WhatsappWhatsapp Su gideri nasıl açılır? | 0532 328 41 59

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  
19Kas 2019

Su gideri nasıl açılır?

Su gideri neden tıkanır ve su gideri nasıl açılır? bu sorulara aşağıda yanıt vermeye gayret edeceğiz.

Hidrolik şok, musluklar açılıp kapandığında veya bir cihaz su akışını aniden başlattığında veya durdurduğunda tesisat borularının yüksek sesle çarptığı bir durumdur. Bu sorun, suyun sıyrılıp salınmasına izin veren ve boruları birbirine çarpmasına izin veren sıhhi tesisat hatlarındaki hava nedeniyle oluşur. Sistemde bu durumu alt edecek  şoku almak için hava odaları olsa bile, hava sıkışması sorunu devam edecektir..  Ne yapılabilir;  sistemi boşaltmak ve yeniden doldurmak, Böylece hava boşlukları belirlenmiş hava bölmeleriyle sınırlı kalmaktadır.

Su gideri nasıl açılır? Tesisat borularının boşaltılması, kış hazırlığı kontrol listesindeki birçok maddeden biridir.Bunlar özellikle soğuk bir iklimdeki bir mülkün kış için katılımsız bırakılması durumunda önemlidir, çünkü patlayan donmuş borular boş bir evi binlerce galon suyla doldurabilir ve binlerce dolara zarar verebilir.

Sistemin içindeki tüm suyun boşaltılması, her büyük onarımın veya ev tesisatına eklenmesinin bir parçası olmamasına rağmen, bazen tesisatın üzerinde yer alan tesisat borularının veyahut bir bodrum banyosunun döşenmesi hasara uğratılmadan  boşaltılması gerekebilir.

Yeni borular mevcut sisteme bağlıdır. Ev içindeki tedarik borularında çok su olabilir ve eğer doğru şekilde düzenlenmez ise yani  borular dikkatsizce  kesilirse, bu su boşalabilir. .

Evinizin su borularını boşaltma işlemi sona erdiğinde  onları yeniden doldurmak en kolay işlemdir.

Gider tıkanıklığı işlemlerinizi hızlı ve güvenilir şekilde çözebilmemiz için bizlere 0532 328 41 59 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara