WhatsappWhatsapp mutfak gideri tıkandı ne yapmalıyım? | 0532 328 41 59

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  
21Eki 2019
Eki 21, 2019

mutfak gideri tıkandı ne yapmalıyım?

Mutfak lavabonuz olmadan hayatı hayal edebiliyor musunuz? Sebzeleri durulamak, hacimli kapları ve tavaları yıkamak ve pişirmeden sonra ellerinizden o korkunç yağ tabakasını almak, eğer hayata onsuz devam ederseniz, sorun yaratabilir.  Gerçekten bu gerecin değerini  tıkalı olduğunda fark edebilirsiniz.

Bu kadar şaka yeter, mutfak gideri tıkandı ne yapmalıyım?  

Soda, Sirke ve Karbonat Üçlüsü

Bu karışımın harika yanı, bu malzemelerin kolayca elde edilebiliyor olması ve çok fazla yemek yapıyorsanız malzeme zaten muhtemelen elinizin altındadır.  Yapmanız gereken tek şey, yarım kuru kabartma tozu ile mutfak lavabonuzun giderine boşaltın ve ardından da yarım bardak sirke dökün. Kabarcıklı ve fışkırmaktan korkmayın ve soda dökün..Bu reaksiyon büyük olasılıkla tıkanmaya neden olan yağ ve kir birikimini temizlemeye yardımcı olur.

Bunu mümkünse bir saat kadar çalışmaya bırakın ve sonra sıcak suyla durulayın. Hala tıkalı bir lavabonuz varsa, tıkanma sona erene kadar bu işlemi tekrarlamanız gerekir.

Pompa Kullanın

Bu yöntem oldukça basittir. Lavabonuzun dörtte birini sıcak suyla doldurun ve pistonunuzu doğrudan tahliye açıklığının üzerine yerleştirin. Pompayı kullanırken tahliyenin hiçbir bölümünü açıkta bırakmadığınızdan emin olun.

Lavabo borunuzu temizleyin

Bu, muhtemelen lavabonuzun blokajını kaldırmak için en etkili yöntem olacaktır. Bir çift eldiven giymeniz ve borulardan gelen pislik ve suyun yere akmasını engeller.

Tüm bu yöntemlerden sonra mutfak gideri tıkandı ne yapmalıyım?   sorunuzun yanıtı açıktır.  7/24 hizmet veren kırma dökme yapmadan hizmet veren şirketlerden biri ile irtibata geçin.

Gider tıkanıklığı işlemlerinizi hızlı ve güvenilir şekilde çözebilmemiz için bizlere 0532 328 41 59 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara