WhatsappWhatsapp mutfak lavabosu tıkanıklığı | 0532 328 41 59

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  
25Eki 2019
Eki 25, 2019

mutfak lavabosu tıkanıklığı

Mutfak lavabosun da sorunlar ortaya çıkana kadar takdir edilmeyen temel bir unsurdur.Tıkalı bir drenaj felaket olabilir, yıkanacak bulaşıklar birikir ve hiçbir şey pişirilemez.Bu makalede, mutfak lavabosunda tıkanmış bir drenajın nasıl temizleneceği anlatılmaktadır.

mutfak lavabosu tıkanıklığı; Pompayı alın.  Vantuzu tıkalı tahliye üzerine yerleştirin.İki lavabonuz varsa, serbest lavabonun tahliyesini bir bez veya süngerle kapatmaya çalışın, böylece vantuzun basıncı tıkanmış tahliyede yoğunlaşır. Vantuzu hızlıca yukarı ve aşağı hareket ettirin. Ardından vantuzu çıkarın ve suyun boşa drenajın içine düşüp düşmediğini kontrol edin. Tahliye oluncaya kadar vantuz kullanmaya devam edin.

mutfak lavabosu tıkanıklığı; Sirke ve Bikarbonat Kullanarak Mutfakta Bir Tahliye Ücretsiz kendiniz haletmeye çalışabilirsiniz. Bir çift lastik eldiven giyin. Karbonatı lavabo deliğine dökün. Sonrasında sirkeyi boca edin.  Karışımın etkili olması için 5 dakika bekleyin.  Tıkanmanın kaybolup kaybolmadığını görmek için drenaj içinden sıcak su geçirin.  Tahliye hala tıkalıysa, bikarbonat ve sirke dökülen işlemi tekrarlayın.

Lavabonun altındaki kapıları açın ve çıkan suyu toplamak için boşaltma borularının altına bir kova yerleştirin. Dirsek parçasını, lavaboya drenajının hemen altında çıkarın.PVC boruları elle sökmeyi deneyebilirsiniz.Tüpleri elle sökemezseniz, bağlantıları gevşetmek için bir papağan anahtarı kullanın.

mutfak lavabosu tıkanıklığı; Açılan tüplerden suyu kovaya boşaltarak alın. Tüplerin serbest olup olmadığını kontrol edin veya başka türlü serbest bırakın.Dirsek parçasında herhangi bir engel yoksa, tahliyeyi başlangıçta olduğu gibi yeniden bağlayın. Suyu açın ve normal şekilde düşüp düşmediğini kontrol edin.Drenaj engellenmeye devam ederse, bir prob kullanmak için sonraki adımları izleyin.

Gider tıkanıklığı işlemlerinizi hızlı ve güvenilir şekilde çözebilmemiz için bizlere 0532 328 41 59 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara