WhatsappWhatsapp Petek Yıkama

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Petek Yıkama Hizmeti

Hepimiz evlerimizde sıcak bir ortamda oturmak isteriz. Zaten bu nedenle de günümüzde hemen herkes kaloriferli bir evde oturabilmek için çabalamaktadır. Kaloriferli evlerden önce hayatımızda varlığını sürdüren sobalar ise yavaş yavaş ortadan kalkmaktadır. Çünkü sobalı evde soba temizliği ve bakımının yapılması son derece zordur. Modern yaşamın insanlara bir getirisi olan kaloriferli evlerde ise yaşamak son derece kolaydır. Çünkü kalorifer temizliği veya bakımı öyle çok sık yapılması gereken bir işlem değildir. Bu nedenle de petek yıkama işlemi öyle sık yapılacak bir işlem değildir.Evlerimizde bulunan kalorifer tesisatları, tesisat boruları, kalorifer petekleri ve kalorifer kazanından oluşmaktadır. Kalorifer borularının içine salınan suyun petekler arasında da dolaşması sağlanmaktadır. Daha sonra kalorifer kazanı tarafından ısıtılan suyun bu tesisat içerisindeki kalorifer boruları aracılığıyla kalorifer peteklerine aktarılması temeline dayanan kalorifer tesisatlarında zamanla sıkıntılar oluşabilmektedir. Çünkü kalorifer tesisatını oluşturan borular, kalorifer petekleri ve kalorifer kazanları metalden oluşmaktadır. Dolayısıyla bu metaller arasında dolaşan su zaman içerisinde paslanma yapabilmektedir. Bu paslanma durumunda ise kalorifer tesisatında ve kalorifer peteklerinde tıkanıklıklar oluşabilmektedir.

Petek Yıkama Fiyatları

Ayrıca kalorifer tesisatı ve kalorifer peteklerinde dolaşan su kireçli sudur. Bu nedenle de zaman içerisinde kalorifer borularında ve peteklerde kireçlenmeler ortaya çıkmaktadır. Paslanma durumunda olduğu gibi kireçlenme durumunda da kalorifer tesisatı ve kalorifer peteklerinde tıkanmalar olabilmektedir. Kalorifer tesisatında oluşacak bir tıkanma durumunda ise oldukça ciddi oranlarda ısı kaybı yaşanabilecektir. Çünkü tesisat içerisindeki paslanma veya kireçlenme durumunda o bölgeden su geçişi azalacaktır. Bu nedenle de petekler içerisine daha az miktarda sıcak su geleceği için o petekte bir ısı kaybı oluşacaktır. Zaten kalorifer peteği ellendiği zaman üst tarafının sıcak alt tarafının da soğuk olduğu görülecektir. Çünkü paslanma veya kireçlenme dolayısıyla o noktada tıkanma olmuştur ve alt kısma sıcak su gitmemektedir. Kalorifer tesisatı ve kalorifer peteklerinde ortaya çıkacak böylesi bir tıkanıklık durumunda ise petek yıkama konusu gündeme gelecektir. Petek yıkama, kalorifer tesisatınızın ve kalorifer peteklerinizin içerisinde biriken kireç ve pasların giderilmesidir. Petek yıkama işlemi sayesinde kalorifer tesisatınızda meydana gelecek tıkanmalar önlenmiş olmaktadır.

Petek Yıkama Nasıl Yapılır

Kalorifer tesisatı ve kalorifer petekleri evlerimizde ısınmamıza yarayan sistemlerdir. Bu nedenle de kalorifer tesisatında paslanma olması veya borular içerisinde kireçlenme olması durumunda tıkanıklık ortaya çıkacak ve bu durum da evimizin içinde ciddi bir ısı kaybına sebep olacaktır. İşte bu nedenle kalorifer tesisatında herhangi bir tıkanıklık ile karşılaşmamak için tesisatın bakımlarının ve temizliğinin en az iki yılda bir yaptırılması gerekmektedir. Çünkü kalorifer tesisatı ve kalorifer peteklerinde oluşabilecek bir tıkanıklık bu sayede engellenmiş olacaktır. Dolayısıyla kalorifer tesisatı ve kalorifer peteklerinin bakımının yapılması ve petek yıkama işleminin düzenli yaptırılması gerekmektedir. Çünkü tesisatın düzenli olarak yıkanması sayesinde kireçlenme ve paslanmanın önüne geçebilmek mümkün hale gelecektir. Tabi ki kalorifer tesisatında tıkanıklık durumu ortaya çıkmadan yıkama işlemi yapılabileceği gibi tıkanıklık sorunu ortaya çıktıktan sonra da petek yıkama işlemi gerçekleştirilebilecektir. Kalorifer tesisatında tıkanıklık sorunu ortaya çıktıktan sonra kalorifer borularının ve peteklerinin temizlenmesi gerekmektedir. Bu işlem ise oldukça karmaşık ve zor bir işlem olduğu için kişiler bu işlemi kendi başlarına yapamazlar. Bu nedenle de kalorifer tesisatlarının bakımı ve temizlenmesi konusunda uzman olan bir firmadan yardım alınması son derece önemlidir. Çünkü bu sayede kalorifer tesisatında ortaya çıkabilecek bir tıkanıklık sorunu kolay ve hızlı bir şekilde ortadan kaldırılabilecektir. Her ne kadar kalorifer tesisatında tıkanıklık ortaya çıktıktan sonra da peteklerin temizlenmesi ve yıkanması işlemi yapılabilse de en doğru olan böyle bir sorun ortaya çıkmadan olaya müdahale etmektir.

İşyeri Petek Yıkama Fiyatı

Kalorifer tesisatı ve kalorifer peteklerinde ortaya çıkabilecek bir tıkanıklık durumunda yapılması gereken şey bir uzman yardımına başvurmaktır. Çünkü kalorifer tesisatında ortaya çıkacak sorun kişilerin kendi kendilerine giderebilecekleri bir sorun değildir. Çünkü petek yıkama işlemi son derece teknik bir işlemdir. Dolayısıyla bu işlemin eğitimli ve uzman personel tarafından son teknoloji ürünü cihazlar kullanılarak gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Kalorifer tesisatında ve kalorifer peteklerinde meydana gelebilecek paslanma ve kireçlenme dolayısıyla tesisatta tıkanma olması durumunda bu konuda uzman bir firmadan yardım istenmelidir. Alanında uzman olan bu firmalar sayesinde tıkanıklık sorunu gibi baş ağrıtan bir sorun ile kendiniz hiç uğraşmadan sorunu çözebileceksiniz. Bu nedenle de uzman bir firmadan yardım almak sizin için son derece akıllıca bir davranış olacaktır. Petek yıkama ve kalorifer tesisatının bakımı konusunda uzmanlaşmış olan bu firmalar son derece profesyonel bir hizmet sunmaktadırlar. Ayrıca bu firmalar alanında uzman, eğitimli ve güler yüzlü çalışanları ile dikkat çekmektedirler. Kalorifer tesisatının bakımı ve temizliği ile ilgili olarak çeşitli teknolojik cihazlar kullanan bu firmalar evinize hiçbir şekilde zarar vermeden temizleme ve yıkama işlemini gerçekleştirmektedirler. Böylece eski zamanlarda evlerin zemininin kırılması veya kalorifer tesisatının sökülmesi gibi işlemler ortadan kalkmaktadır. Bu sayede de ev sahibine daha fazla maddi zarar verilmemiş olmaktadır. Ayrıca alanında uzman olan ve son derece hijyenik çalışan bu firmalar evinizin hiçbir yerini kirletmeden kalorifer tesisatınızın temizlik ve yıkama işlemlerini gerçekleştirmektedirler.

Petek Yıkamanın Faydaları

Petek temizliği ve yıkanması insanların hayatını oldukça zora sokabilecek konulardan birisidir. Bu nedenle de bu konuda bir uzman yardımına başvurulması son derece mantıklı olacaktır. Çünkü alanında son derece uzmanlaşmış olan bu firmalar tarafından kalorifer tesisatınızın ve kalorifer peteklerinizin içerisinde bulunan suyun boşaltılması ve sonrasında da tüm tesisat içerisine ilaçlı su pompalanması suretiyle tıkanıklık ortadan kaldırılmaktadır. Tıkanıklık sorununun ortadan kaldırılması için de kalorifer tesisatının içerisinde oluşan pas ve kireçler ilaçlı su yardımıyla temizlenmektedir. Kullanılan son teknoloji ürünü olan cihaz sayesinde evinizin hiçbir yeri kırılmadan ve eviniz kirlenmeden gerçekleştirilen bu işlem sayesinde hızlı ve etkili bir şekilde tıkanıklık sorunu ortadan kaldırılmaktadır. Kalorifer tesisatındaki pas ve kireçlerin temizlenmesi için gerekli olan petek yıkama işlemi kısa sürede bitirilerek kaloriferlerinizi hemen kullanabilmeniz sağlanmaktadır. Uzman firmalardan alacağınız bu yardımın elbette ki bir bedeli olacaktır. Ancak bu bedel son derece düşük bir bedeldir. Çünkü kalorifer tesisatındaki tıkanıklık problemi sizin çözebileceğiniz bir problem değildir. Bu nedenle de vereceğiniz paranın her kuruşuna değecektir. Kalorifer tesisatı ve kalorifer peteklerinde oluşabilecek tıkanıklıkları gidermek için böyle bir bedelin ödenmesi gerekecektir. Ayrıca tesisat içerisinde tıkanıklığın evinizde ortaya çıkardığı ısı kaybından dolayı uğrayacağınız zararı düşününce uzman firmadan alacağınız yardım için ödeyeceğiniz bedelin lafı bile olmayacaktır. Kalorifer tesisatı ve kalorifer peteklerinde böylesi bir sorunla karşılaşmamak ve canınızın sıkılmasını engellemek için yapılması gereken şey kalorifer tesisatınızın bakımlarını düzenli bir şekilde yaptırmaktır. Böylece hem bakım maliyetini azaltmış hem de ileride ortaya çıkabilecek bir tıkanıklık sorununun önüne geçmiş olacaksınız. Bu nedenle de kalorifer tesisatınızın bakımını en az iki yılda bir yaptırmaya son derece önem vermeli ve bu bakımları aksatmadan yaptırmalısınız.

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara