WhatsappWhatsapp Peteklerin Havasını Alma

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Peteklerin Havasını Alma kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramalardan bazıları şu şekildedir; peteklerin havasını almak, peteklerde hava alma, petekten hava almak, kombi peteklerinin havasını alma, tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Peteklerin Havasını Alma

Kombi veya kalorifer tesisatlarında bulunan peteklerin hava yapma durumlar vardır ve çok kolay olan peteklerin havasını alma işlemi ile bu sorun ortadan kalkacak peteklerin daha iyi çalışmaları sağlanacaktır. Çünkü hava yapmış petekler gereği kadar ısınmayacak ve de kombi veya kaloriferlerin gereğinden fazla yakıt yakmasının sağlayacaktır. Bu olay gereğinden fazla fatura dönmesine sebep olacağından dolayı her kalorifer veya kombi kullanıcısının peteklerin havasını nasıl alacaklarını bilmeleri gerekmektedir. Bu işlem çok kolay bir işlem olup peteklerin tam performans ile çalışmalarını sağlamaktadır. Bu işlemi nasıl yapacağınızı bilmiyor iseniz eve bir tesisatçı çağıracak ve bu kolay işlem için tesisatçı boş yere para ödemek zorunda kalacaksınız. Bundan dolayı çok basit bir işlem olan peteklerin havasını alma bilmeniz sizin açınızdan avantaj olacaktır. Bu işlem için sadece basit bir purjör anahtarına ihtiyacınız olacaktır. Eğer ki eliniz bu anahtar yok ise herhangi bir nalburdan temin edebilir ve de bu kolay işlemi anında uygulayabilirsiniz.

Peteklerin Havasını Alma-1

Günümüzde en önemli kısmı araçlarından biri olan kombide kaloriferler petekler sayesinde evleri ve diğer mekanları ısıtmak için kullanılmaktadır. Kullanımı oldukça kolay ve etkili olan bu petekler zaman zaman hava yapabilirler.  Hava yapan petekler gerektiği kadar ısınma göstermez yani performansın altında çalışır. Buda net bir ısınmayı engelleyecek ve de kalorifer veya  kombinin gereksiz yere uzun süre çalışmasına neden olacaktır. Bu durum gereksiz olarak faturaların şişmesine neden olacağı için bir purjör anahtarı yardımı ile peteklerin havaları alınmalıdır. Peteklerin yan tarafında bulunan purjör vanası purjör anahtarı yardımı ile açılmalı petek içerisinde bulunan tüm hava tahliye edilmelidir. Hava tahliye işlemi petekten su gelene kadar yapılmalı petekten su geldikten sonra tekrardan purjör anahtarı kullanılarak purjör vanası sonuna kadar sıkılmalıdır. Petek havası alma işlemi sırasında tesisatın suyu eksilebileceği için mutlaka kalorifer veya kombinin su miktarı kontrol edilmelidir.

Peteklerin Havasını Alma-2

Bu şekilde kalorifer peteklerinin havası kolayca alınacak ve de bu peteklerin daha sağlıklı çalışmaları sağlanacaktır. Bu şekilde yapılan çalışmalar sayesinde kalorifer veya kombiler boş yere çalışmayacak ve de gelen faturalarda oldukça azalacaktır. Ama siz bu kova işlemi bilmiyor iseniz yapacağınız şey bir uzmana veya bir tesisatçıya başvurmak olacaktır. Yani peteklerin havasını alma işlemi bu kadar kolayken siz dışarıdan getireceğiniz kişilere boş yere ücret ödemek durumunda kalacaksınız. Bu gibi durumları önlemek için evinizde mutlaka bir purjör anahtarı bulundurmalı en kolay sorunu kendi başınıza çözmelisiniz. Bu sorunun ne kadar kolay ölene kadar hızlı çözerseniz kombi veya kalorifer yakacağı yakıtı o kadar hızlı azaltırsınız. Bu durum oldukça avantajlı olacak ve de  bu basit işlemi yaparak petekleri daha sağlıklı çalışmalarını sağlayacaksınız. Bundan dolayı ısınma ihtiyacını kalorifer veya kombi kullanarak sağlayan kişiler mutlaka evlerinde bir purjör anahtarı bulundurmalı ve peteklerin havasını alma işlemini mutlaka biliyor olmaları gerekmektedir.

Peteklerin Havasını Alma-3

Kısaca özetlemek gerekirse peteklerin havasını alma işlemi sadece basit bir purjör anahtarı kullanılarak yapılmaktadır. Peteklerin yan tarafında bulunan  purjör vanası purjör anahtarı yardımıyla açılarak petek içerisinde bulunan bütün hava dışarı atılmalıdır. Bu işlem petek içerisindeki hava bitene kadar yani petekten su gelene kadar yapılmalı daha sonrasında tekrardan purjör anahtarı yardımıyla purjör vanası kapatılmalıdır. Bu sayede peteklerin havası alınmış olacak ve de peteklerin daha iyi ısınmaları sağlanacaktır. Bu sayede bu sorun kolayca çözülmüş olacak ve de bu kolay çözülebilen sorun için ve bir usta çağırmanız gerekmeyecektir.

Peteklerin Havasını Alma-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara