WhatsappWhatsapp Peteklerin Altı Isınmıyorsa Ne Yapmalısınız

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Peteklerin Altı Isınmıyorsa Ne Yapmalısınız?

Peteklerin altı ısınmıyorsa peteklerde ya da borularda kireçlenme meydana gelmiş demektir. Bu kireçlenmede suyun borular içinde dolaşmasına engel olduğu için peteklerin bazı kısımları ısınmayabiliyor. Böyle bir durumla karşılaştığınızda yapmanız gereken şey profesyonel bir firmadan yardım almak olacaktır. Tercih edeceğiniz firma sektöründeki oluşan gelişmeleri yakından takip ediyor olmalı ve bu oluşan gelişmelerle ilgili olarak personeline eğitim veriyor olmalıdır ki size en yeni en gelişmiş teknoloji ile en iyi hizmeti sunabilsin. Kalorifer kullanımı hayatımızı oldukça kolaylaştırmaktadır. Bu kolaylığın kıymetini bilmeli, kaloriferle ilgili yapılması gereken bakımı zamanında yaptırmalıyız ki bizi zor duruma düşürecek hallerle karşılaşmayalım. Peteklerin altı ısınmıyorsa ne yapmalıyız sorusunun en doğru cevabı uzman bir ekipten yardım almak olur.

Peteklerin Altı Isınmıyorsa Ne Yapmalısınız-1

Peteklerin altı ısınmıyorsa herhangi bir mahalle ustadan yardım almak size kesin çözümler sunmayacaktır. Çünkü mahalle ustaları petekleri temizlerken koruyucu kimyasallar kullanmaktadırlar. Bazıları da boyalı su kullanmaktadırlar. Bu kullanılan sıvılar ile de kalorifer peteklerini açmak mümkün değildir. Sadece kireci ve tortuyu bulunduğu yerden söker. Kaloriferin alt kısmında birikmesine sebebiyet verir. Tabi ki bu durumda kesinlikle kalıcı bir çözüm değildir. Ancak uzman ekiplerden yardım almak size en iyi sonucu sunacaktır. Uzman ekiplerin kullandıkları kimyasallar sayesinde kalorifer peteklerinin temizliği gerçek anlamda yapılabilir. Uzman ekiplerin kullandıkları kimyasal petek temizleme kimyasalıdır. Petek temizleme kimyasalı dışında kullanılan herhangi bir sıvı peteklerin temizlenmesini sağlayamaz. Uzman ekiplerin kullandıkları kimyasallardan sonra özel petek temizleme makinaları ile peteklerin içi temizlenir. Sonrasında borulara tazyikli su verilerek boruların içi tamamen temizlenmiş olur.

Peteklerin Altı Isınmıyorsa Ne Yapmalısınız-2

Temizlenen peteklerde eski performansına ulaşarak ısınma probleminizi ortadan kaldırmış olur. Peteklerin temizlikleri periyodik olarak iki yılda bir yapılmalıdır. Petek temizliği düzenli olarak yapılmadığı durumlarda maalesef ısınma problemleri meydana gelmektedir. Kaloriferler fazla bile yakılsa istenilen sıcaklık elde edilemez. Dolayısı ile kabaran faturalarla karşılaşmak durumunda kalırsınız. Hem ısınma problemi yaşamak istemiyor iseniz hem de paranız cebinizde kalsın istiyor iseniz kaloriferinizin bakımlarını aksatmadan yaptırınız. Peteklerin ısınmamasının diğer sebepleri ise kullanılan kaloriferin kaliteli malzemelerden oluşmaması, peteklerin içindeki suyun devir daim olamaması, peteklerin içindeki suyun azalmış olmasıdır. Kaliteli malzemeler kullanılmış kaloriferler, azalan suyu tamamlanan kaloriferler, temizliği zamanında yapılmış olan kaloriferler enerji tasarrufu sağlayarak faturalarınızın gereğinden fazla gelmemesini sağlayacaktır.

Peteklerin Altı Isınmıyorsa Ne Yapmalısınız-3

Peteklerin altı ısınmıyorsa yapılacak olan en basit yol uzman bir ekipten yardım almak olacaktır. Çünkü en sağlam sonucu almanızın tek yolu uzman ekiplerden yardım almaktır. Mahalle tesisatçılarının sunduğu çözümler kesin bir çözüm olamaz. Kullandıkları kimyasallar geçici olarak çözüm olur. İlerdeki zamanlarda daha büyük sorunlara yol açar. Daha büyük sorunlarla karşılaşmak istemiyor iseniz yapmanız gereken mahalle tesisatçılarını değil uzman ekipleri çağırmanız en doğru seçim olacaktır. Uzman bir ekipten yardım almayı tercih ederek hem enerji tasarrufu sağlamış olursunuz hem de kabarık faturalarla karşılaşma ihtimalinizi ortadan kaldırmış olursunuz. Tabii bunların yanında soğuklarla baş başa kalmamış da olursunuz. Sıcacık yuvanızda ödemeniz gerektiği kadar fatura tutarını ödeyerek kafanız rahat eder. Peteklerin bakımının 2 yılda bir periyodik olarak yapılması sizin sorunlarla karşılaşma ihtimalinizi minimuma indirir. Kısaca peteklerin bakımı düzenli bir şekilde yapılmalı, bir sorun ile karşılaşıldığı zaman ise kesin çözüme ulaşabilmek adına yapılacak en doğru şey uzman ekiplerden yardım istemektir. Onların kullandığı kimyasallar peteklerinizin içini güzel bir şekilde temizleyecektir. Sonrasında özel makinaları ile peteklerin temizliği tamamlanacak ve size de kaloriferinizi sorunsuz bir şekilde keyfini çıkararak kullanmak kalacaktır.

Peteklerin Altı Isınmıyorsa Ne Yapmalısınız-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara