WhatsappWhatsapp Lağım Temizliği

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Lağım Temizliği

Artan nüfus ile beraber birçok insan kent içerisinde yaşamaya başlamıştır. Bu insanların ihtiyaçları doğrultusunda kullandıkları sular ve ortaya çıkardıkları atıklar, kanalizasyon adı verilen sistemlerin içerisine tahliye edilmektedir. Lağım olarak da bilinen bu sistem, lağım temizliği adı altında yapılan işlemler ile kontrol edilmektedir. Lağım temizliği insan sağlığı açısından oldukça önemli olan ve aksatmadan yapılması gereken bir işlemdir. Lağımlar, ana şehir şebekesi olduğu için birçok farklı meskenden gelen atıkları ve pis suları bünyesinde barındırmaktadır. Bundan dolayı da zaman zaman tıkanabilmektedir. Bu tıkanıklıklar çerçevesinde lağımlar asli görevini yerine getiremez ve sağlıklı bir şekilde tahliye işlemini yapamazlar. Böyle durumların önüne geçmek için periyodik aralıklar ile lağım temizliğinin yapılması gerekmektedir. Bu temizlik çerçevesinde kesinlikle uzman ve profesyonel firmalardan yardım alınması şarttır.

Lağım Temizliği-1

Ülkemizde lağım temizliği konusunda oldukça iyi ve işinde uzman olan firmalar çalışmaktadır. Bu firmaların en büyük özelliği de lağım temizliği konusunda yurtdışında kullanılan cihazları ülkemize getirerek, hizmet vermeleridir. Bu konuda başka ülkelerde gelişmiş teknolojinin nimetlerinden kabul edilen aletler ile lağım temizliği işlemleri çok modern ve temiz şekilde yapılmaktadır. Bu cihazlar artık ülkemizde de mevcuttur. Lağım temizliği yapacak olan firmalar, öncelikle lağım ve kanalizasyon çevresinde önlem almaktadırlar. Temizliğe başlarken, hiçbir şekilde kazma işlemine de başvurmazlar. Çünkü kazma ya da sokakları çukurlarla doldurma işlemleri eskiden uygulanmaktaydı. Fakat yeni sistemler gereğince bu görüntüler artık maziye karışmıştır. Lağım temizliği için kameralı robotlar kullanılmaya başlanmıştır. Bu robotlar son teknolojinin ürünü olarak dikkat çekmektedir. Robotlar lağım içerisine bırakılmaktadır. Eğer lağımın olduğu bölge çok geniş ve büyük ise uzaktan kumandalı ve hareket edebilen cihazlar içeriye sokulmaktadır. Eğer dar bir lağım söz konusu ise kameralara sahip olan kablolar lağım içerisine sokulmaktadır. Lağımdan görüntü alan bu cihazlar, içerideki durumu da anında bilgisayar ekranının başında bekleyen uzman personele iletmektedir. Görüntüleri izleyen personel ise lağımın nasıl bir şekilde temizleneceğine karar vermektedir.

Lağım Temizliği-2

Burada iki yol söz konusudur. Lağım temizliği için tercih edilen birinci sistem, tazyikli su ile temizlemedir. Bir kamyon bu sisteme ve teknolojiye sahip olarak lağımın içerisine tazyikli su pompalamaktadır. Bu su karşısında lağım içerisinde biriken yabancı madde ve atıklar püskürtülmektedir. Bu yabancı maddelerin tekrardan bir tıkanıklığa yol açmaması için de baca adı verilen bölgelerden bu defa vakumlu cihazlar devreye girmektedir. Bu cihazlar, suyun etkisi ile savrulan tüm yabancı maddeleri vakumlama özelliği ile içerisine çekmektedir. Bundan dolayı da lağım içerisinde hiçbir yabancı madde ya da atık kalmamaktadır. Eğer lağım içerisinde oldukça sert cisimler var ise bunun için de ucu sivri olan ve her türlü yabancı maddeyi parçalayan aletler devreye girmektedir. Bu aletler yabancı maddeleri ufak parçalarına varıncaya kadar parçalamaktadır. Yabancı maddeden kalan atıklar ise yine vakum özelliğine sahip olan cihaz eşliğinde dışarıya çekilmektedir. Böylece problem ortadan kalkmaktadır.

Lağım Temizliği-3

Lağım temizliği ülkemizde artık bu şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu yeni sistem sayesinde lağım temizliği işlemleri daha kolay ve daha hızlı bir şekilde yapılmış olmaktadır. Bu yeni yöntemler ile beraber ezbere bir şekilde lağımların içine sadece tazyikli su basılmamaktadır. Bu sistem sayesinde planlı bir şekilde lağımların içerisinde kalan her türlü yabancı madde arındırılmaktadır. Böylelikle insan sağlığı ve şehir yaşamı açısından oldukça büyük bir öneme sahip olan lağımlar, temizlenmekte ve hijyenik açıdan da olumlu gelişmeler ortaya çıkmaktadır. Lağım temizliğinin mutlaka uzman firmalar tarafından yapılması gerekmektedir.

Lağım Temizliği-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara