WhatsappWhatsapp Pimaş Aç

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Pimaş Aç kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramalardan bazıları şu şekildedir; pimaş açma, pimaş açma makinası, pimaş açıcı, pimaş açma hizmetleri, pimaş aç fiyatı, pimaş açma fiyatları, pimaş açma fiyatı, pimaş gideri açma, pimaş açma teli, pimaş tıkanıklığı açma, pimaş aç boru tıkanıklığı, tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Pimaş Aç

Özellikle bina tesisatlarında yaşanmakta olan pimaş tıkanıklıkları için marketlerde satılan pimaş aç olarak geçen kimyasallar kullanılmaktadır. Bu pimaş açıcı kimyasallar ufak tıkanıklık problemlerini çözebilmekte fakat büyük tıkanıklık problemleri için fayda gösterememektedir. Pimaş açıcı kimyasallar kullanılırken öncelikle tıkanıklığın olduğu bölgeye dökülmekte peşinden kaynar su dökülmesi gerekmektedir. Bu kimyasallar sıcak su ile birleşmesi sonucu etkileşim göstermekte fakat kimyasal yapısından dolayı insan tenini yakıcı bir özelliği bulunmaktadır. Bundan dolayı suyu dökerken dikkat etmeli ve sıçramasını önlemelisiniz. Ayrıca bu kimyasallar sıcak su ile birleştiğinde çok kötü bir koku yaymakta ve bu kötü koku çok hızlı bir biçimde ev içerisine yayılmaktadır. Bundan dolayı aslında pek tavsiye edilen bir pimaş açma yöntemi değildir. Bundan dolayı pimaş tıkanıklığı problemlerinde çok tercih edilen bir açma yöntemi değildir.

Pimaş Aç-1

Günümüzde tıkanan pimaşları açma konusunda birçok yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemlerden biri elbise askısını kullanmaktır. Elbise askısı soru işareti gibi olan parçası üstte olmak üzere açılır. Uzun bir çubuk haline gelen bu askı ucu kancalı olması nedeni ile kolay açılabilecek olan tıkanıklık problemlerini çözmekte kullanılabilir. Ama yanlış bir hamle ile tıkalı parçayı çıkarmak isterken pimaş borusunun kırılmasına da neden olabilir. Bundan dolayı zorlamadan tıkalı parçayı çıkarmaya çalışmalı zorlanması durumunda bu işlemden vazgeçmeniz gerekmektedir. pimaş açma konusunda günümüzde en çok kullanılan aletlerden biri ise pompalardır. Bu pompalar kimi zaman tıkalı pimaşları açsalar da kimi zaman tıkanmaya neden olan parçayı daha ileriye itme ihtimali de vardır. Bu şekilde basit olarak çözülebilecek olan tıkanma problemleri daha zor açılması mümkün olan problemlere dönüşebilir. Hatta tıkalı parça bina gider tesisatına ulaşır ise bina tesisatında tıkanmaya neden olacak ve oldukça zor olabilecek bir tıkanma problemi ortaya çıkacaktır. Bunun yerine pimaş açma konusunda uzman olan ekiplerden yardım alınması daha avantajlı bir çözüm yolu olacaktır.

Pimaş Aç-2

Çünkü bu firmalar tıkalı olan pimaş borularını açarken hiçbir kırım işlemi yapmamaktadır. Hatta yapılan çalışmalarda kullanılan cihazlar kameralı cihazlar olduğundan dolayı öncelikle arıza tespit çalışması yapmaktadırlar. Bu arıza tespit çalışmaları çok büyük bir avantaj olmaktadır. Çünkü tıkanmaya neden olan parçanın bilgisayar ekranında görünmesi yapılacak olan tıkanıklık açma çalışmalarını şekillendirecektir. Rasgele çalışmalar yapılmamakta adeta nokta atışı yaparak direkt olarak tıkalı bölgeyi açma çalışmaları yapılmaktadır. Tespit çalışmaları yapıldıktan sonra kullanılan tıkanıklık açma robotları sayesinde sorun birkaç saat içerisinde ortadan kalkmakta ve pimaş boruları komple temizlenmektedir. Bundan dolayı evde kendi açamayacağınız pimaş boru tıkanıklıkları problemlerinde kesinlikle sıradan çalışmalar yapan firmalar ile değil tıkanıklık açma robotu kullanan firmalar ile tıkanma giderme çalışmaları yapılmalıdır. Bu çalışmalar sırasında hiçbir yer zarar görmeyecek ve kırılmayacaktır. Bundan dolayı böyle istenmeyen pimaş boru tıkanıklıklarında konusunda uzman ekiplerden yararlanmak gerekmektedir.

Pimaş Aç-3

Pimaş tıkanıklıkları genellikle mutfaklarda lavaboya dökülen yağlar ile ufak pisliklerin pimaş borusu içerisinde tıkanmaya neden olma ihtimali vardır. Tuvaletlerde atılan peçeteler banyolarda ise genellikle dökülen saçlar zaman içerisinde pisliklerin birikmesi ile pimaş boru tıkanıklıklarına neden olabilmektedir. Bu tıkanıklık problemleri birkaç teknik ile açılabilmektedir. Fakat arıza boyutunun büyümesi durumunda mutlaka konusunda uzman pimaş açma ekiplerinden yararlanmak gerekmektedir. Bu sayede hiçbir yer kırılmadan bu tıkanıklık problemleri net bir şekilde çözülecek ve bu tatsız durum ortadan kalkacaktır. Bundan dolayı özellikle pompaları tıkanma durumlarında kullanmamalı ve sorunun büyümesini sağlamamanız gerekmektedir. Bunun yerine çözülemeyen pimaş tıkanıklığı problemlerinde bu ekiplerle irtibat kurmak gerekmektedir.

Pimaş Aç-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara