera ile su kaçağı bulma işlemidir.Bu sayede evinizi kırmadan dökmeden su kaçağı bulma daha uygun fiyatlar ile bulabilmektedirler.Anladığınız gibi en iyi su kaçağı bulma yöntemi kamera ile yapılanıdır bu sayede en uygun maliyet ile bu sorundan kurtulmanız mümkündür.

Google da “su kaçağı bulma” hakkında en çok yapılan aramalar;

su kacagı bulma, su kaçağı bulma, su tesisatı kaçak bulma, kaçak su bulma, su tesisat kaçağı bulma, istanbul su kaçağı bulma, noktasal su kaçağı bulma, su kaçak bulma, cihazla su kaçağı bulma, kırmadan su kaçağı bulma, kameralı su kaçağı bulma, su kaçağı bulma adalar, su kaçağı bulma arnavutköy, su kaçağı bulma ataşehir, su kaçağı bulma avcılar, su kaçağı bulma bağcılar, su kaçağı bulma bahçelievler, su kaçağı bulma bakırköy, su kaçağı bulma başakşehir, su kaçağı bulma bayrampaşa, su kaçağı bulma beşiktaş, su kaçağı bulma beylikdüzü, su kaçağı bulma beyoğlu, su kaçağı bulma büyükçekmece, su kaçağı bulma beykoz, su kaçağı bulma çatalca, su kaçağı bulma çekmeköy, su kaçağı bulma esenler, su kaçağı bulma esenyurt, su kaçağı bulma eyüp, su kaçağı bulma fatih, su kaçağı bulma gaziosmanpaşa, su kaçağı bulma güngören, su kaçağı bulma kadıköy, su kaçağı bulma kağıthane, su kaçağı bulma kartal, su kaçağı bulma küçükçekmece, su kaçağı bulma maltepe, su kaçağı bulma pendik, su kaçağı bulma sancaktepe, su kaçağı bulma sarıyer, su kaçağı bulma silivri, su kaçağı bulma sultanbeyli, su kaçağı bulma sultangazi, su kaçağı bulma şile, su kaçağı bulma şişli, su kaçağı bulma tuzla, su kaçağı bulma üsküdar, su kaçağı bulma ümraniye, su kaçağı bulma zeytinburnu,

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara