WhatsappWhatsapp Mutfak Gideri Neden Tıkanır

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Mutfak Gideri Neden Tıkanır?

Ev hanımlarının en sık vakit geçirdiği alanlardan bir tanesi olan mutfakların en büyük problemi gider tıkanıklıklarıdır ve maalesef mutfak gideri neden tıkanır sorusunun cevabı ev hanımlarından bir türlü alınamamaktadır. Mutfak gideri en hassas olan giderlerin başında yer almaktadır ve bu neden ile de gider çok kolay tıkanabilmektedir. Mutfak giderinin tıkanması ile hayatlarının zorlaşacağını bilen kişiler ne kadar dikkat ederlerse etsinler mutfak giderinde yine de sorun yaşayabilmektedirler. Bu neden ile de mutfak gideri neden tıkanır sorusunun cevabını vermek oldukça zordur. Mutfak giderlerinin tıkanmasındaki birinci neden mutfak giderine kaçırılan irili ufaklı atıklar iken tıkanıklığın neden olabileceği ikinci neden ise boruların yanlış dizilişidir. Mutfak gider tesisatınızın yapımı sırasında iki adet 90 derece dirseğin ard arda sıralanması gerekmektedir. Ancak bu kural fark edilmeden tesisatçı tarafından atlanılırsa mutfak giderinizin de çok zaman geçmeden tıkanma yaşanacağı da bir gerçektir. Mutfak giderinin tıkanmasının iki büyük nedeni bunlarken daha pek çok sebepten dolayı mutfak gideriniz tıkanabilir.

Mutfak Gideri Neden Tıkanır-1

İki büyük nedenden sonra mutfak gideri neden tıkanır sorusu tesisatçılara tekrar sorulabilmektedir. Mutfak gideriniz boyunca uzanan lavabo bir nokta da başka bir gider suyu ile birleşme yapıyorsa birleşme yaptığı noktada mutfak giderinde ve diğer giderde tıkanma meydana getirebilir ve bu tıkanıklık da kolay kolay halledilemez. Mutfak gideri tıkanıklığı sadece mutfaktan oluşan atıklardan dolayı tıkanıyorsa aslında daha basit bir şekilde halledilebilir. Ancak çamaşır makinesinin gideri gibi çeşitli giderlerden çıkan atıkların tıkaması nedeni ile gider tıkanıyorsa işte o zaman sorun biraz daha büyüyebilir ve evde kendi başınıza bir müddet idare edebilecekken mutfak giderinizin tıkanıklığı nedeni ile tesisatçı çağırmanız gerekecektir. Mutfak giderinizde oluşan tıkanıklıkların kendi yönteminiz ile kimseye ihtiyaç duymadan çözmek istiyorsanız uygulama olarak iki tekniğiniz olacaktır. Birincisi en klasik yöntem olan pompa yöntemi ikincisi ise lavabo aç kimyasalı ile daha hızlı bir çözüm yolu bulunmasıdır.

Mutfak Gideri Neden Tıkanır-2

Ancak her iki yönteminde maalesef uzun müddette hiçbir etkisi olmayacaktır ve anlık çözümler sunacaktır. Bu neden ile en mantıklısı evinize modern teknolojiyi kullanan bir tesisatçı çağırmak ve bu sorunu kökten halletmek olacaktır. Tesisatçıların elinde gider tıkanıklığı açmak için kamera sistemi ve gider tıkanıklığı açıcı cihazlar bulunmaktadır. Bu cihazlar sayesinde giderin içerisinde bulunan tıkanıklığın boyutu araştırılır ve ardından gider tıkanıklığı açmak için kullanılan cihaz ile en zor gider tıkanıklığı bile ortadan kaldırılır. Ayrıca modern yöntem ile gider tıkanıklığı açma işlemi yapan tesisatçıları çağırmanızın size sağlayacağı en büyük avantaj ise giderinizin açım işlemi sırasında hiçbir kırma işlemi olmamasıdır. Aynı zamanda en yoğun gününüzde bile sadece dakikanızı ayırarak mutfak gider tıkanıklığınızdan kurtulabilirsiniz.

Mutfak Gideri Neden Tıkanır-3

Mutfak gideri neden tıkanır sorusunun cevabı bu kadar basit iken mutfak giderinizi mutfağınızın lavabosundan kaçırdığınız çeşitli atıklar ile tıkamanızda bir o kadar basittir. Ancak her ne kadar dikkat etseler de mutfak gideri tıkanan hanımlar mutfak gideri tıkanıklığının tamiri için evlerine çağırdıkları eski nesil ustaların kırıp dökme işi maalesef ev hanımlarının başına büyük dertler açmaktadır. Bu neden ile ev hanımları mutfak giderleri tıkandığı zaman özellikle modern yöntemler kullanan tesisatçıları tercih etmelidir.  Modern yöntem gider tıkanıklığı açma işlemini daha önce hiç denememiş olan hanımların gider tıkanıklığı işlemi için modern yöntem ustalarını çağırmakta tereddüt etmeleri normaldir. Ancak unutmayın ki yeniliği denemediğiniz sürece değişime ayak uydurmanız imkansızdır. Sizde evinizin yeniliğine modern tesisatçılar ile ayak uydurun.

Mutfak Gideri Neden Tıkanır-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara