WhatsappWhatsapp Petekler Nasıl Temizlenir

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Petekler Nasıl Temizlenir kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramalardan bazıları şu şekildedir; petekleri nasıl temizlenir, kalorifer petekler nasıl temizlenir, evde petekler nasıl temizlenir, döküm petekler nasıl temizlenir, doğalgaz petekleri nasıl temizlenir, evdeki petekler nasıl temizlenir, petekler nasıl temizlenir, tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Petekler Nasıl Temizlenir?

Kalorifer tesisatında bulunan petekleri ısı kaybına uğraması ve kalorifer tesisatı ömrünün daha uzun olması için petekler nasıl temizlenir bilinmesi gerekmektedir. Zaman içerisinde peteklerde kireçlenme ve balçıklaşma oluşmaktadır. Oluşan bu balçık ve kireç ortalama yüzde 20 yüzde 30 civarında ısı kaybına neden olmaktadır. Buda yakacağız yakıtın daha fazla olmasını gerektirmekte ve de cebinizden daha fazla para çıkmasına neden olmaktadır. Bunu önlemenin tek yolu senede bir defa işinde uzman kişilere peteklerin temizletilmesi gerekmektedir. Bu sayede peteklerde herhangi bir ısı kaybı yaşanmayacak kombi veya kaloriferin boş yere yakıt harcaması engellenecektir. Bundan dolayı kombi veya kalorifer tesisatlarında bulunan peteklerin düzenli olarak bakımının yapılması  ve de bu peteklerin daha uzun ömürlü olmaları sağlanmalıdır. Bu sayede petekler daha sağlıklı bir ısıtma yapacak ve de peteklerde ısı kaybı yaşanmayacaktır.

Petekler Nasıl Temizlenir-1

Kalorifer kombi tesisatlarında bulunan peteklerin kendini sürekli sıcak su bulunmaktadır. Petek içerisinde bulunan sıcak su zaman içerisinde kireçlenme problemleri yaşatmaktadır. Oluşan kireçlenmeler petek içerisinde de ve vanalarda daralma veya çıkarma problemlerini ortaya çıkarmaktadır. Petek içerisinde bulunan kanalların tıkanması veya daralması su geçişlerini engelleyecek dolayısıyla ısı kaybına yol açacaktır. Petekler nasıl temizlenir bilen kişiler tarafından yapılan çalışmalar sayesinde oluşan bu kireçlenmeler ortadan kaldırılacak ve de peteklerin tekrardan tam performans çalışmaları sağlanacaktır. Buda ortalama yüzde yirmi yüzde otuz yakıt tasarrufu sağlayacağından dolayı senede bir defa mutlaka petek temizliği yapılmalıdır. Konusunda uzman kişiler tarafından özel ilaç ve kimyasallar kullanılarak peteklerin temizliği yapılmakta ve de petek içerisinde bulunan  sıvı akışı olayını daha düzenli bir hale getirmektedir. Peteklerin içerisinde daha düzenli bir sıvı bir şeyin olması peteklerin daha iyi ısınması dolayısıyla yakıt israfı olmamasına neden olacaktır. Bundan dolayı seninle bir defa tesisatın tahliye vanasından bütün su boşaltılmalı konusunda uzman olan firmalar tarafından özel ilaç ve kimyasallar ile petekler temizlenmeli ve de tesisata tekrardan temiz su aktarılmalıdır.

Petekler Nasıl Temizlenir-2

Tesisata tekrardan temiz su aktarılırken yapılan temizleme işlemi kontrol edilmeli tam olarak peteklerin temizlenip temizlenmediğini anlaşılmalıdır. Peteklerin tam olarak temizlendiği anlaşıldığı zaman petek içerisinde bulunan tıkanıklığın sona erdiği anlaşılacak ve de peteklerde ısı kaybı oluşmayacaktır. Bundan dolayı petek temizliği nasıl yapılır bilen kişiler tarafından senede bir defa petekler temizlenmeli hem ısı kaybı hem de yakıt israfı engellenmelidir. Bu şekilde yapılan çalışmalar sayesinde kalorifer tesisatınızın ömrü uzayacak kireçlenmeden dolayı farklı sıkıntılar yaşanması engellenecektir. Bundan dolayı her sene petek temizliği yaptırmayı alışkanlık haline getirmeli ve de peteklerde yaşanabilecek herhangi bir ısı kaybına mahal vermemek gerekmektedir. Konusunda uzman kişiler tarafından yapılacak olan petek temizleme çalışmaları hem tesisatı diri tutacak hem de cebinizden fazla para çıkmasını engelleyecektir. Bundan dolayı senede bir defa yapılacak olan bakım tüm sene harcayacak olduğunuz yakıt parasının yüzde 20 yüzde 30 a kadarının cebinizde kalmasını sağlayacaktır.

Petekler Nasıl Temizlenir-3

Kısaca özetlemek gerekirse petekler nasıl temizlenir bilen kişiler tarafından yapılacak çalışma ile peteklerin temizlenmesi peteklerde oluşabilecek ısı kaybını engellemek için yapılacak olan en önemli çalışmadır. Bundan dolayı düzenli olarak yılda bir defa konusunda uzman kişiler tarafından peteklerin temizlenmesi gerekmektedir. Bu sayede yakıt tasarrufu yapmış olacağınız için bu durum oldukça avantajınıza olacaktır. Yani çok ekonomik fiyatlara yılda bir defa yapılacak bakım sayesinde 1 sezon boyunca yakıta vereceğiniz paranın yüzde yirmi yüzde otuz kadarı cebinizde kalacaktır. Bu da hatırı sayılır bir tasarruftur. Bundan dolayı bu çalışmayı yılda bir defa mutlaka yaptırmanız gerekmektedir.

Petekler Nasıl Temizlenir-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara