WhatsappWhatsapp Petekler Isınmıyor

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Petekler Isınmıyor kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramalardan bazıları şu şekildedir; petekler ısınmıyor, petekler ısınmıyor neden, petekler hiç ısınmıyor, doğalgaz petekler ısınmıyor, vaillant petekler ısınmıyor, petekler tam ısınmıyor, petekler iyi ısınmıyor, peteklerin altı ısınmıyor, arka petekler ısınmıyor, demirdöküm petekler ısınmıyor, petekler eşit ısınmıyor, petekler ısınıyor ev ısınmıyor, peteklerin hiçbiri ısınmıyor, tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Petekler Isınmıyor?

Günümüzde kullanılmakta olan kalorifer veya kombi tesisatındaki petekler ısınmıyor ise bunun birçok sebebi olabilir. Öncelikle yapılması gereken peteklerin hava yapıp yapmış oldukları kontrol edilmelidir. Hava yapan petekler purjör anahtarı sayesinde purjör vanası açılarak petek içerisinde bulunan hava dışarı atılmasıyla petek içerisinde bulunan hava dışarı atılır. Eğer ki havası alınan petekler ısınmıyor ise yapılması gereken ikinci şey kombi peteklerini temizlemektir. Evde kendi kendinize yapabileceğiniz tek şey peteklerin havasını almak ve petek içerisinde bulunan suyu değiştirmektir. Bu durumda da petekler ısınmıyor ise mutlaka konusunda uzman kişilere başvurmanız gerekecektir. Konusunda uzman kişiler yapacakları çalışmalar ile peteklerin tekrardan ısınmasını sağlayacak ve kombi veya kalorifer kazanının boş yere yakıt yakmasını engelleyerek fazla fatura ödemesini engelleyecektir. Bundan dolayı kişiler evde yapabilecekleri petek ısıtma çalışmalarından yeterli sonucu alamamaları halinde hiç vakit kaybetmeden konusunda uzman kişilere işi devretmeleri  gerekmektedir.

Petekler Isınmıyor-1

Kombi ve kalorifer tesisatında bulunan petekler ısınmıyor yapılması gereken öncelikle arızanın nerede olduğunu tespit etmek olacaktır. Yapılacak ilk iş basit yöntemleri denemek sonuç alınamaması durumunda ise uzman kişilerden yardım istemek olacaktır. Basit yöntemler petek suyunun değiştirilmesi veya petek içerisinde bulunan hayvanın dışarıya atılması olacaktır. Bunun için size gereken sadece basit bir purjör anahtarıdır.  Bu işlemlerden yeterli sonucun alınamaması durumunda arızanın bulunduğu yere konusunda uzman olan ekipleri çalmak olacaktır. Konusunda uzman olan bu ekipler evinize geldikleri zaman yapacakları ilk iş arızanın tespiti olacaktır. Onlarda ilk önce peteklerin hava yapıp yapmadığını bakacaklardır. Bundan sonra yapacakları işlem peteklerin veya kalorifer tesisatının tam olarak çalışıp çalışmadığını kontrol edeceklerdir. Yani herhangi bir bölgede su gitmemesi veya kireçleme gibi bir durum olup olmadığını kontrol edeceklerdir. Tesisatın herhangi bir bölgesinde kireçleme var ise özel kimyasallar kullanarak bu kireçleri temizleyecek ve de peteklerin tekrardan ısınmasını sağlayacaklardır.

Petekler Isınmıyor-2

Isınmayan petekler daha az fatura gelmesini sağlayacak aslında faturaların şişmesini sağlayacaklardır. Çünkü peteklerinin ısınmaması durumunda kalorifer veya kombi sürekli olarak çalışacak faturaların yüksek gelmesinin olacaktır. Bundan dolayı petekler ısınmıyor yapılması gereken konusunda uzman firmalardan destek almak ve bu sorunu ortadan kaldırmak olacaktır. Bundan dolayı ısınmayan petekler ya da az ısınan petekler faturaların yüksek gelmesine sebep olacaktır. Yani böyle bir sorunla karşılaşıldığı zaman en kısa zamanda konusunda uzman ekiplere haber vermek her zaman için en mantıklı ve en ekonomik çözüm olacaktır. kış aylarında yaşanan soğuklarda evde kalorifer kombi olmasına rağmen üşümek istemiyor iseniz yapmanız gereken düzenli aralıklarla kalorifer veya kombi tesisatının temizlenme ve bakım çalışmalarını yaptırmak olacaktır. Böylece kolay kolay petek ısınmaması sıkıntısını yaşamayacak ve de bu gibi istenmeyen durumlarla karşı karşıya kalmak zorunda kalmayacaksınız.

Petekler Isınmıyor-3

Kısaca özetlemek gerekirse kombi veya kalorifer tesisatının en önemli parçası olan petekler ısınmıyor bunun birkaç sebebi vardır. Bu sebeplerin bir kısmı evde tek başınıza çözebileceğiz sorunlar olup bir kısmı ise sadece konusunda uzman ekipler tarafından çözülebilecek problemlerden oluşmaktadır. Bunun için öncelikle yapmanız gereken peteklerin havasını alma işlemi olacaktır. Sorun çözülmedi ise uzman ekipleri bulunduğunuz yere çağırarak bu sorunun ortadan kaldırılmasını talep etmeniz gerekmektedir. Yapılacak olan bu çalışmalardan en kısa sürede sonuç almak gerekmektedir. Çünkü peteklerin tam olarak çalışmaması yakıt israfına neden olmaktadır. Bu sebeple faturalar boş yere yüksek gelecek cebinizden çıkmaması gereken paralar çıkacaktır. Bundan dolayı bu sıkıntıyı en kısa sürede çözmeniz sizin için en ekonomik çözüm olacaktır.

Petekler Isınmıyor-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara