WhatsappWhatsapp Peteklerin Altı Isınmıyor

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Peteklerin Altı Isınmıyor kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramalardan bazıları şu şekildedir; peteklerin altı ısınmıyor, peteklerin alt kısmı ısınmıyor, doğalgaz peteklerin altı ısınmıyor, vaillant peteklerin altı ısınmıyor, yeni peteklerin altı ısınmıyor, kombi peteklerinin altı ısınmıyor, son peteğin altı ısınmıyor, bazı peteklerin altı ısınmıyor, doğalgazda peteklerin altı ısınmıyor, peteklerin üstü ısınıyor altı ısınmıyor, peteklerin altı neden soğuk olur, merkezi sistem peteklerin altı ısınmıyor, tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Peteklerin Altı Isınmıyor?

Kış aylarında kullanılan kalorifer ve kombi tesisatlarında peteklerin altı ısınmıyor ise peteklerin sutaşları ve kireçler nedeniyle  tesisat içerisinde bulunan suyun tam olarak devir daim yapmadığından kaynaklanmaktadır. Bu sorunu kişiler evde kendi kendine çözemeyecek mutlaka bir uzmandan destek almaları gerekecektir. Uzmanlar kullanacakları kimyasallar ile peteklerin alt kısımlarında bulunan sutaşlarını ve kireçleri temizleyecek ve bu peteklerin tekrardan tamamen ısınmalarını sağlayacaklardır. Ayrıca peteklerin alt kısımlarına ısınmaması kombi veya kaloriferin daha az yakıt yakmasının sağlamayacaktır. Bunun tam aksine gereğinden daha fazla yakıt harcayarak yakıt israfı gibi bir sorunla karşı karşıya kalınacaktır. Bundan dolayı peteklerin altı ısınmıyor ise yapılması gereken acil konusunda uzman ekiplere haber vermek olacaktır.

Peteklerin Altı Isınmıyor-1

Kalorifer ve kombi tesisatında bulunan  peteklerin altı ısınmıyor ise mutlaka konusunda uzman ekiplerden destek almak gerekmektedir. Çünkü petek haplarında oluşan sutaşları ve  kireçler herkes tarafından temizlenememektedir. Günümüzde sıradan tesisatçılar kullandıkları kimyasallar ile bu tür sıkıntıları geçici çözümler bulabilmekte ve ileride daha büyük sıkıntıların yaşanmasına sebep olabilmektedirler. Bundan dolayı petekler için özel üretilen kimyasalları kullanmak en mantıklı çözüm olacaktır. Konusunda profesyonel olan firmalar tarafından yapılan bu hizmetler çok kısa sürede sonuç vermekte ve yapılan çalışmalar kesin olarak başarılı sonuçlanmaktadır. Günümüzdeki tesisatçılar bu sorunun tesisat içerisinde bulunan veya petek içerisinde bulunan suyun değiştirilmesi ile sorunun giderileceğini düşünmektedirler. Fakat bu işlem son derece gereksiz ve başarısız sonuçlar doğuran bir işlemdir. Bundan dolayı bu sıkıntı için iki defa uğraşmak yerine direkt olarak konusunda uzman firmalardan destek alınmalı ve tek seferde sorun çözüme kavuşturulmalıdır. Ayrıca sadece petek içerisinde bulunan sıkıntı değil tesisattan petekleri aktarılan borularda oluşabilecek kireçlenme sıkıntıları da peteklerin alt kısımlarının ısınmaması gibi bir sorun meydana getirebilecektir.

Peteklerin Altı Isınmıyor-2

Böyle bir sorun oluşması durumunda da yapılması gereken konusunda uzman olan ekiplere haber vermek gerekecektir. Yani kalorifer ve kombi tesisatında bulunan peteklerin altı ısınmıyor ise yapmanız gereken tek şey konusunda uzman olan firmalardan destek almak olacaktır. Bu çalışma ne kadar erken yapılırsa o kadar ekonomik olacaktır. Bunun nedeni kalorifer veya kombinin tam performansta çalışıyor olması ve peteklerin tam olarak ısınmamasından kaynaklanmaktadır. Yani peteğin azaltılması kaloriferin yâda kombinin az yakıt harcaması anlamına gelmemektedir. Tam aksine ortam sıcaklığı yeterince yükselmediğinden dolayı kalorifer veya kombi durmadan çalışacaktır. Buda oldukça yüksek fatura gelmesine ve gereksiz paralar ödenmesine neden olacaktır. Bundan dolayı peteklerin altı ısınmıyor ise bu sorunu hiç zaman kaybetmeden konusunda uzman ekiplere haber vererek bir an önce çözmek gerekmektedir. Böylece gereksiz yere soğuk yerlerde oturmayacak ve de gereksiz faturalar ödemek zorunda kalmayacaksınız. Yani böyle bir durumla karşılaşacak olursanız sıradan tesisatçılar yerine profesyonel ekipler ile çalışmak her zaman için sizin avantajınıza olacaktır.

Peteklerin Altı Isınmıyor-3

Kalorifer veya kombi tesisatlarında bulunan peteklerin altı ısınmıyor ise yapılması gereken profesyonel ekiplere haber vermek olacaktır. Çünkü bu ekipler kullanacakları kimyasallar ile tesisat içerisinde veya petek içerisinde bulunan kireçlenme sutaşı problemlerini çözecek ve bu sorunun ortadan kalkmasını sağlayacaklardır. Bu çalışma sayesinde boş yere yüksek fatura gelmeyecek kalorifer petekleri tam olarak ısınacaktır. Bundan dolayı yapılması gereken her zaman için konusunda uzman olan firmalardan destek almak olmalıdır. Kısaca özetlemek gerekirse tesisatlarda yaşanan kireçlenme problemleri peteklerin ısınmasını engellemekte ve de boş yere yüksek fatura gelmesine neden olmaktadır. Bundan dolayı bu kireçlenmelerin acilen uzman ekipler tarafından temizlenmesi gerekmekte ve peteklerin tekrardan ısınması sağlanmalıdır.

Peteklerin Altı Isınmıyor-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara