WhatsappWhatsapp Pis Su Gideri Tıkanıklığı Açma

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Pis Su Gideri Tıkanıklığı Açma

Yaşadığımız mesken içlerinde bazı dönemlerde bir takım problemler ortaya çıkmaktadır. Bu problemlerin başında da evin yapısı ile alakalı ortaya çıkan sorunlar gelmektedir. Bunlardan birisi de pis su giderlerinin çeşitli sebepler ile tıkanması sorunudur. Özellikle şehir hayatının yaygınlaşmasına paralel olarak artan konut ihtiyacı, birçok yeni yapının da inşa edilmesine sebep olmuştur. Bu yapılar içerisinde yaşayan insanların kullandığı sular, bir sistem dahilinde kanalizasyon borularına aktarılmakta ve oradan da şebekeye karışmaktadır. Meskenler içerisinde kullanılan sular, bu yöntem kullanılarak tahliye edilmiştir. Mutfak içerisinde kullanılan ve bulaşık yıkama esnasında sarf edilen su, pis su gideri olarak bilinmektedir. Asıl pis su tanımlamasına uyan bölge ise tuvalet bölümüdür. Burada kullanılan su, sağlıklı bir boru sistemi sayesinde tahliye edilmek zorundadır. Ancak zaman zaman bu sistem sekteye uğramakta ve boru içlerindeki bir takım problemlerden dolayı sular tahliye edilememektedir. Böyle durumlarda tıkanma adı verilen ve pis suyun tahliyesini önleyen problem gün yüzüne çıkmaktadır. Pis su gideri tıkanıklığı açma işlemi, bu tip durumlar ile karşılaşan insanların aklına gelen ilk yöntem olarak dikkat çekmektedir.

Pis Su Gideri Tıkanıklığı Açma-1

Pis su gideri tıkanıklığı açma işlemi için kesinlikle profesyonel bir firma ile görüşmek gerekmektedir. Çünkü bu durum tek başına içinden çıkılabilecek bir problem değildir. Pis su giderlerinin tıkanması insan sağlığı açısından da sorun yarattığı için, sorunun uzmanlar tarafından ortadan kaldırılması şarttır. Bunun içi faaliyet gösteren birçok firma vardır. Bu firmalar ile görüşüp yardım istemek lazımdır. Firma görevlileri sorunun olduğu meskene geldikleri zaman öncelikle problemin büyüklüğünü tespit etmeye çalışmaktadırlar. Bunun için de giderin içerisinden görüntü almaya çalışmaktadırlar. Eskiden bu tip problemler karşısında daha farklı ve ilkel yöntemler takip edilirken, artık gelişen teknolojiye paralel olarak daha modern teknikler kullanılmaktadır. Bu çerçevede görüntüleme esasına dayalı olarak çalışan bir cihaz kullanılmaktadır. Bu cihazın en önemli özelliğe ise kameraları sayesinde görüntü alabilmesidir.

Pis Su Gideri Tıkanıklığı Açma-2

Özel maddeden yapılmış olan kablolara sahip olan cihazın ucunda kamera mevcuttur. Bu kablolar oldukça incedir ve her türlü su giderinin içerisine girebilecek yapıdadır. Bunun için de borunun içerisine kablolar sarkıtılmaktadır. Kablolar boru içerisinden görüntü almakta ve aldığı görüntüyü de hemen dışarıya aktarmaktadır. Dışarıda ise cihazın bağlı olduğu bir bilgisayar ekranı vardır. Bu ekran üzerinden boru içerisindeki her türlü durum takip edilmektedir. Ekranın başında yer alan görevli, görüntüleri izleyerek, tıkanıklığın boyutunu ve türünü de anlamış olmaktadır. Çünkü burada önemli olan tıkanıklığa sebep olan yabancı maddenin türüdür. Sert ve oldukça inatçı bir yabancı madde buna sebep olmuşsa, hemen devreye başka bir cihaz girmektedir. Bu cihazın ucu oldukça keskindir ve her türlü yabancı maddeyi parçalayacak bir güce sahiptir. Bu alet sayesinde tıkanıklığa sebep olan yabancı madde çok kısa bir süre içerisinde parçalanmaktadır. Pis su gideri tıkanıklığı açma işlemleri çerçevesinde daha sonra ise tazyikli bir şekilde su akışı pompalanmaktadır. Bunun sayesinde boru içerisinde kalan son artıklar da ortadan kalkmış olmaktadır.

Pis Su Gideri Tıkanıklığı Açma-3

Pis su gideri tıkanıklığı açma olayı teknolojinin getirmiş olduğu nimetler sayesinde oldukça kolay bir şekilde yapılmaktadır. Bu yöntem sayesinde sorunun boyutu ve türü hemen tespit edilmekte ve çok kısa bir süre içerisinde de tıkanıklığa sebep olan yabancı maddeler temizlenmektedir. Böylelikle problem ortadan kalkmış olmaktadır. Bundan sonra yapılacak olan işlem ise insanların pis su giderlerine yabancı madde atmasının önüne geçmek olacaktır. Böylelikle olumsuz durumlar engellenecektir.

Pis Su Gideri Tıkanıklığı Açma-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara