WhatsappWhatsapp Petekler Az Isınıyor

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Petekler Az Isınıyor

Kış aylarında kullanılmakta olan kalorifer veya kombilerin çıkış noktası olan petekler az ısınıyor ise bunun değişik birkaç nedeni olabilir.  Bu sebepler peteklerin hava yapmış olması, petek içlerinde veya kalorifer tesisatında kireçleme olması, tesisatta bulunan su basıncının düşük olması, peteklerin içinde kirli olması veya yanlış tesisat döşenmesi gibi sebeplerdir. Bu sorunların bir kısmı evde tek başınıza çözebileceğiniz sorunlar olmakla beraber bir kısmı ise kesinlikle konusunda uzman kişiler tarafından yapılacak çalışmalar ile çözülebilmektedir. Bundan dolayı yapmanız gereken ilk şey evde yapılabilecek arıza giderme çalışmalarını uygulamanız olacaktır. Evde yapılacak çalışmaları peteklerin havasını alma ve de petekler içerisinde birikmiş olan pis suyu değiştirmek olacaktır. Bu şekildeki çalışmalar yeterli sonucu vermez ise yapmanız gereken mutlaka bir uzmandan yardım almak olacaktır. Ayrıca peteklerin gereğinden az ısınması kaloriferin veya kombinin gereğinden fazla çalışmasına neden olacağından dolayı daha fazla yakıt tüketimi olacaktır. Buda size gelecek olan faturayı oldukça yükseltecek ve can sıkıntısı yaratan bir durum meydana gelecektir.

Petekler Az Isınıyor-1

Kalorifer veya kombi tesisatında bulunan petekler az ısınıyor ise yapmanız gereken ilk şey peteklerin havasını almak olacaktır. Peteklerin havasını almak için peteklerin yan tarafında bulunan purjör vanası purjör anahtarı ile sağa doğru çevrilmeli ve petek içerisinde bulunan hava dışarı çıkarılmalıdır. Bu işlem petekten su gelene kadar yapılmalı petekten su geldikten sonra purjör vanası tekrardan kapatılmalıdır. Bu işlem sonunda petekler yeteri kadar ısınmıyor ise petek içerisinde bulunan su komple değiştirilmelidir. Bu işlemler yapıldıktan sonra hiçbir sonuç alınamamış ise yapılması gereken tek şey uzman ekiplerden yardım almak olacaktır. Çünkü petekler az ısınıyor olmasının sebebi muhtemelen tesisatlarda oluşan kaçaklar veya tesisatlar içerisinde  oluşan kireçleme olaylarıdır. Tesisatta kaçak var ise konusunda uzman ekipler tesisat içerisine özel bir kimyasal sıkarak bu deliklerin kapanmasını sağlamakta ve bu sorunu çözmektelerdir.

Petekler Az Isınıyor-2

Tesisat içerisinde veya petek içerisinde kireçlenme problemi var ise bu da peteklerin ısınması engelleyecek olduğundan dolayı yine özel bir kimyasal sayesinde bu kireçlenmeler tamamen temizlenerek peteklerin ısınması sağlanacaktır. Böylece daha sağlıklı ısınan petekler kalorifer ve kombinin boş yere yakıt yakmasını engelleyecek olduğundan dolayı son derece gerekli bir çalışma olacaktır. Günümüzde teknolojinin faydaları kombi ve kalorifer tesisatlarının bakım ve onarım çalışmalarında da kullanılmaktadır. Kullanılan teknolojik cihazlar sayesinde arızanın nereden kaynaklandığı anında tespit edilmekte veya direkt olarak o bölgeye çalışma yapılmaktadır. Bu şekilde yapılan çalışmalar çok daha hızlı sonuç vermekte ve de oldukça ekonomik çalışmalar olmaktadır. Bunun nedeni sadece arızalı olduğu bölgede çalışma yapıldığı için sağlam olan hiçbir bölge yanlışlıkla olsa bile değiştirilmeyecektir. Ayrıca bu onarım çalışmaları çok hızlı yapıyor olması boş yere yakıt israfını engellediği için en akılcı çözüm budur.

Petekler Az Isınıyor-3

Kısaca özetlemek gerekirse kalorifer veya kombi tesisatını bulan petekler az ısınıyor ise yapılması gereken çalışmalar en basitinden en zoruna doğru yapılmalı ve bu sorun en kısa sürede çözüme kavuşturulmalıdır. Böylece sen boş yere soğukta kalmış olacak hem de boş yere yakıt faturası ödemekten kurtulacaksınız. Bundan dolayı çözemediğiniz sorunlar da mutlaka konusunda uzman olan ekiplerden yardım almanız gerekmektedir. Bu şekilde yapılan çalışmalar çok kısa sürede kesin sonuçlar verecek olup en sağlıklı çalışma şeklidir. Çünkü bu tür durumlarda kısa süreli değil kesin çözümler her zaman için en mantıklı çalışma şeklidir. Bundan dolayı kendiniz çözemediğiniz sorular için mutlaka bir uzmana başvurmanız en akılcı çözüm yolu olacaktır.

Petekler Az Isınıyor-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara