WhatsappWhatsapp Peteklerin Suyu Nasıl Kontrol Edilir

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Peteklerin Suyu Nasıl Kontrol Edilir?

Kalorifer tesisatlarında  bulunan peteklerde ısınma sorunu genellikle kombide bulunan suyun azalması ile meydana gelir ve peteklerin suyu nasıl kontrol edilir bilen kişiler böyle su azalmaları durumunda kombi tesisatı su eklemesi yaparlar. Yapılan bu işlem sonunda petekler daha kolay olacak ayrıca yakıt israfı engellenecektir. Bundan dolayı belirli aralıklarla düzenli olarak kombin üzerinde bulunan su basınç saati kontrol edilmelidir. Su basınç saati suyun gerekli miktarın altında olduğunu gösteriyor ise kombide su eklemesi yapılmalı birde bu sorun ortadan kaldırılmalıdır. Tamamen kendi kendinizi yapacağınız bu işlem hiçbir uzman veya uzmanlık gerektirmemektedir. Bundan dolayı boş yere yakıt harcamamak ve de peteklerin daha iyi ısınmasını sağlamak için mutlaka peteklerin suyu nasıl kontrol edilir bilinmesi gerekmektedir.

Peteklerin Suyu Nasıl Kontrol Edilir-1

Peteklerde su azalması bazen görülebilen bir problemdir. Bu problem çok sık görünmese bile düzenli aralıklarla yapılacak olan kombinin su basıncı size genellikle yakıt tasarrufu sağlayacaktır. Bunun nedeni kombideki su basıncının azalması halinde kombi daha fazla enerji harcayacak bundan dolayı da gereksiz yere yakıt yakılmasına neden olunacaktır. Bundan dolayı peteklerin suyu nasıl kontrol edilir bilen kişiler düzenli olarak peteklerin suyunu kontrol etmeli su basıncı yeterli olmadığı durumlarda mutlaka sisteme su yüklemesi yapmalıdır. Kombinin üzerinde bulunan vana açılarak  sisteme su yüklemesi sağlanacak su basıncı yeterli seviyeye geldiği zaman bu vana geri kapatılacaktır. Böylesine basit bir işlem yapılarak sistemi su basıncı dengede tutulacak bu sayede hem petekler daha iyi ısınacak sende boş yere yakıt harcaması engellenecektir. Bundan dolayı düzenli periyotlarda sistemin su basıncı mutlaka kontrol edilmelidir. Yani peteklerin suyu nasıl kontrol edilir bilen kişiler mutlaka daha iyi ısınacak ayrıca daha az yakıt faturası ödeyeceklerdir.

Peteklerin Suyu Nasıl Kontrol Edilir-2

Bundan dolayı da kalorifer kullanan herkesin mutlaka sistemin su basıncına bakmayı bilmeleri gerekmektedir. Herhangi bir uzmanlık veya eve bir uzmanın gelmesine gerek olmayan bu durum kalorifer kullanıcıları tarafından çözülebilecek olan basit bir durumdur. Yani sisteme su eklemek peteklerin de daha iyi  ısınmasını sağlayacak olduğundan dolayı bu şekilde kolay bir işlem daha sağlıklı ısınma şansını yakalayabilirsiniz. Bundan dolayı da belirli aralıklar ile kalorifer tesisatına su basıncı mutlaka kontrol edilmelidir. Ayrıca böyle kolay bir işlem yapılarak gelecek olan faturanın boş yere yükselmesi yani cebinizden boşu boşuna para çıkması engellenecektir. Bir bakıma kalorifer kullanırken ekonomi yapmak istiyorsanız mutlaka sistemin suyunun belirli aralıklarla kontrol etmek zorundasınız demektir. Yani peteklerin suyunu kontrol etmek yalnızca peteklerinde ısınmasını sağlamayacak boş yere fatura yükselmelerini de engelleyecektir.

Peteklerin Suyu Nasıl Kontrol Edilir-3

Konuyu kısaca özetlemek gerekirse peteklerin suyu nasıl kontrol edilir biliyor olmak peteklerin daha iyi ısınmasını yani daha sağlıklı bir ısınma ortamının oluşmasını sağlayacağından ayrıca boş yere faturaların yükselmesini engelleyeceğinden dolayı peteklerin suyunu kontrol etmeyi bilen kişiler her zaman için daha iyi ısınacak ve daha az fatura ödeyeceklerdir. Bundan dolayı belirlenecek olan düzenli aralıklar ile kalorifer tesisatı su basıncı sürekli olarak takip edilmelidir. Bu sebeplerden dolayı sistemin suyu sürekli kontrol edilmeli su basıncının düşük olduğu durumlarda su basıncı eski haline gelene kadar sisteme su eklenmesi yapılmalıdır. Bu şekilde yapılan çalışmalar peteklerin daha sağlıklı ve daha verimli çalışmasını ayrıca genel kombi faturasının daha düşük çıkması sağlayacaktır. Boş yere faturalarınız şişmeyecek ve de cebinden çıkmaması gereken paralar çıkmayacaktır. Yani peteklerin suyunu sürekli olarak kontrol etmek kombiyi daha ekonomik bir şekilde kullanma şansını size sunacaktır.

Peteklerin Suyu Nasıl Kontrol Edilir-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara