WhatsappWhatsapp Kötü Koku Tespiti

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Kötü Koku Tespiti

Yaşanılan ev ya da işyeri içerisinde bazen ortaya çıkan rahatsız edici kokular, insanların sağlığını tehdit etmektedir. Kötü koku tespiti bu noktada başvurulması gereken bir yöntem olarak bilinmektedir. Kötü kokunun ortaya çıkmasına birçok farklı etken neden olabilmektedir. Bunlardan ilk akla gelen ise havalandırmaların yetersizliğidir. Özellikle tuvalet ve banyo içlerinde olası kötü kokuları tahliye edebilmek için dikey bir havalandırma sisteminin olması gerekmektedir. Bu havalandırma sistemi yoksa ya da randımanlı bir şekilde çalışmıyorsa, o bölgede kötü kokular da ortaya çıkabilmektedir. Diğer bir neden ise tesisat içerisinde ortaya çıkan birikme ve tıkanıklıktır. Kötü kokunun ortaya çıkmasındaki en önemli sebeplerden birisi olan bu duruma göre boruların içerisinde sıkışan yemek artıkları ya da tuvalet giderlerinde sıkışıp kalan yabancı maddeler, kötü kokunun da ortaya çıkmasına sebebiyet verebilmektedir. Tüm bu sebepler bir ihtimal olarak göz önünde bulundurulmalıdır. Tuvalet içerisinde yer alan ve contaların altına kadar girebilen yabancı maddeler de bir diğer sebep olarak bilinmektedir.

Kötü Koku Tespiti-1

Kötü koku tespiti için profesyonel ve kurumsal firmalar ile iletişime geçmek gerekmektedir. Çünkü kötü kokunun kökenini bulabilmek için mutlaka uzman personelden yardım alınması şarttır. Bu anlamda yurtdışından ithal edilmiş olan cihazlar ile kokunun kökeni kolay bir şekilde tespit edilmektedir. Eve gelen firma görevlileri öncelikle havalandırma boşluklarını kontrol etmektedir. Buralarda bir sorun olup olmadığına bakmaktadırlar. Daha sonra ise kötü kokunun tespiti için özel cihazlar ile ev içerisinde olan bölgeleri kontrol etmeye başlamaktadırlar. Bunun için de kameralı cihazlar devreye girmektedir. Bu cihazlar hem tıkanıklık hem de su kaçağı problemlerini tespit edebilmek için kullanılmaktadır. Kamera sayesinde görüntü alınabilen bu cihazlar eşliğinde giderlerin gözden geçirilmesi gerekmektedir. Kablolu olan cihaz kötü kokunun olabileceği bir gider içerisine sokulmaktadır. Cihazın tümü buraya girmemektedir. Sadece ucunda yer alan büyük ve uzun kablolar gider içlerine sarkıtılmaktadır. Bölgeden görüntü alan cihaz, o alanda herhangi bir tıkanıklık ya da su kaçağı olup olmadığını da gösterebilmektedir.

Kötü Koku Tespiti-2

Bunu yaparken de aldığı görüntüyü ekrana yansıtmaktadır. Bu görüntüler dikkatli bir şekilde incelenmekte ve izlenmektedir. Boru içlerinde bir kaçak var ise kötü kokunun buradan kaynaklandığına karar verilmektedir. Kaçağı tamir etmek için de ilgili bölgeye küçük bir yarık açılmaktadır. Bu yarık içerisinden de kaçağa neden olan su borusu sökülüp çıkarılmaktadır. Eğer boru tamir edilemeyecek seviyede ise yeni bir boru ile değiştirilmektedir. Kötü koku tespiti yöntemleri çerçevesinde bir tıkanıklık ile karşılaşıldığı zaman da farklı bir yöntem takip edilerek sorun çözülmektedir. Bu tıkanıklığı ortadan kaldırmak için de boru içlerine öncelikle basınçlı su aktarılmaktadır. Basınçlı su, tüm yabancı maddeleri götürmekte ve sorunun bitmesini sağlamaktadır. Ancak zaman zaman kötü kokuya sebep olan yabancı maddeler inatçı bir yapıda ortaya çıkmaktadır. Oldukça sert olan bu tip yabancı maddeleri ortadan kaldırmak için başka bir cihaz devreye girmektedir.

Kötü Koku Tespiti-3

Bu cihaz her türden ve her sertlikten yabancı maddeyi kırıp, parçalaması ile bilinmektedir. Bundan ötürü de hiçbir yabancı maddenin bu cihaza direnme şansı yoktur. Tüm bu işlemlerin ardından kötü koku tespiti işlemleri tamamlanmış olacaktır. İnsan sağlığını direkt etkileyen ve oldukça zararlı olan bu tip durumlar ile karşı karşıya kalmamak için yapılması gereken bir takım şeyler  mevcuttur. Öncelikle ev içerisinde yaşayan herkesin dikkatli olması gerekmekte ve su giderlerine gelişi güzel maddeleri atması engellenmektedir. Çünkü kötü kokunun en büyük sebeplerinden birisi tıkanmalardır.

Kötü Koku Tespiti-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara