WhatsappWhatsapp Su gideri tıkanması | 0532 328 41 59

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  
19Kas 2019

Su gideri tıkanması

Tıkanmış drenajlar iç mekan tesisatının üzücü bir parçasıdır. İyi haber şu ki, sorunları giderebilir ve kronik sorunlar da dahil olmak üzere onların tekrar etmelerini önleyebilirsiniz. Fakat oraya ulaşmak için, ilk başta tahliye tıkanmasına neden olan şeyleri bilmemiz gerekir.  Bu şekilde su gideri tıkanması söz konusu olmasın.

Çoğu banyo drenaj tıkanıklığı, kir, özellikle saç, drenaj borularının duvarlarındaki sabun köpüğüne bağlandığında ortaya çıkar. Zamanla, bu parça birikir ve su akışını azaltır.

Sorunu gidermek için ; tahliye tapasını çıkarın ve temizleyin.Ardından, mütevazı drenaj pistonunu kullanmayı deneyin, küvet veya lavaboda aşırı akış drenajını engellemeyi unutmayın. Bu işe yaramazsa, tahliye dirseği eklemini çıkarın ve temizleyin. Tıkanmaları önlemek için drenaj kapaklarını düzenli olarak temizleyin ve saçları kanalizasyona geçmeden önce tutmak için bir saç süzgeci drenaj kapağı kullanın.

Tıkanan tuvaletler kötüdür. Bunlar temel olarak, insanlar aşağıdaki gibi suda çözülmeyen veya parçalanmayan öğeleri yıkmaya çalıştıklarında meydana gelir;

  • kadınsı hijyen ürünleri,pedler,
  • diş ipi,
  • bebek bezi mendilleri,

su gideri tıkanması nasıl giderilir? Hava tahliyesi, havanın su boşalırken boruya girmesine izin verir. Bir bardağı suya pipetle sokarken ne olduğunu düşünün. Pipetin açık ucunu parmağınızla kapatırsanız, pipete havanın girmesini önler ve bu bir vakum oluşturur. Samanı camdan kaldırdığınızda, parmağınızı kaldırana kadar su samandan akmaz. Havalandırmaya yeterince hava girdiğinde, su ve atıklar uygun şekilde tahliye olur. Örneğin, tuvaletin yıkandığında hızlı bir şekilde girer ve boşalır. Bununla birlikte, havalandırma deliğe yeterince hava girmiyorsa, tuvaleti yıkarken lavabonun sesini duyabilirsiniz. Ayrıca, havalandırmanın kanalizasyon gazlarının kaçmasına izin verdiğini ve evinizde tehlikeli seviyelere çıkmasını önlediğini unutmayın.

Aslında en iyi çözüm aşağıdaki numaradan destek almaktır.

Gider tıkanıklığı işlemlerinizi hızlı ve güvenilir şekilde çözebilmemiz için bizlere 0532 328 41 59 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara