WhatsappWhatsapp Logar Tıkandı Ne Yapmalıyım

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Logar Tıkandı Ne Yapmalıyım?

İnsanların kullandığı her türlü kirli su ve atık logar adı verilen sistemler dahilinde şebeke sistemine karışmaktadır. Mesken içerisindeki tuvalet, banyo ve mutfak gibi yerlerde kullanılan sular; logar ismindeki ana şehir kanalizasyon sistemine aktarılmaktadır. Bu anlamda logar temizliği oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Logar tıkandı ne yapmalıyım sorusu ise, temizliği yapılmayan ve çeşitli sebeplerden ötürü tıkanan logarlar için dile getirilen bir ifadedir. Bir logar alanının tıkanmasında birçok farklı sebep vardır. Bunların başında da logar içlerine giren yabancı maddeler ve sert cisimler gelmektedir. Bilinçsiz bir şekilde kullanım yapan birçok insan, eline geçirdiği neredeyse her malzemeyi boru içlerine ve giderlere atmaktadır. Bu yabancı maddeler de birikmeye başlamakta ve logarları tıkamaktadır. Bu tip problemler ile karşı karşıya kalındığı zaman kesinlikle uzman ve profesyonel bir firmadan yardım almak gerekmektedir.

Logar Tıkandı Ne Yapmalıyım-1

Logar tıkandı ne yapmalıyım sorusu karşısında yapılacaklar ve izlenecek yol oldukça açıktır. Öncelikle bir tesisat firması ile iletişime geçmek gerekmektedir. Bu firmanın da modern sistemleri kullanıp, kullanmadığı araştırılmalıdır. Logar temizlemek için bölgeye gelen firma, öncelikle logarın hangi bölgesinin tıkandığını tespit etmek için bir çalışma başlatmaktadır. Bu çalışma esnasında da teknolojinin getirmiş olduğu nimetlerden faydalanılmaktadır. Çünkü logar temizleme işi özelikle yurtdışında son derece modern ve temiz sistemler dahilinde yapılmaktadır. Ülkemizde faaliyet gösteren firmalar da bu teknolojiyi takip etmekte ve bunun için de yurtdışında bu cihazları almaktadır. Oldukça pahalı olan bu modern cihazlar, bilgisayar teknolojisi ile çalışmakta ve sorunun olduğu yeri çok kısa bir süre içerisinde göstermektedir. Logar tıkandı ne yapmalıyım sorusu çerçevesinde yapılacak işlemler oldukça temiz ve moderndir. Firma yetkileri logarın olduğu yere gelerek öncelikle sorunun büyüklüğünü tespit etmeye çalışmaktadırlar. Bu noktada da logar içerisine kamera sistemine sahip olan robotlar konulmaktadır. Eğer logar oldukça geniş ve büyük ise robotlar bu bölgeye rahatlıkla girebilmektedir. Uzaktan kumanda ile çalışan bu robotlar logar içerisinde hareket ederek görüntü almaya başlamaktadır. Görüntüyü de hemen dışarıda yer alan ekrana yansıtmaktadırlar. Böylelikle sorunun olduğu yer tespit edilmektedir.

Logar Tıkandı Ne Yapmalıyım-2

Eğer logar dar ise bu defa da içeriye kablolar sarkıtılmaktadır. Bu kabloların ucunda da kameralar mevcuttur. İçerinden görüntüyü hemen alan kablolu cihaz, yine görüntüyü dışarıya yollamaktadır. Görüntüler incelendikten sonra da nasıl bir yabancı maddenin, tıkanıklığa sebep olduğu görülmektedir. Bundan sonraki işlemde ise logarın açılmaya başlaması gelmektedir. Bunun için de öncelikle ucu oldukça sivri olan bir cihaz logar içerisine gönderilmektedir. Bu cihaz kayaları bile parçalayabilecek bir yapıya sahiptir. Bundan dolayı da tıkanıklığa sebep olan yabancı maddeleri hemen parçalamaktadır. Yabancı maddelerin parçalanmasından sonra da bu defa bu yabancı maddeler vakum yöntemi ile dışarıya çekilmektedir. Dışarıya çekilen yabancı maddeler özel bir yerde toplanmaktadır. Buradaki amaç, parçaların ileride yeni bir tıkanıklığa sebep olmasını engellemektedir. Daha sonra ise logar içerisine tazyikli su pompalanmaktadır. Bu su sayesinde, o bölgede kalmış irili ufaklı yabancı maddeler de büyük bir özveri ile temizlenmektedir. Hemen ardından da bu temizleme işlemi sonrasında sökülen yabancı maddeler dışarıya çekilmektedir. Böylelikle problem çözülmüş olmaktadır.

Logar Tıkandı Ne Yapmalıyım-3

Logar tıkandı ne yapmalıyım sorusuna verilecek cevaplar bu şekildedir. Eski sistemlerden oldukça farklı olan bu yeni yöntemler sayesinde, logar içerisinde tıkanıklığa sebep olan her türlü yabancı madde çok kısa bir süre içerisinde temizlenmiş olmaktadır. Bundan sonra ise bireylerin daha dikkatli bir şekilde davranması gerekmektedir.

Logar Tıkandı Ne Yapmalıyım-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara