WhatsappWhatsapp Kombi Tesisat Kaçağı

İstanbul : 0532 177 16 94  Ankara : 0532 656 80 39  İzmir : 0532 172 89 82   Kurumsal : 0850 304 41 16  

Kombi Tesisat Kaçağı kelimesi ile ilgili google üzerinde yapılan aramalardan bazıları şu şekildedir; kombi tesisat kaçağı nasıl bulunur, kombi tesisat su kaçağı, tüm bu konu başlıkları hakkında aradığınız sorulara aşağıdaki yazımızda cevap bulabilir yada telefon numaralarımızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

Kombi Tesisat Kaçağı

Kombi su basıncı kendi kendine düşüyor ise kombi tesisat kaçağı problemi var demektir. Bunun için yapılması gereken tesisat kaçağının nerede olduğunu tespit etmek gerekmektedir. Tesisat kaçakları birçok nedenden dolayı olabilir. Bu nedenler döşenmiş olan kombi tesisatı deforme olmuş olması, yanlış çekilen tesisatları ki çatlaklık oluşumu, temizlenmemiş kombi peteklerinin kireçlenmeden dolayı su kaçırması veya petek vanalarının deforme olmasından dolayı kaçırma problemleri yaşanabilir. Önemli olan tesisat kaçağının nerede olduğunu tespit ederek kaçak olan bölgenin onarımının yapılmasıdır. Kombi tesisat kaçağı kimi zaman çok kolay bulunabilmekte kimi zaman ise sadece uzmanlar tarafından tespit edilmektedir. Çünkü dış tesisattaki kaçaklar herkes tarafından görülebilir olsada gizli tesisatlar uzman kişiler tarafından kullanılan cihazlar sayesinde tespit edilmektedir. Ayrıca kombi su tesisatında bulunan kaçaklar peteklerin ısınmasını engelleyecektir. Bu sebeple kombi aşırı yakıt harcaması yapacaktır.

kombi-tesisat-kacagi-1

Kombi tesisat kaçağı nasıl bulunur

Kombi tesisat kaçağı problemleri kombinin üzerinde bulunan su basınç saatinin sürekli olarak gereken değerlerin altına düşmesi ile anlaşılır. Bundan dolayı ara sıra bu basınç saati kontrol edilmelidir. Yapılan kontroller sonrasında basın saatinin sürekli olarak düşme eğilimi göstermesi tesisatta bir kaçak olduğunu belli edeceğinden dolayı yapılması gereken görünür ve görünmez su tesisatının herhangi bir su kaçağı problemi olup olmadığının tespit edilmesidir. Herkes tarafından yapılabilecek olan görünürde tesisattaki su kaçağı tespiti ilk yapılması gereken işlemdir. Bu işlemi yaparken basit bir peçete yeterli olacaktır. Kombinin üzerindeki çıkış ve bağlantı noktaları, kombi tesisat birleşim noktaları ve de kombi peteklerinin üzerinde bulunan vanalar  peçete yardımıyla su kaçağı olup olmadığı tespit edilmelidir. Birleşim noktalarında veya vanalarda su kaçağı tespit edilmesi halinde buralar biraz da sıkılarak su kaçağı önlenmeye çalışılmalıdır. Düşük bir ihtimal olsa bile su kaçağı problemi ortadan kalkacaktır. Fakat yapılan kontroller sonucunda buralarda bir kaçak tespit edilmesi halinde yapılması gereken işin uzmanlarından destek olmak olmalıdır.

kombi-tesisat-kacagi-2

Kombi tesisatı su kaçağı

Çünkü sektörde öncü firmalar kullandıkları cihazlar ile sadece birkaç saat içerisinde hiçbir yeri kırmadan tesisat üzerinde bulunan su kaçakları rahatça tespit edilmektedir. Bu tespit çalışmaları yapılırken kullanılan akustik dinleme cihazları ve termal kameralar sayesinde tesisat üzerinde oluşabilecek en ufak arızaları bile tespit edebilmektedirler. Ayrıca kullanılan akustik dinleme cihazları ve kameralar termal özellikte olduğu için duvar üzerinde yapılan tespit çalışmalarını bilgisayar ekranına aktarabilmektedirler. Bilgisayar ekranına görüntü düştüğünden dolayı arızanın boyutu net olarak hangi bölgede oluştuğu çok rahat bir şekilde anlaşılabilir. Bundan dolayı arıza tespit ve onarım çalışmaları çok basit bir şekilde yürütülmektedir.  Ufak arızalarda özel kimyasallar kullanıldığı için  genellikle kırım işlemine hiç gerek kalmaz. Fakat bilgisayar ekranından bakılan görüntülere göre parça değişimi kararı verilirse ufak kırım işlemleri söz konusu olabilir. Yapılan işlemler sonucu  kombide bulunan su kaçağı arızası giderilmiş olacak yani kombi eski verimliliğine kavuşacaktır. Bundan dolayı böyle bir su kaçağı tespiti yapıldığında mutlaka uzmanlardan yardım almak gerekmektedir.

kombi-tesisat-kacagi-3

Kombi tesisat kaçağı,

Kısaca özetlemek gerekirse kombinin üzerinde bulunan su basınç saati kontrol edilerek herhangi bir su kaybı yani herhangi bir kombi tesisat su kaçağı olup olmadığı tespit edilebilmektedir. Böyle bir su kaçağı kombi peteklerinin ısınmamasına ve de gereksiz yere yakıt israfının oluşmasına neden olacaktır. Bundan dolayı bu arızaların nereden kaynaklandığı hiç vakit kaybedilmeden tespit edilmelidir. Bu sayede arızalı olan parça gerekirse değiştirilmeli yani sorun ortadan kaldırılmalıdır. Yapılan çalışmalar sonucunda kombi eski verimli haline dönecek ayrıca gereksiz yakıt israfı engellenmiş olacaktır. Bundan dolayı ilk yapılması gereken su kaçağı tespiti  sonra ise yapılan tespite istinaden onarım çalışmalarının yapılmasıdır.

kombi-tesisat-kacagi-4

Call Now Button7/24 Açık - Tıkla Ara